Kobieta dominująca i jej skomplikowana osobowość. Kobiety bardzo różnią się między sobą. Dotyczy to nie tylko kwestii wyglądu zewnętrznego i zainteresowań, ale także cech charakteru. Można spotkać wiele kobiet spokojnych i bardzo skromnych, które są uległe w stosunku do swojego mężczyzny, ale także takich, które traktują związek partnersko, pozwalając na podejmowanie części decyzji swojemu partnerowi, a częściowo podejmując takie decyzje zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Trzecia grupa kobiet, to kobiety dominujące w związku.

Kobieta dominująca – czym się charakteryzuje?

Kobieta dominująca to kobieta o bardzo silnym charakterze, odporna na trudne sytuacje, które spotykają ją w życiu i bardzo rzadko reagująca na nie w emocjonalny sposób. Jest to kobieta, która wie czego chce od życia, doskonale odnajdująca się nie tylko w pracy, ale także w życiu osobistym, przejmująca często męskie role w związku.

Poczuwa się więc ona do odpowiedzialności za mężczyznę, sprawując nad nim opiekę i przydzielając zadania do wykonania. Jeśli coś nie idzie po jej myśli zdarza się, że zwraca ona mężczyźnie uwagę i stosuje kary w postaci braku seksu lub zakazu wyjścia z kolegami.

Zobacz też: Jak być zadbaną kobietą?

Jakie są przyczyny dominacji kobiet w związku?

Dominacja kobiet w związku może wynikać z dwóch podstawowych czynników. Po pierwsze, często są to kobiety, które w przeszłości zmuszone zostały do tego by wziąć na siebie dużą odpowiedzialność, szczególnie wtedy gdy z różnych względów zastępowały jednego lub oboje rodziców, opiekowały się chorą osobą lub ciężko pracowały ze względu na brak pieniędzy w rodzinie. Po drugie, kobiety dominujące to także osoby, które były wychowywane w specyficzny sposób. W szczególności jeśli wpajano im, że miłość wiąże się z jednostronnym dawaniem, a na uczucie zasługuje się tylko wtedy, gdy jest się w stanie zaspokoić potrzeby drugiej osoby.

Czy mężczyźni wolą kobiety dominujące czy jest wręcz przeciwnie?

Bycie w związku z kobietą dominującą posiada swoje zalety i wady. To, czy taki układ się sprawdza zależy tak naprawdę od charakteru mężczyzny. Jest to zawsze kwestia dopasowania się do jego oczekiwań w stosunku do charakteru kobiety i swoich potrzeb. Jest wielu panów, którzy uwielbiają dominację kobiet. Sami nie są w stanie podjąć wielu decyzji dotyczących ważnych kwestii życia codziennego więc taki układ im odpowiada. Są też mężczyźni, którzy uwielbiają kobiety dominujące w łóżku i nie zamieniliby taką na grzeczną i miłą dziewczynkę.

Zobacz też: Jak rozpoznać zdradę u żony?

Zalety związku z kobietą dominującą

Wśród podstawowych zalet bycia w związku z kobietą dominującą jest to, że taka kobieta jest bardzo odporna na trudne sytuacje, które spotykają ją w życiu i zazwyczaj dobrze sobie z nimi radzi. Kobiety dominujące są często bardzo inteligentnymi osobami, które ciężko nad sobą pracują, są wykształcone, mają dobrą pracę i trudno jest je wyprowadzić z równowagi emocjonalnej. Niestety, bycie w związku z kobietą dominującą, choć jest bardzo uporządkowane, bywa bardzo trudne.

Wady związku z kobietą dominującą

Mężczyzna, który jest w związku z silną kobietą, musi się liczyć z tym, że bardzo ciężko będzie ją przekonać do swoich racji w przypadku różnicy zdań. Taka kobieta często przejmuje inicjatywę w wielu sprawach, także typowo męskich. Silny mężczyzna może przez to poczuć się pozbawiony pewności siebie. Kobiety dominujące w związku oczekują od swojego mężczyzny tego, że nieustannie to one będą na piedestale. Jeśli nie są one cały czas obdarowywane prezentami i innymi oznakami uczucia, mężczyzna dostaje reprymendy, a nawet jest upokarzany w towarzystwie innych osób. Kobiety dominujące nie uwzględniają bowiem często męskich potrzeb, a w szczególności tego, że także on może mieć oczekiwania w stosunku do kobiety i potrzebuje czasu dla siebie, który przeznacza na pracę i relaks. Kobieta dominująca stosunkowo często angażuje mężczyznę w czynności, które standardowo powinna ona wykonywać samodzielnie. Większość mężczyzn nie jest w stanie się do tego przyzwyczaić.

Zobacz makijaż dla odważnych i dominujących kobiet na specjalne okazje.

 

Oceń