Jak powiększyć biust? 

Piękny, kształtny biust to marzenie każdej kobiety. Z tego powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi chirurgii plastycznej. Warto jednak pamiętać, że nie trzeba wcale decydować się na bolesną i kosztowną operacje, żeby powiększyć rozmiary piersi oraz poprawić ich kształt. Jest co najmniej kilka sposobów na naturalne powiększenie piersi.

Jak powiększyć biust? Zwiększenie masy ciała

Najprostszą metodą jest powiększenie masy ciała. Piersi są zbudowane przede wszystkim z tkanki tłuszczowej, dlatego wystarczy przybrać kilka kilogramów, żeby w naturalny sposób powiększyć rozmiar noszonej miseczki. Takie rozwiązanie może być korzystne przede wszystkim dla bardzo szczupłych pań. Oczywiście nie każdej kobiecie spodoba się perspektywa przybrania na wadze. Jednocześnie trzeba się liczyć z tym, że jest to do pewnego stopnia kwestia indywidualna – nie ma gwarancji, że dodatkowa tkanka tłuszczowa będzie odkładać się właśnie w biuście – równie dobrze może powędrować w rejony ud, bioder i pośladków, co nie zawsze jest pożądanym efektem.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu?

Jak powiększyć biust? Nakładki próżniowe

Dlatego warto zastanowić się nad zastosowaniem specjalnych nakładek próżniowych. Jest to stosunkowo naturalne rozwiązanie, które przynosi dobre rezultaty. Trzeba jednak brać pod uwagę, że efekty będą widoczne dopiero przy systematycznym noszeniu. Tego typu nakładki należy nosić codziennie co najmniej przez kilka godzin. Jednocześnie powiększenie biustu w ten sposób nie jest trwałe. 

Jak powiększyć biust? Preparaty ziołowe

Jeśli przytycie nie wchodzi w grę, a noszenie nakładek staje się zbyt uciążliwe, można również sięgnąć po różne preparaty, które zawierają wyciągi ziołowe. W ich skład wchodzi między innymi kozieradka, soja, mniszek lekarski i opornik. Celem przyjmowania takich preparatów jest przede wszystkim stymulowanie produkcji estrogenu. Ten hormon jest odpowiedzialny między innymi za rozwój charakterystycznych cech płciowych, w tym również piersi. Wyższy poziom estrogenu pomoże w naturalny sposób powiększyć ilość tkanek budujących biust. Preparaty o takim działaniu mają formę tabletek, ale także kremów przeznaczonych do miejscowego stosowania. Można je zakupić w dobrych aptekach oraz drogeriach. Dają efekty tylko w momencie ich stosowania, po zaprzestaniu kuracji piersi wracają do dawnych rozmiarów.

Zobacz też: Masaż bańką chińską – jak działa na skórę?

Decydując się na naturalne powiększenie piersi w postaci tabletek i wyciągów ziołowych należy zachować szczególną ostrożność. Fakt, są skuteczne, wiele użytkowniczek stosujących tego typu preparaty zauważyło znaczny wzrost piersi. Może to napawać optymizmem, ale należy wziąć też po uwagę długotrwałe skutki w postaci zaburzeń pracy całego organizmu. Preparaty przeznaczone do powiększania rozmiaru piersi mogą okazać się niebezpieczne ze względu na zawartość fitoestrogenów. Ich działanie oparte jest na stymulacji wzrostu piersi w taki sposób jak u kobiet będących w ciąży.

Jak powiększyć biust? Masaż i ćwiczenia

Niewątpliwie na naturalne powiększenie biustu wpływa dobry masaż, wykonywany codziennie poprawi jędrność i elastyczność piersi. Efekty będą widoczne już po kilku zabiegach. Posiadaczka małego biustu zauważy widoczną poprawę kondycji oraz efekt uniesienia. Masaż stosowany systematycznie zapobiega powstawaniu opadających piersi na skutek grawitacji dlatego warto wykonywać go samemu w domu lub skorzystać z usług profesjonalnych salonów.

Zobacz też: Domowe sposoby na powiększenie ust

Warto także skorzystać z ćwiczeń fizycznych, które wzmacniają mięśnie klatki piersiowej, utrzymują piersi na odpowiednim poziomie i zapobiegają ich wiotczeniu. Dodatkowo ćwiczenia pozytywnie wpłyną na ich jędrność i elastyczność.

Jak powiększyć biust? Wyciąg z cebuli

Z wiekiem biust staje się zwiotczały i obwisły. Aby zapobiec temu procesowi warto stosować specjalną miksturę, w której skład wchodzi sok z cebuli i miód. Po nałożeniu mieszanki należy nałożyć biustonosz na piersi i dopiero po upływie jednej doby umyć skórę.

Zobacz też: Sposoby na jędrne pośladki

Operacja plastyczna jako najskuteczniejsza metoda powiększania biustu

Najskuteczniejszą metodą na powiększenie biustu jest oczywiście operacja plastyczna. Same wybieramy jaki rozmiar i kształt piersi chcemy posiadać. Przed zabiegiem należy umówić się na konsultację medyczną na której lekarz wytłumaczy wszystkie wątpliwości dotyczące zabiegu. Następnie zostanie umówiony wygodny termin. Po wykonaniu całej procedury należy ukierunkować się na rekonwalescencję, która jest dość bolesna. Trzeba liczyć się też z tym, że mogą wystąpić powikłania, które nie są zależne od umiejętności lekarza, takie jak np. infekcja. Operacja jest dość kosztowna. Jeżeli marzymy o pięknym i dużym biuście a nie mamy gotówki, ale pracujemy na etacie to zawsze możemy skorzystać z szerokiej oferty atrakcyjnych pożyczek w banku.

Jakie naturalne sposoby na powiększenie biustu są najlepsze? Na to pytanie każda kobieta odpowie inaczej. Oczywiście zależy to w dużym stopniu od indywidualnych potrzeb i możliwości. Na szczęście wybór prostych rozwiązań jest stosunkowo duży, więc można znaleźć metodę, która będzie jednocześnie bezpieczna, wygodna i skuteczna. Na pewno w każdym przypadku trzeba będzie nastawić się także na cierpliwe oczekiwanie – większe miseczki można zacząć nosić najczęściej dopiero po kilku miesiącach.

Jak dobrać podkład do cery?

Jak szybko się opalić?

Dieta Dukana – magiczny sposób na schudnięcie

Oceń