Alkohol to bardzo popularna używka. Pojawia się w czasie spotkań towarzyskich, czy imprez. Wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie dobrej zabawy bez kilku piw lub czegoś mocniejszego. Ale czy alkohol wzmaga ochotę na sex?

Nie da się ukryć, że odpowiedź na to pytanie jest pozytywna. Każdy, kto choć raz znajdował się pod wpływem alkoholu zauważył, że taki stan pozwala na rozluźnienie się i bardziej swobodne zachowanie, co ułatwia nawiązywanie kontaktów. Jednocześnie pomaga w przełamaniu barier i oporów takich jak wstyd. Takie działanie tej substancji w dużym stopniu wpływa na jej popularność. 

Zobacz też: Jak utrzymać namiętność w związku?

Oczywiście alkohol również po prostu zwiększa zainteresowanie płcią przeciwną. W końcu nie bez przyczyny mężczyźni kupują kobietom drinki. Lampka wina jest również nieodzowną częścią romantycznej kolacji we dwoje, która ma skończy się wspólnie spędzoną nocą. Alkohol wzmaga ochotę na sex zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Panowie zyskują dzięki niemu więcej pewności siebie, która pozwala na łatwiejsze nawiązanie kontaktu. Kobiety natomiast stają się bardziej rozluźnione. Wszystko to jak najbardziej sprzyja rozwojowi sytuacji, która może prowadzić do bardzo przyjemnego wieczoru.

Jednocześnie trzeba liczyć się z negatywnymi konsekwencjami picia zbyt dużych ilości trunków. Z alkoholem nie powinni przesadzać zwłaszcza panowie. Niestety zbyt duże ilości spożytego alkoholu mogą doprowadzić do kłopotów z potencją. Jest to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn, zwłaszcza w starszym wieku. Na potencję niekorzystnie wpływa częste picie dużych ilości alkoholu, może to doprowadzić do sytuacji, w której nic nie wyjdzie z upojnej nocy. 

Zobacz też: Dlaczego mężczyźni zdradzają żony?

Warto także pamiętać, że osoby, które przesadziły z ilością wypitego alkoholu wcale nie wyglądają atrakcyjnie. Niestety w takiej sytuacji zainteresowanie ze strony płci przeciwnej może znacznie się obniżyć. Dlatego lepiej unikać przesady i zachować zdrowy umiar. 

Alkohol pozwala na rozluźnienie się i przełamanie barier, jednocześnie wpływa wyraźnie na popęd seksualny. Kieliszek wina można bez wątpienia uznać za naturalny afrodyzjak. Jednocześnie nie należy pod żadnym pozorem przesadzać z ilościami wypitego alkoholu. Na pewno nie będzie to miało korzystnego wpływu na jakość współżycia. Oczywiście również nie pomoże w zdobyciu zainteresowania ze strony przeciwnej. Najlepiej stosować alkohol z pewnym umiarem, ponieważ w ten sposób rzeczywiście przyniesie dobre efekty i jednocześnie będzie bezpieczny.

Jak rozpoznać zdradę u mężczyzny?

Jak uwieść faceta?

Co niszczy związek?

Oceń