Dlaczego mężczyźni kłamią? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ kłamią nie tylko mężczyźni, kobiety również potrafią omijać prawdę lecz statystyki pokazują, że zdarza się to częściej mężczyznom niż kobietom. Źródeł należy się doszukiwać w odmiennych typach charakteru, tak więc ma to podłoże psychologiczne.

Dlaczego mężczyźni kłamią? Chcą uniknąć konfliktów

Przede wszystkim mężczyźni nie lubią problemów, wolą jak wszystko idzie im jak po maśle. Robią więc wszystko aby ich unikać. Czasem wiąże się to również z kłamaniem. Nie powiedzą koledze, że ktoś go obgadywał, tylko ominą temat aby uniknąć trudności z jego rozwiązywaniem.

Podobna sytuacja ma miejsce w związku. Kobiety nie lubią krytyki a przede wszystkim nie akceptują jej z ust ich partnerów życiowych, tak więc typowy facet aby uniknąć awantury woli codziennie na pytanie ,,Kochanie jak dzisiaj wyglądam?” odpowiedzieć ,,Ślicznie, jak zawsze”.

Zobacz też: Jak utrzymać namiętność w związku?

Nie tylko w takich kwestiach potrafią okłamywać swoje partnerki. Idąc na imprezę z kolegami, na której mogą być również inne kobiety, nie powiedzą gdzie dokładnie się wybierają. Wolą uniknąć aktów zazdrości, które w konsekwencji doprowadzą do zostania w domu. Wolą powiedzieć, że spotykają się z kolegą, najlepiej jednym i nie będzie alkoholu.

Kobiety zazwyczaj są uparte a mężczyźni nie lubią być kontrolowani a przynajmniej większość. Kobiety za to słynną z tego, że lubią rządzić. Tak więc jedynym rozwiązaniem aby uniknąć awantur jest kłamstwo. Dużo osób mówi, że to kobiety manipulują ale tak naprawdę faceci w żaden sposób nie są od nich lepsi.

Zobacz też: Jak uwieść faceta?

Dlaczego mężczyźni kłamią? Niechętnie przyznają się do porażki

Kolejnym powodem dla którego mężczyźni kłamią jest fakt, że nie lubią przyznawać się do porażki. Nie ma dla nich nic ważniejszego niż duma, nie chcą litości, pomocy, chcą być podziwiani, dowartościowywani. Typowy facet mówiąc kumplowi, że kupił nowy samochód za nic nie wspomni o tym, że przez to zaciągnął kredyt na 20 lat. A na pytanie ,,jak sprawy łóżkowe?” Odpowie ,,nigdy nie było lepiej”, chociaż z żoną nie sypia już od miesiąca.

Dlaczego mężczyźni kłamią? Lubią się przechwalać

Mężczyźni lubią konkurować obojętnie czego ta konkurencja dotyczy. Mogą konkurować o kobiety, o to kto ma lepszą pracę, więcej pieniędzy, lepszy samochód i o milion innych rzeczy. A jeżeli w rzeczywistości są gorsi od kolegi w niektórych kwestiach, za nic się do tego nie przyznają. Ubarwią prawdę w taki sposób aby kolega nie był tego świadomy. Typowy facet mówi zawsze, że wszystko idzie świetnie, choćby miał tysiąc problemów z którymi ledwo sobie radzi.

Czy alkohol wzmaga ochotę na seks?

Jak rozpoznać zdradę u mężczyzny?

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Oceń