Dlaczego kobiety zdradzają? Zdrada to coraz częstsze zjawisko? Niekoniecznie, ale na pewno coraz częściej mówimy o niej otwarcie. Jeszcze kilkanaście lat temu był to temat tabu, a dowody zdrady były skrzętnie ukrywane nie tylko przez osobę zdradzającą, ale też przez zdradzaną. W XXI wieku po prostu rozwód nie jest czymś dziwnym, kobiety mogą pracować, samotnie wychowywać dzieci i robić kariery. Zdrada nie wydaje się dla nich końcem świata i same są w stanie do niej się przyznać. Ale dlaczego tak naprawdę kobiety zdradzają? Ile kobiet, tyle powodów. Powody zdrady zawsze zależą od sytuacji. Zazwyczaj jednak opierają się one na kilku powszechnych motywach.

Dlaczego kobiety zdradzają?

Frustracja z powodu bycia matką

Bycie matką to trudne zajęcie, zwłaszcza, jeżeli kobieta musi zajmować się dzieckiem sama. “Nie umiem przewinąć dziecka”, “Kochanie, mała chce co Ciebie” albo “Jeżeli wyjdziesz z koleżankami, to kto zajmie się dzieckiem?”  – takie zdania często padają z ust mężczyzn. Wydawać by się mogło, że w XXI wieku ojcowie zajmują stanowisko na równi z kobietami. Najczęściej jest tak, że kobiety pragną pomocy męża, a mimo to same opiekują się dzieckiem. Kobiety, które zajmują się dziećmi, często są sfrustrowane swoją rolą, mimo że kochają swoje pociechy. Nie mają chwili na odpoczynek, a kiedy w końcu pojawia się uroczy mężczyzna, który pozwala im zapomnieć o codziennych kłopotach i obowiązkach matki, ochoczo padają w jego ramiona.

Zobacz też: Jak rozpoznać zdradę u żony?

Rutyna dnia codziennego

W każdym związku pojawia się rutyna, ale czasami bywa ona zabójcza. Szczególnie wtedy, kiedy jedynym momentem jej przerwania jest dwutygodniowy wyjazd na wakacje raz do roku. Wczasy na Teneryfie czy w Grecji nie zrekompensują codziennej nudy. Związek w którym nic się nie dzieje, a dzień po dniu wyglądają tak samo, to związek bez przyszłości. A naprawić można to bardzo łatwo – wystarczy drobny prezent sprawiony drugiej połówce, wyjście na kolację w ciągu tygodnia czy spontaniczny wypad nad jezioro bez konieczności planowania. Wszystko co nowe i ekscytujące zbliża parę do siebie! Kobiety, które nie czują w swoim życiu przygody, często szukają emocji, które zaklęte są w postaci przystojnego kochanka.

Dlaczego kobiety zdradzają czyli nieudany seks

Zbliżenie fizyczne to bardzo ważny element każdego związku. Miłość bez seksu? Wbrew temu, w co chce wierzyć wiele kobiet, to niemożliwe! Jeżeli mężczyzna traci zainteresowanie seksem, to znaczy to tylko, że albo ma kochanką, albo zaspokaja się sam i nie ma ochoty na seks z żoną. Seks raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie? To zdecydowanie za mało! Jeżeli mężczyzna nie ma ochoty na więcej, to z pewnością coś leży mu na przeszkodzie. Nie zawsze to musi być inna kobieta. Czasami są to po prostu problemy w pracy czy też problemy z erekcją, o których nie potrafi powiedzieć swojej partnerce. Właśnie dlatego dialog w związku to podstawa.

Zobacz też: Jak utrzymać namiętność w związku?

Nieudane życie erotyczne to niestety często też wina samej kobiety, która wymaga bardzo długiej gry wstępnej i romantycznej atmosfery. To zupełnie zrozumiałe, ale czasami warto dać się ponieść chwili i skusić na szybki numerek. Do tego nie chce lub nie potrafi mówić o swoich fantazjach i problemach seksualnych. Niezadowolona z życia seksualnego kobieta może zostać łatwo oczarowana przez kochanka, który będzie skupiał na niej swoją uwagę.

Miłość, głębokie uczucia i namiętność

W długoletnim związku matce i żonie brakuje uczuć, tego czegoś co czuła będąc ze swoim mężem na początku. Potem pojawiły się dzieci, obowiązki i codzienna rutyna. Wiele kobiet pragnie zakochać się na nowo a jeżeli stanie na ich drodze mężczyzna warty ich uwagi są skłonne poświęcić wszystko. Kobiety po prostu zdradzają z miłości do innego mężczyzny, pragną jego czułości i zainteresowania gdyż tego właśnie brakuje im w domu.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego kobiety zdradzają nie jest łatwa. Najczęstsze czynniki to jednak brak czasu dla siebie, nuda, nieudane życie seksualne i nieumiejętność rozmowy ze swoim partnerem.

Co mężczyźni lubią w kobietach?

Jakich mężczyzn kochają kobiety?

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Oceń