Jak utrzymać namiętność w związku? Namiętność to podstawa każdego związku, ale nawet najlepiej dobrane pary po pewnym okresie wspólnego przebywania ze sobą przeżywają kryzys. Liczne problemy, z którymi trzeba się borykać na co dzień oraz obowiązki w domu i w pracy, są w stanie w skuteczny sposób pozbawić związek odpowiedniego poziomu namiętności. Brak szybkiej i odpowiedniej do skali problemu reakcji może skończyć się nawet rozstaniem. Istnieje jednak szereg sposobów poradzenia sobie z taką sytuacją. Jak podtrzymać namiętność w związku? Przede wszystkim warto jest zadbać o drobne gesty i czułe słówka, urozmaicenie swojego życia intymnego, ale jednocześnie także zapewnienie sobie przez partnerów w związku odpowiedniej przestrzeni.

Jak utrzymać namiętność w związku?

Jak utrzymać namiętność w związku? Drobne gesty i czułe słówka

Na podtrzymanie namiętności w związku ma wpływ nie tylko to, w jaki sposób podchodzimy do siebie w czasie wolnym, ale także w ciągu tygodnia, kiedy nieraz dopada nas zmęczenie pracą, obowiązkami domowymi czy opieką nad dziećmi. Mimo wielu problemów nie można znajdować sobie wymówek i należy znaleźć chwilę na przytulenie się, potrzymanie za ręce czy pocałunek. Istotne jest także to, żeby wysłuchać swoją drugą połówkę, gdy mówi o tym, jak jej minął dzień. Bardzo dużo w kwestii utrzymania namiętności w związku można osiągnąć również poprzez zakupienie od czasu do czasu kwiatka lub drobnego upominku, a także stosowanie wobec siebie zamiast imion, pieszczotliwych sformułowań, jak chociażby: “kochanie”, “misiu”, “dzióbku”. Oczywiście nie można przy tym popaść w przesadę, ale dzięki takim drobnym gestom sprawia się swojemu partnerowi lub partnerce niezwykłą przyjemność, która osładza nieco szarą rzeczywistość i stanowi ciekawą formę okazania uczuć.

Zobacz też: Jak poderwać chłopaka, który bardzo nam się podoba?

 Jak utrzymać namiętność w związku? Urozmaicenie życia intymnego

Codzienne obcowanie z tym samym partnerem lub partnerką, chcąc nie chcąc w kwestii seksu powoduje po pewnym czasie znudzenie. Także poprzez to, że starzejemy się, nie wydajemy się sobie już często tak atrakcyjni jak kilka lub kilkanaście lat wcześniej. Powoduje to zmniejszenie częstotliwości seksu i traktowanie go nieraz jako partnerskiego obowiązku. Seks można jednak nieco urozmaicić i na nowo wzbudzić pożądanie wśród swojej drugiej połówki.

Po pierwsze, doskonałym pomysłem może być przejrzenie Kamasutry. Książka ta podpowie jak utrzymać namiętność w związku. Wypróbowanie interesujących, wcześniej nie próbowanych pozycji jest w stanie zdziałać cuda. Pomocne może być także zmienianie miejsca uprawiania seksu np. na kuchnię czy łazienkę (szczególnie interesującym pomysłem może być wspólny seks pod prysznicem), a dla odważnych – samochód. Wyobraźnię partnera lub partnerki może także pobudzić wspólne oglądanie filmu erotycznego, seksowna bielizna czy zabawa polegająca na przebieraniu się w strój pielęgniarki, policjanta lub strażaka. Podtrzymanie namiętności w związku, jeśli chodzi o seks wymaga wyobraźni i nie stosowania ciągle tych samych rozwiązań.

Zobacz też: Samotność – dlaczego nie mogę znaleźć partnera?

Jak utrzymać namiętność w związku? Przestrzeń życiowa

Często przyczyną spadku namiętności w związku bywa również po prostu zbyt często przebywanie ze sobą. Partnerzy, którzy nie mają czasu tylko dla siebie czują się sobą znużeni, dlatego tak ważne jest wywołanie poczucia tęsknoty za drugą połówką. Każdy z partnerów powinien mieć swoją własną pasję, w której się realizuje oraz umieć znaleźć czas także na spotkanie ze swoimi koleżankami lub kolegami. Obowiązki domowe są ważne, ale możliwość spędzenia wieczoru na plotkowaniu, w kinie, oglądaniu zawodów czy w pubie ze swoimi znajomymi buduje osobistą przestrzeń. Wtedy pojawia się tęsknota za partnerem lub partnerką, dzięki temu możliwe jest podtrzymanie odpowiedniego poziomu namiętności w związku.

Pochwica – rodzaje, objawy, leczenie

Co niszczy związek?

Czy stosunek przerywany to skuteczna metoda antykoncepcji?

Jak polubić siebie?

Oceń