Jesteś w ciąży? Już nie możesz się doczekać, kiedy będziesz mogła pójść na pierwsze zakupy. Te wszystkie małe ubranka, kaftaniki, buciki kuszące kolorami, wzorami, swoją miękkością.

Niestety ubranka dla dzieci to dzisiaj nie jest tani wydatek. Często na ciuchy dla swoich pociech trzeba wydać więcej niż na własną garderobę. To przerażające, szczególnie dlatego, że dziecko nie będzie chodziło w danym ubranku dłużej niż my. Szczególnie buty dla dzieci, które zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki mogą zniechęcać swoją wysoka ceną.

Zobacz też: Macierzyństwo i życie – co się zmienia?

Małe perełki rosną tak szybko, że czasami nawet nie zdążymy założyć nowego ubranka a buty które jeszcze tydzień temu były dobre, dziś już się nie nadają na nóżkę naszej pociechy.

Rzeczą oczywistą jest, że buty na tym etapie muszą być idealnie wyprofilowane, bo mała nóżka dzieciaczka dopiero się kształtuje, dlatego nie warto oszczędzać na naszych pociechach. Wybieraj buty dobrej jakości, które idealnie pasują na stopę twojego dziecka, by czuło się komfortowo.

Ciuszki powinny być wykonane z najwyższej jakości materiału, powinny być miękkie i wygodne, nie uwierać maluszka, gdyż wtedy może stać się marudnie i niespokojne. Ubranka należy dobierać do wieku dziecka, nie powinny być za ciasne ani za duże. Pamiętaj, by po zakupieniu ubranek wyprać je w proszku hipoalergicznym dla dzieci.

Mama wraca do pracy – kariera i macierzyństwo

Tokofobia – paniczny lęk przed porodem

Problemy z seksem po porodzie

Oceń