Rozstępy w ciąży

Rozstępy w ciąży – dowiedz się jak zapobiegać powstawaniu rozstępów na skutek rosnącego brzucha w ciąży. Wiele przyszłych mam zastanawia się jak zachować ładny wygląd skóry w czasie ciąży i uniknąć rozstępów, które często pojawiają się w ostatnim trymestrze, gdy kobieta przybiera najwięcej na wadze i brzuszek znacznie się powiększa. Mogą wtedy na piersiach, brzuszku, pupie lub udach pojawić się fioletowe pręgi zwane rozstępami czyli nieestetyczne pęknięcia skóry, które w dużym stopniu uwarunkowane są genetycznie. Jeżeli Twoja mama i babcia nie miały rozstępów w czasie ciąży, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że Ty też nie będziesz ich mieć. Oto kilka wskazówek, które zmniejszą ryzyko pojawienia się rozstępów w ciąży.

Rozstępy w ciąży – pij wodę!

W ciąży spada elastyczność skóry, która staje się sucha i podatna na pęknięcia. Aby tego uniknąć pij dwa litry wody dziennie, dzięki której skóra będzie miękka i sprężysta a ty przybierając na wadze zmniejszysz ryzyko pojawienia się rozstępów. Nawilżaj skórę od wewnątrz. Pomoże Ci w tym nie tylko woda ale i olej lniany. Spożywany codziennie poprawi napięcie i jędrność skóry.

Zobacz też: Cesarskie cięcie na życzenie – czy jest możliwe?

Rozstępy w ciąży – delikatny peeling

Usuwaj martwe komórki naskórka poprzez peeling. Spowoduje to, że stanie się ona gładka i napięta oraz będzie przyjmować więcej składników odżywczych podczas zabiegów nawilżających.

Rozstępy w ciąży – nawilżanie i natłuszczanie

Pielęgnacja skóry poprzez nawilżanie i natłuszczanie to podstawa zapobiegania powstawaniu rozstępów. W sklepach jest wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry kobiet w ciąży. Należy czytać informacje na opakowaniu i bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta. Zazwyczaj tego typu balsamy stosuje się po trzecim miesiącu ciąży. Unikaj kosmetyków z witaminą A, gdyż jej przedawkowanie może zaburzyć rozwój płodu. Jeżeli podczas ciąży pojawiły się problemy skórne, to warto korzystać z kosmetyków dermatologicznych, hipoalergicznych i bezzapachowych zakupionych w aptece.

Zobacz też: Strach przed ciążą – sprawdź czy dotyczy też Ciebie?

Rozstępy w ciąży – kosmetyki naturalne

Godne polecenia są kosmetyki naturalne. Możesz wybrać masło shea, masło kakaowe, olejek migdałowy, olej kokosowy. Oleje te bardzo dobrze natłuszczają skórę, poprawiając jej wygląd i elastyczność. Jeżeli nakładasz kosmetyk na brzuch pamiętaj, by nakładać go delikatnie, gdyż intensywny masaż może spowodować przedwczesne skurcze.

Rozstępy w ciąży – zachowaj umiar w jedzeniu

Lekarze zalecają, by kobieta w ciąży nie przytyła więcej niż 12 do 15 kilogramów. Stosuj więc zdrową, zbilansowaną dietę. Unikaj słodyczy i słonych przekąsek. Jedz małe posiłki co trzy godziny bogate w witaminy i składniki odżywcze. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, jak najwięcej się ruszaj. To pomoże Ci spalić kalorie i unikniesz zbędnych kilogramów.

To w jakim stanie będzie nasza skóra po ciąży zależy w dużym stopniu od nas. Zbilansowana dieta, trochę ruchu, odpowiednie kosmetyki i pielęgnacja sprawią, że będziemy się cieszyć piękną i gładką skórą brzuszka przez długie lata.

Jak przyspieszyć metabolizm?

Co pomaga w odchudzaniu? Wpływ wapnia na odchudzanie

Problemy z laktacją – karmienie piersią

Oceń