W głęboko zakorzenionej świadomości społeczeństwa tkwi pogląd, że to mężczyzna powinien zabiegać o kobietę, starać się o jej względy. Jednak czasy się zmieniają i w dzisiejszym świecie to kobieta często jest tą stroną, która jako pierwsza wyraża zainteresowanie mężczyzną.

„Przejmij inicjatywę! Mężczyźni to lubią” – takie zdania coraz częściej pojawiają się w różnych czasopismach. Warto się zatem zastanowić, czy miłość jest ograniczona przez pewne prawa, które wyznaczają, jak powinna się zachowywać kobieta (czekać na zainteresowanie) i co ma robić mężczyzna (zabiegać o względy kobiety). Chyba nie. Granice zostały przesunięte i dzisiaj nie ma sztywnego podziału na to, co wypada robić, a czego trzeba unikać jak ognia.

Zobacz też: Co niszczy związek?

Żyjemy w czasach, które traktują miłość nie tylko jako coś poważnego, trwałego, ale także jako pewnego rodzaju zabawę, która pozwala na odbieganie od wyznaczonych z góry reguł. Coraz częściej słyszy się, że wielu mężczyzn jest nieśmiałych i woli, gdy to kobieta wykona pierwszy krok.

Pytanie więc brzmi: „Czy warto zaryzykować?”. Odpowiedzi na pewno będą różne, ponieważ każdy inaczej wyobraża sobie miłość. Ale chyba warto zapamiętać sobie to zdanie – „Przejmij inicjatywę”, aby wtedy, gdy nadarzy się odpowiednia okazja rzeczywiście zdobyć się na pierwszy krok i dać sobie szansę być może na prawdziwą miłość.

Jak utrzymać namiętność w związku?

Rutyna w związku – jak się przed nią bronić?

Jak poderwać chłopaka, który bardzo nam się podoba?

Oceń