I znowu zostałaś sama! Kolejne nieudane związki, kolejne randki, kolejne porażki! Zadajesz sobie pytanie “dlaczego nie mogę znaleźć partnera na całe życie”? Jeszcze niedawno osoba, którą tak bardzo kochałaś szeptała ci do ucha, jaka jesteś wspaniała a dziś nie ma śladu po tamtej miłości. To skłania do zadania pytania, jak znaleźć partnera, z którym można będzie spędzić całe życie. Przecież na świecie istnieje wiele szczęśliwych małżeństw. Dlaczego jedni łączą się w pary na długie lata a inni pakują się w związki, które rozpadają się po kilku miesiącach? Przecież byłaś w nim tak zabójczo zakochana, planowaliście ślub, kupił nawet pierścionek zaręczynowy! A tu nagle wszystko pękło jak bańka mydlana i okazuje się, że znów czeka cię etap szukania nowej miłości.

Dlaczego nie mogę znaleźć partnera na całe życie?

Poszukiwanie osoby, która ma nam towarzyszyć do późnej starości jest kwestią indywidualną i trudno mówić o założeniach, które sprawdzają się bez względu na okoliczności. Warto jednak pamiętać, że tym, co ogranicza nasze szanse na miłość są nadmierne oczekiwania. Co ciekawe, nie zawsze są one stawiane potencjalnemu partnerowi, ale również sobie. Związek nie musi być idealny, nie musi nawet być wolny od nieporozumień. Sztuką nie jest bowiem unikanie konfliktów, ale wspólne ich rozwiązywanie.

Zobacz też: Co niszczy związek?

Wiele nieudanych związków

Często zdarza się że kobieta po wielu nieudanych związkach przestaje wierzyć w miłość i w to, że kolejny związek może przynieść jej jakieś korzyści emocjonalne. Bo w miłości przecież o to chodzi, by partner budził gorące uczucia, by chwile spędzone z nim były radosne i inspirujące, by nuda, która towarzyszy wielu parom nie wkradła się potajemnie i nie zniszczyła więzi łączącej partnerów. Związek, który trwa długie lata daje nam poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie. Po wielu nieudanych związkach wali nam się grunt pod nogami i przestajemy wierzyć w to, że uda nam się znaleźć kogoś na stałe. Zaczynamy myśleć, że to w nas tkwi problem, że to z nami jest coś nie tak, tym samym sugerując swojej podświadomości, że nie zasługujemy na miłość.

Zobacz też: Jak utrzymać namiętność w związku?

W poszukiwaniu “macho”

Następny problem dotyczy kobiet, które podświadomie wiążą się z niegrzecznymi mężczyznami, bo taki typ ich pociąga. Partner typu „macho” jest podziwiany w towarzystwie oraz budzi zazdrość wielu pań. Niestety kobieta pozostająca w związku z takim mężczyzną może nie zaznać szczęścia i miłości u jego boku. A gdy związek nie przetrwa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że następny partner będzie miał podobne cechy do poprzedniego, gdyż kobieta szuka w partnerze siły, męskości oraz dominacji. Niestety związki tego typu szybko się kończą. W momencie, gdy partnerka znudzi się mężczyźnie, zaczyna on szukać nowej zdobyczy.

Zobacz też: Jak uwieść faceta?

Bagaż emocjonalny

Wiele kobiet doświadcza przemocy oraz poniżenia a mimo to godzą się na taką sytuację, uważając, że tak ma być. A gdy już kobieta znajdzie w sobie siłę na to, by odejść od partnera, to pozostaje jej emocjonalny bagaż doświadczeń na całe życie, który może zaburzać budowanie nowych relacji i hamować zawieranie nowych wartościowych związków.

Zazdrość

Nadmierna zazdrość jest przyczyną rozpadu wielu związków, gdzie jeden z partnerów nieustająco kontroluje ruchy i życie drugiej osoby. Kobieta lub mężczyzna, bo ta sytuacja dotyczy też panów, musi się ciągle tłumaczyć gdzie była, z kim i po co. Każde wyjście z domu poprzedza dokładny wywiad, ponieważ zaborczy partner ma w głowie wizję, że gdzieś za rogiem czyhają same pokusy, z których ukochana osoba mogłaby w chwili słabości skorzystać. Brak zaufania i zaborcza postawa mocno nadwyręża związek. Partner czuje się osaczony i sfrustrowany a ciągła kontrola i brak indywidualności może prowadzić do rozpadu.

Zobacz też: Pochwica – rodzaje, objawy, leczenie

Wygórowane oczekiwania

Nadmierne oczekiwania wobec partnera też nie sprzyjają miłości. Każdej dziewczynie marzy się książę z bajki o mocno określonych cechach charakteru. Niestety rzeczywistość bardzo dobrze potrafi zweryfikować nasze marzenia i skutecznie zrzucić nas z obłoków na ziemię. Każdy ma swoje wady i zalety. Zalety chwalimy a wady często piętnujemy odrzucając przez to szansę na miłość. Idealny partner nie istnieje! Szukając partnera postawmy porzeczkę troszkę niżej. Fajnie jest, jak się na nowo zakochujemy i widzimy ukochanego przez różowe okulary, które pokazują tylko zalety. Lecz z czasem okulary te szarzeją, uwidaczniając skazy i niedoskonałości mężczyzny. Do ciebie należy wybór czy odejdziesz, bo partner ma cechy które ci już nie odpowiadają, czy zaakceptujesz pewne defekty i dasz sobie szansę na stały, stabilny związek.

Zobacz też: Jak poderwać chłopaka, który bardzo nam się podoba?

Kompleksy

Kompleksy rujnują pewność siebie. Hamują nas od wewnątrz i nie pozwalają na pełne korzystanie z życia, zdobywanie nowych doświadczeń i poznawanie nowych, ciekawych ludzi. Zdarza się, że z powodu jakiegoś głupiego kompleksu czujemy się gorsi od innych, co skutkuje nieśmiałością. Wtedy zamykamy się w domu. Szanse na miłość spadają do zera. Widzimy tylko same defekty w swojej osobie. Jeżeli my zauważamy je tak wyraźnie, to partner na pewno też je dostrzeże. Nic bardziej mylnego! Czasem to co my widzimy bardzo dokładnie, nie jest zauważalne dla innych ludzi, a to co dla nas jest wadą, dla innych może być zaletą. Nie wyolbrzymiaj swoich defektów, skup się na swoich mocnych punktach. Jeżeli pokochasz siebie, to i otoczenie też zacznie cię uwielbiać. Osoba pozytywnie nastawiona do życia ma większą szansę na miłość niż taka, która wiecznie się smuci i narzeka.

Zobacz też: Rutyna w związku – jak się przed nią bronić?

Zdrada

Zdrada… po niej pozostaje ból i pustka a zawiedzione zaufanie nic nie jest w stanie odbudować. Jest najgorszym wrogiem miłości. Kobieta, która jej doświadczyła buduje mur wokół siebie i w każdym potencjalnym partnerze widzi zdrajcę.

Miłość jest wszędzie, musimy tylko się nauczyć ją dostrzegać. Nie można też zapominać o tym, że nie ma takich miejsc, w których nie czekałby na nas partner na całe życie. Badania statystyczne potwierdzają, że szczęśliwe związki rodzą się zarówno w pracy, na uczelni, jak i w gronie przyjaciół, a nawet na portalach randkowych. Zawsze warto więc dać sobie szansę na nową miłość.

Jak polubić siebie?

Jak znaleźć satysfakcjonującą pracę?

Jak być lubianym w towarzystwie?

Oceń