Dziś zastanowimy się nad tym, jak rozpoznać zdradę u mężczyzny? To, że ktoś może zostać zdradzony jest dużo bardziej prawdopodobne niż się wielu ludziom wydaje. Fakty są nieubłagane – zarówno kobiety jak i mężczyźni chętnie oddają się przygodnym spotkaniom i chociaż niektórzy nie widzą w tym niczego złego, to dla innych osób może to być prawdziwym ciosem.

Jak często zdradzają Polacy?

Badania mówią, że w Polsce zdradza ok 30% mężczyzn i 20% kobiet, dzieje się to przede wszystkim po 40 roku życia kiedy to związek nie jest już tak namiętny jak kiedyś a partnerów więcej dzieli niż łączy. Oczywiście zdrad dopuszczają się też młodzi ludzie. Niezależnie od wieku zdrada boli tak samo a zakochana osoba zostaje sama ze swoimi uczuciami. Smutek, żal po stracie i brak zaufania może rzutować na przyszłe relacje w związkach oszukanej osoby.

Zobacz też: Co niszczy związek?

Jeżeli podejrzewa się swojego partnera o zdradę, to należy na początek się dobrze zastanowić czy rzeczywiście chce się poznać prawdę na ten temat. Może lepiej byłoby o niczym nie wiedzieć i dalej cieszyć się związkiem? Oczywiście, w niektórych sytuacjach jest to zwyczajnie nie możliwe i jeśli doszło do zdrady trzeba albo poszukać przyczyny takiego zachowania i spróbować naprawić relację, albo ją zwyczajnie zakończyć. Dziś skupimy się na temacie jak rozpoznać zdradę chłopaka? Czasami wysyłane przez mężczyzn sygnały i kobieca intuicja wystarczą by domyślić się, że w związku zaczyna się źle dziać. Warto zapoznać się jakie zachowania mogą świadczyć o niewierności partnera.

Jak rozpoznać zdradę? Częste delegacje

Sygnałów świadczących o zdradzie chłopaka jest wiele. Jednym z nich jest częste przesiadywanie w pracy po godzinach oraz wyjazdy w delegacje, które wcześniej raczej się nie zdarzały. Takie zachowanie nie musi świadczyć o tym, że nasz ukochany znalazł sobie nową miłość ale warto się na chwile zatrzymać i zastanowić czy aby na pewno pod pozorem ciężkiej pracy nasz mężczyzna nie spędza miłych i namiętnych chwil z piękną, długonogą blondynką.

Zobacz też: Jak utrzymać namiętność w związku?

Jak rozpoznać zdradę? Kupuje kwiaty bez okazji

Przede wszystkim osoby, które zdradzają, zazwyczaj starają się to w jakiś sposób zrekompensować swoim partnerkom. Jeżeli zatem partner zaczął się nagle zachowywać inaczej niż wcześniej i przykładowo często kupuje kwiaty lub inne prezenty, to lepiej mieć się na baczności. Osobom, które zdradzają podświadomie wydaje się, że takimi prezentami mogą odkupić swoje winy, co jak wiadomo nie jest takie łatwe. Oczywiście, samo kupowanie upominków bez żadnej okazji nie musi oznaczać zdrady, ale jeżeli wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca, to lepiej uważać.

Jak rozpoznać zdradę? Zaczął dbać o wygląd

A może zauważyłaś, że Twój partner zaczął z większą starannością dbać o swój wygląd, częściej zmieniać skarpetki, używać perfum, kupować ubrania? Tak, tak to może być wskazówka, że ukochany uwikłał się w potajemny romans z kochanką.

Zobacz też: Jak uwieść faceta?

Jak rozpoznać zdradę? Ukryte wydatki

Jeżeli podejrzewamy partnera o niewierność warto sprawdzić jego paragony i rachunki czy tam nie kryją się jakieś ukryte wydatki za kwiaty, biżuterię, perfumy lub inne prezenty, których nigdy nie otrzymałyśmy.

Jak rozpoznać zdradę? Wychodzi podczas rozmowy telefonicznej

Inne komunikaty, które powinny zwrócić naszą uwagę to przyłapanie go na przeprowadzanych w ukryciu rozmowach, chowaniu się z telefonem w celu pisania smsów lub zmiana hasła na laptopie i ukrywanie aktywności na komputerze.

Zobacz też: Samotność – dlaczego nie mogę znaleźć partnera?

Jak rozpoznać zdradę? Dodatkowe sygnały

Czasami takie zachowania jak mniejsza aktywność seksualna, ograniczenie stosunków intymnych, nagłe zaniechanie okazywania bliskości, ciągła krytyka dotycząca naszego wyglądu, szminka lub zapach nieznanych perfum na koszuli mogą wskazywać na początek końca wspólnego życia.

Czy warto wybaczyć?

Jeżeli natomiast któraś z dziewczyn zaobserwowała u swojego partnera wszystkie wymienione oznaki, to zdrada jest bardzo prawdopodobna. Szukając dowodów niewierności mężczyzny można oczywiście skorzystać z profesjonalnych rozwiązań, czego przykładem mogą być akcesoria umożliwiające namierzenie kogoś lub odczytanie jego prywatnej korespondencji. Pytanie tylko, czy rzeczywiście gra jest warta przysłowiowej świeczki i warto tracić pieniądze na poznanie prawdy? Skoro podejrzewa się zdradę, to jest to wystarczającym powodem do odbycia poważnej rozmowy lub poszukania sobie innego chłopaka, chyba że podejrzenia nie są niczym uzasadnione, bo i takie sytuacje czasami mają miejsce jeżeli dziewczyna jest przesadnie zazdrosna i przewrażliwiona na punkcie zdrady.

Zobacz też: Rutyna w związku – jak się przed nią bronić?

Inaczej ma się sytuacja kobiet, które były w długoletnim związku lub małżeństwie a partnerów łączy dziecko. Wtedy sytuacja staje się trudna do rozwiązania i warto zastanowić się czy nasz ukochany wart jest wybaczenia.

Jak widać sprawa nie jest prosta. Trzeba tylko pamiętać, że jeżeli ktoś zdradził chociaż raz, to prawdopodobnie taka czynność powtórzy się również w przyszłości. Oczywiście, pojawią się zapewnienia, że to jednorazowy błąd i nigdy już nie zostanie on powtórzony, ale z reguły dzieje się całkowicie inaczej. Trzeba więc się zastanowić czy chce się wybaczyć takie postępowanie.

Problemy z seksem po porodzie

Co mężczyźni lubią w kobietach?

O czym marzą kobiety?

Oceń