Rutyna w związku – jak sobie z nią radzić? Każdy związek po pewnym czasie dopada kryzys i tylko od samym parterów zależy to, czy będą go potrafili przezwyciężyć. Bez wątpienia bardzo negatywnie na jakość związku może wpłynąć pojawiająca się w pewnym momencie rutyna, która sprawia, że kiedyś zakochane w sobie bez pamięci osoby trzyma przy sobie wyłącznie poczucie przywiązania. Czy jednak można w jakiś sposób zapobiec powstaniu nudy w związku lub przezwyciężyć już powstałą? Bez wątpienia jest to możliwe, trzeba jednak tego bardzo chcieć.

Rutyna w związku – spędzaj z partnerem więcej czasu

Warto postawić na wspólne spędzanie czasu w twórczy sposób, który aktywnie angażuje obie strony. Dobrym rozwiązaniem może być wspólne uprawianie sportu, spacer do lasu, czy też gotowanie we dwoje.

Zobacz też: Jak rozpoznać zdradę u mężczyzny?

Rutyna w związku – okazuj uczucia

Okazuj partnerowi uczucia, co sprawi, że związek przetrwa największy kryzys. Czułe gesty, miłe słowa powinny towarzyszyć wam każdego dnia. Partner powinien czuć, że jest kochany i że jest osoba, która zawsze będzie dla niego oparciem.

Rutyna w związku – zaskocz partnera w łóżku

Sex to przyjemność, na którą pary powinny sobie pozwalać jak najczęściej, wspólne uprawianie miłości buduje między partnerami niewidzialną więź. Sprawmy, by do łóżka nie wkręciła się rutyna poprzez urozmaicenie kontaktów fizycznych. Może to być rozmowa dotycząca fantazji łóżkowych lub wprowadzenie takiej fantazji w rzeczywistość.

Zobacz też: Co niszczy związek?

Rutyna w związku – rób niespodzianki

A może jakaś niespodzianka? Kolacja przy świecach, nowy zegarek czy bukiet kwiatów ubarwią realia życia codziennego. W ten sposób pokazujemy partnerowi, że nadal jest dla nas ważny.

Rutyna w związku – rozmawiaj z partnerem i dziel się swoimi marzeniami

Wspólne plany i marzenia, spędzanie ze sobą jak najwięcej czasu w tym zabieganym świecie łączy ze sobą ludzi. Nie przebywajcie w osobnych pomieszczeniach w domu, on w salonie, ty w sypialni. Dzieli was ściana, która może okazać się zgubna dla waszego związku. Okażcie sobie więcej zainteresowanie, jak najczęściej ze sobą rozmawiajcie, dzielcie się marzeniami i wspólnie je realizujcie. To zbliży was do siebie.

Zobacz też: Jak utrzymać namiętność w związku?

Rutyna w związku – wspólny kompromis

Nie marnujcie czasu na kłótnie. Zamiast obwiniać się nawzajem spróbujcie rozwiązać problem. Ciche dni nie są dobrym rozwiązaniem. Przytulcie się i nie bójcie się używać magicznego słowa „przepraszam”.

Inspirujący związek pełen pasji nie jest czymś, co jest ludziom dane raz na zawsze. Potrzebne jest nieustanne zaangażowanie i ciągłe przejawianie inicjatywy. Nie zaszkodzi również od czasu do czasu okazać sobie czułość w młodzieńczy sposób. Pobudka z namiętnym pocałunkiem to tylko jeden ze sprawdzonych pomysłów.

O czym marzą kobiety?

Jak uwieść faceta? Poznaj sposoby jak to zrobić!

Co mężczyźni lubią w kobietach?

Oceń