Kobiety, które przeżyły bolesne uczucie niewierności męża zastanawiają się dlaczego mężczyźni zdradzają. Odpowiedź nie jest oczywista, każdy związek jest inny. Znaczenie ma tutaj też osobowość i cechy charakteru mężczyzny.

Większość małżeństw to początkowo udane związki opierające się na przyjaźni i zaufaniu. Małżonkowie spełniają się w rolach zawodowych, prowadzą udane życie towarzyskie, dbają o wychowanie dzieci. Życie codzienne przemyka na ogół niepostrzeżenie, a pary z biegiem czasu zaczynają jednak żyć obok siebie, a nie razem. Ogrom obowiązków przytłacza i każdy próbuje sobie radzić na własny sposób z problemami. Zaczynają się więc kłopoty uczuciowe, małżonkowie coraz mniej ze sobą rozmawiają, a czasem dochodzi nawet do zdrady. Czy jednak tylko brak komunikacji jest powodem zdrady? Dlaczego mężczyźni zdradzają żony? To pytanie zadają sobie kobiety od zawsze i pewnie tyle jest odpowiedzi ile rodzajów męskich osobowości.

Zobacz też: Jak rozpoznać zdradę u mężczyzny?

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Brak porozumienia

Najczęściej mężczyzna czuje się jednak nierozumiany i niedoceniany, potrzebuje osoby, która obdarzy go całkowitym wsparciem. Jak wiadomo małżeństwo nie jest przysłowiową bułką z masłem, dochodzi do wielu napięć i konfliktów. Wtedy często mężczyzna decyduje się na zdradę zamiast szukać rozwiązania i wyjścia z trudnej sytuacji. Czasami zachowanie partnera nas irytuje. Zawsze znajdzie się cecha, która nam nie odpowiada, ale ważne jest aby ze sobą rozmawiać. Należy zaakceptować wady partnera i posiadać umiejętność znajdowania kompromisów. Mężczyźni nie są jednak przygotowani na taką trudną drogę, wybierają złudne uczucie szczęścia, które jednak bywa bardzo krótkotrwałe. W przelotnym związku trudno doszukiwać się głębokiego uczucia. Zazwyczaj to tylko pozory, a prawdziwe intencje bardzo szybko wychodzą na jaw. 

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Rutyna i zanik życia erotycznego

Inną przyczyną zdrady mężczyzny wobec żony jest po prostu rutyna i znudzenie. Seks staje się czymś oczywistym i nudnym, zdarza się też, że życie erotyczne zanika całkowicie. Niedostatek seksu sprawia, że mężczyźnie zaczyna brakować emocji w związku i zaczyna szukać wrażeń poza domem.

Zobacz też: Co niszczy związek?

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Niespełnione fantazje

Mężczyźni uwielbiają seks, mają różne pomysły i fantazje erotyczne. Żona lub stała partnerka nie zawsze ma ochotę na tego typu zabawy. Mężczyzna zaczyna myśleć wtedy o znalezieniu kogoś na boku, ponętnej kochanki, która spełni wyuzdane marzenia i rozładuje erotyczne napięcie.

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Brak dbałości o wygląd

Czasami powód zdrady męża może być uzależniony od atrakcyjności partnerki. Po wielu latach bycia ze sobą kobieta przestaje dbać o swój wygląd. Brak makijażu, ciągle te same ubrania, rozczochrana fryzura powodują, że żona przestaje być obiektem pożądania swojego męża.

Zobacz też: Jak utrzymać namiętność w związku?

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Uczucie odrzucenia

Trudnym okresem w życiu uczuciowym małżonków jest pojawienie się nowego członka rodziny. Kobieta poświęca się wtedy całkowicie swojemu maleństwu, bywa niewyspana i zmęczona czego skutkiem jest brak ochoty na zbliżenia intymne. Mężczyzna zaczyna czuć się odrzucony, brakuje mu miłości żony i dotyku bliskiej osoby. Aby uzupełnić niedobory, partner często wdaje się w romans z inną kobietą, która jest wstanie zaspokoić wszystkie jego potrzeby nie tylko emocjonalne ale i fizyczne.

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Impreza firmowa, alkohol i seks

Bywa, że o zdradzie zadecyduje zupełny przypadek, zbyt duża ilość alkoholu wypita na imprezie firmowej. Alkohol dodaje pewności siebie a także powoduje, że mężczyzna nie panuje nad swoimi uczuciami i popędami. Skutkiem tego jest zmiana sposobu postrzegania koleżanki z pracy oraz przypadkowy seks po czym następuje ogromny kac moralny. W takich przypadkach najczęściej jest to jednorazowy incydent, który pozostaje tajemnicą przed małżonką.

Zobacz też: Rutyna w związku – jak się przed nią bronić?

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Rozłąka

Długotrwała rozłąka nie sprzyja miłosnym relacjom małżeńskim. Często mąż jako jedyny żywiciel rodziny zmuszony jest wyjechać za granicę „za chlebem” i tu zaczyna się problem. Brak bliskości i zbliżeń intymnych z żoną popycha mężczyznę w ramiona innej kobiety – realnej kobiety z krwi i kości a nie tej, która jest daleko.  

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Seksoholizm i chęć zdobywania

Istnieje także grupa mężczyzn, którzy zdradzają z pełną premedytacją. Faceci są wzrokowcami i podnieca ich zdobywanie nawet tych najbardziej niedostępnych kobiet a seksoholizm jest ich codziennością. Uwielbiają polować na kobiety, wodzą za nimi wzrokiem, próbują uwieść i zaciągnąć do łózka. Czasem dochodzi do tego, że prowadzą oni podwójne życie, dzieląc swój czas między domem rodzinnym a kochanką. Są oni spragnieni wrażeń, ciepło domowego ogniska to dla nich stanowczo za mały bodziec. Być może potrzebują zastrzyku adrenaliny, a życie erotyczne z żoną wydaje im się nudne i pozbawione atrakcji.

Zobacz też: Samotność – dlaczego nie mogę znaleźć partnera?

Staranie się o poprawę tego stanu rzeczy to dla nich zbyt duży wysiłek, a może nawet nieopłacalny. Często nie mają żadnych wyrzutów sumienia, a życie w domu rodzinnym utrzymują tylko dla własnej wygody. Każda zdrada jest inną historią, która jednak dla zdradzanej kobiety przynosi podobne cierpienie. Ważne, aby w porę się zorientować i odpowiednio zareagować, nie pozwalając na dalszą krzywdę.

Kto jest winny?

Nie ważne jakie były powody zdrady, zawsze pamiętajmy, że winna jest osoba zdradzająca. Jeżeli pojawiają się problemy w związku należy sobie z nimi radzić i szukać rozwiązania a nie kochanki na boku. Po to łączymy się w pary by spędzić ze sobą całe życie, wspólnie rozwiązywać problemy a także mieć wsparcie w bliskiej osobie w momentach kryzysu i załamania. A jeżeli czujemy, że długoletni związek nie ma szans na przetrwanie to lepiej poinformować o tym drugą osobę i rozstać się a nie ranić poprzez zdradę.

Co mężczyźni lubią w kobietach?

Jak uwieść faceta?

Jak powiększyć biust?

Problemy z seksem po porodzie

Oceń