Czy randka w sieci niesie za sobą jakieś zagrożenia? Przemiany społeczne i kulturowe w ostatnich latach spowodowały znaczną emancypację kobiet, które dzięki życiu zawodowemu uniezależniły się finansowo od mężczyzn i szukają partnerów bardzo świadomie, nie chcąc rezygnować ze swoich standardów. Szukając partnera życiowego strony zarówno męska, jak i damska, sięgnęły bowiem po nowe możliwości, jakie otworzył przed nami Internet oferujący liczne portale randkowe, które aby jak najlepiej dobrać dwie połówki, stawiają za zadanie wypełnienie licznych kwestionariuszy naszych upodobań i preferencji. Wypełniając kolejne rubryki, jeśli jesteśmy przed sobą szczerzy, mamy szansę na znalezienie prawdziwej miłości.

Szukanie życiowego partnera dzięki możliwościom spotkania w sieci osób zupełnie spoza naszego kręgu znajomych i zawodowego jeszcze nigdy nie było jednocześnie tak ułatwione, a zarazem tak trudne. Nawet po wypełnieniu szczegółowego kwestionariusza dostajemy bowiem dostęp do przeglądania tak licznych profili, że ta obfitość wyboru zaczyna nas przerażać albo powodować brak umiejętności podjęcia wiążącej decyzji. Ciągle mamy poczucie, że za następną odsłoną strony internetowej czeka na nas jeszcze lepsza osoba.

Zobacz też: Co niszczy związek?

Randka w sieci – fałszywy wizerunek w sieci

W tym szalonym internetowym poszukiwaniu warto jednak zachować rozsądek i umiar, a specjaliści od sieciowych randek osobom, które rzeczywiście szukają znajomości na całe życie polecają przede wszystkim dążenie do jak najszybszej bezpośredniej konfrontacji. Czatując ze sobą sieciowo łatwo bowiem przybieramy maski, aby stworzyć swoje lepsze ja i wywrzeć wrażenie na drugiej osobie. Dopiero jednak w trakcie spotkania twarzą w twarz jesteśmy w stanie zrewidować budowaną zawsze w pewnym stopniu pracowicie internetową fikcję. Zdarza się bowiem, że osoba siedząca po drugiej stronie może mieć nieczyste intencje. Wysyłanie nieaktualnych zdjęć to oszustwo nie do przeoczenia. W momencie, gdy dochodzi do pierwszego spotkania takie kłamstwo na wstępie decyduje o przyszłości  znajomości.

Wielu ludzi stwarza sobie fałszywy wizerunek by być bardziej atrakcyjnym dla płci przeciwnej. Często randkowicze kłamią odnośnie swoich zainteresowań, hobby, wieku, stanu zamożności  i  cechach osobowości. Stwarza to aurę sukcesu i pewności siebie co przyciąga wiele nieświadomych kobiet. Randka w sieci jest przyjemna ale spotkanie w realu i poznawanie naszego kandydata na miłość z czasem może nieźle rozczarować. A już na pewno, gdy młoda dziewczyna miała nadzieję na spotkanie z młodym, przystojnym panem a zamiast niego pojawił się starszy emeryt.

 Randka w sieci – oszustwa matrymonialne

Uwaga na oszustwa matrymonialne. W dzisiejszych czasach wiele naiwnych kobiet szukających swojej drugiej połówki traci głowę i daje zbytni kredyt zaufania. A tym czasem w sieci krąży wielu oszustów, którym zależy tylko na wyłudzeniu pieniędzy od zakochanej kobiety. Przypadków jest wiele. Mężczyzna może udawać, że ma kłopoty finansowe, chore dziecko lub przygotowuje się do bardzo dochodowego biznesu i potrzebuje wspólnika, który wprowadzi do firmy swój wkład finansowy. Kobiety często nabierają się na tego typu historie a następnie zaciągają pożyczki w banku i wpadają w spiralę długów. A co dzieje się z ukochanym, gdy otrzyma pieniądze? Najczęściej znika, nie ma z nim żadnego kontaktu. Zazwyczaj szuka następnej ofiary dzięki której się wzbogaci.

Zobacz też: Idealny mężczyzna czyli w jakich mężczyznach zakochują się kobiety?

 Randka w sieci – bezpieczeństwo podczas pierwszego spotkania w realu

Należy przestrzec przed tym, by nie zapraszać obcych do swojego domu czy mieszkania. Może skończyć się to nieprzyjemnymi konsekwencjami, jeśli Twoja sympatia nie jest tym za kogo się podaje. Warto umawiać się w miejscach, gdzie jest duże skupisko ludzi oraz zawsze należy poinformować  kogoś bliskiego w jakim dokładnie miejscu zamierzamy się spotkać z nowo poznaną osobą na portalu randkowym.

 Randka w sieci- portale randkowe dają wiele możliwości

Oczywiście randka w sieci ma przede wszystkim  nieocenione plusy. W bardzo szybki sposób możemy znaleźć ludzi z podobnymi zainteresowaniami a osobom nieśmiałym jest dużo łatwiej kontaktować się drogą mailową. Daje im to większą pewność siebie i szanse na miłość. Wszyscy potrzebujemy drugiej połówki, nie jesteśmy stworzeni do samotności a mimo to wiele z nas nie ma nikogo. Zastanawiamy się wtedy dlaczego nie możemy znaleźć partnera na całe życie?

Warto korzystać z portali randkowych, dzięki którym miliony osób znalazło partnera na całe życie. Ale pamiętajmy o tym, by robić to w rozsądny sposób.

Dlaczego nie mogę znaleźć partnera na całe życie?

Rutyna w związku – jak się przed nią bronić?

Jak utrzymać namiętność w związku?

Jak być lubianym w towarzystwie?

Oceń