Wiele par, które przeżywają kryzys zastanawia się co niszczy związek. Warto się tego dowiedzieć i wystrzegać się zachowań, które mogą doprowadzić do rozpadu nawet najtrwalszego związku. Ludzie łączą się w pary – wiadomo. Prędzej czy później każdy znajduje swoją “drugą połówkę”. Zakochujemy się i chcemy spędzić z daną osobą resztę życia. Ale zanim spędzimy razem całe życie, trzeba najpierw zbudować trwały związek. Taki, w którym będziemy sobie ufać i wzajemnie się szanować. Niby proste, prawda? Jednak wiele związków się rozpada. Rozpadają się związki roczne, pięcioletnie jak i trzydziestoletnie. Nie ma reguły, chociaż podobno im dłuższy związek tym trudniej go zepsuć. Niby coś w tym jest, bo przecież jak już znamy się 30 lat i wiemy dokładnie jaka jest druga osoba, to ciężko, żeby nam nagle zaczęła przeszkadzać. Ale jednak są pewne zachowania, które nie pozwalają związkowi na przetrwanie. Niezależnie od tego, czy jest to związek dwuletni, dziesięcioletni czy trzydziestoletni. Co niszczy związek?

Co niszczy związek?

Po pierwsze chorobliwa zazdrość. Może i na początku związku fajnie jak czujemy, że ktoś jest o nas trochę zazdrosny. Zależy jemu/jej na nas. Ale trochę zazdrosny, a nie chorobliwie. Czym jest chorobliwa zazdrość? Właściwie to nic nie możesz zrobić sam. Ani wyjść ze znajomymi, ani pisać sms’ów, kiedy druga osoba nie wie z kim, ani porozmawiać bez kontroli na facebook’u czy innych takich. Nic, o wszystkim wie druga osoba. I to nie dlatego, że mówisz bo chcesz. Mówisz, bo Cię zmusza. Ba, spróbuj wyjść gdzieś bez zgody. Od razu afera, że go zdradzasz. W takim związku z pewnością nie da się wytrzymać.

Po drugie brak szacunku. Czyli druga osoba traktowana jak niewolnik a nie jak “druga połówka”. Sprząta, gotuje, pierze, prasuje, robi zakupy itp. Bo przecież musi. To tylko jej obowiązki. A wyjście na spacer, do kina, na kawę? Przecież nie z nią, bo ciągle jest zajęta sprzątaniem. To z pewnością nie tworzy mocnego i trwałego związku.

Kolejna rzecz, która burzy związki? Zdrada. Tu chyba nie ma co tłumaczyć. Boli jak diabli! Ale trzeba pogodzić się z sytuacją i zdecydować czy ukochany wart jest wybaczenia.

Kontrola finansów. Rozumiem, że tworząc wspólny związek mamy też, przynajmniej po części wspólne finanse. Ale ciągła kontrola finansów drugiej osoby to trochę przesada. Kto chciałby, żeby rozliczać go z każdej wydanej złotówki? Chyba nikt, zwłaszcza jeżeli te złotówki sam zarabia.

Zobacz też: Randka w sieci czyli zagrożenia na portalach randkowych

Egoizm. Ktoś, kto widzi tylko czubek własnego nosa nie jest dobrym materiałem na życiowego towarzysza. Wszystko co robi, robi z korzyścią dla siebie. Związek nie ma szans na przeżycie.

Obgadywanie bliskich partnera. Nie ważne jak negatywnie partner mówi o swojej rodzinie, należy pamiętać że my nie mamy prawa, by ich oceniać. Dopóki on/ona mówi o nich negatywnie jest w porządku, ale jak ty wyrazisz swoją opinie może to zaostrzyć konflikty i doprowadzić do awantury dlatego nie warto wtrącać się w relacje rodzinne i obgadywać bliskich swojej sympatii. Lepiej wysłuchać co ukochany ma do powiedzenia, pozwolić mu wyrzucić z siebie wszystkie emocje co oczyści atmosferę otoczenia i poprawi mu nastrój.

Kłamstwo. Nic tak nie niszczy zaufania jak kłamstwo, jeżeli choć raz dopuścimy się oszustwa wobec partnera, może to skutkować ochłodzeniem relacji i podejrzliwością a odzyskanie wiary w prawdziwość słów drugiej osoby może trwać bardzo długo.

Krytykowanie w miejscach publicznych. Jest to bardzo stresująca i nieprzyjemna sytuacja zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Wytykanie wad, kłótnie, poniżanie w towarzystwie osób trzecich może mieć fatalne skutki i doprowadzić do szybkiego rozpadu związku. Nikt nie lubi czuć się gorszy od innych a takie zachowanie może zaniżać poczucie własnej wartości.

Rutyna i nieprzywiązywanie uwagi do wyglądu. To chyba ostatnie z zachowań niszczących związek. Po wielu latach przebywania w tym samym związku wydaje nam się, że tak już będzie zawsze. Jest to błędne myślenie, zbytnia pewność, że ukochany nigdy nie odejdzie prowadzi do nudy i rutyny w związku. Partnerzy przestają robić sobie niespodzianki, okazywać uczucia, wychodzi na randki a nawet przestają dbać o siebie. Kobieta w poszarpanej fryzurze, nieumalowania i ubrana w dres lub mężczyzna z tygodniowym zarostem i w podartych spodniach nie budzi pożądania i namiętności. Rutyna gasi temperaturę uczuć a wtedy nasza druga połówka może zainteresować się inną bardziej ekscytującą i atrakcyjną osobą.

Już wiesz co niszczy związek. Staraj się unikać takich zachowań jak ognia. I ludzi, którzy tak postępują.

Jak uwieść faceta?

Jak rozpoznać zdradę u mężczyzny?

 Sposoby na jędrną pupę

Oceń