Bicie dzieci obniża ich inteligencję i niszczy psychikę!

Zastraszanie i bicie dzieci budzi w nich strach przed rodzicem. Czy chcesz aby twoje dziecko się ciebie bało? Przecież przyszło na świat po to byś je kochał oraz wychował w atmosferze akceptacji i miłości. Aby jego rozwój przebiegał prawidłowo musi czuć się bezpieczne. Twoim zadaniem jest nakierować dziecko na właściwą drogę, wyznaczyć odpowiednie zasady, tłumaczyć mu i udzielać informacji a nie bić! I nie chodzi o to abyś bezstresowo wychowywał swoje dziecko i na wszystko mu pozwalał. Nie! Chodzi o to abyś jako rodzic uzbroił się w cierpliwość. W momencie gdy twoje dziecko popełni jakiś błąd lub nie posłucha polecenia, wytłumaczył mu, że robi źle a nie zaraz sięgnął po pas i groził laniem.

Spójrz na swoje bezbronne  dziecko.

Ta mała istotka od swoich pierwszych dni życia jest całkowicie od ciebie zależna. Nie byłoby jej na świecie gdyby nie ty. Maluszek jest bezbronny, ufa ci całkowicie, wierzy, że będziesz go bronić i chronić w każdej sytuacji. Kocha cię najbardziej na świecie. Potrzebuje twojej miłości i uwagi. Nie zawiedź swojego dziecka, nie bij i nie karz stosując przemoc fizyczną i psychiczną. Nie upokarzaj dziecka. Szanuj je, bo ono jest takie małe i kruche. Nie zrozumie dlaczego bliska osoba, ktoś kogo tak kocha bije je i krzywdzi. Wczuj się w jego sytuację. Jeżeli uważasz, że dziecko wszystko rozumie i wie kiedy postępuje źle to się mylisz. Dziecko nie wie co jest dobre a co złe. Dopiero się tego uczy poprzez naśladowanie. Szuka właściwej drogi a ty jesteś jego drogowskazem.

Zobacz też: Jedno z dzieci kochasz bardziej?

Co zrobić, żeby dziecko mnie słuchało?

Jeżeli chcesz aby dziecko zachowywało się w odpowiedni sposób ty także tak postępuj, a ono weźmie z ciebie przykład. Zawsze reaguj na złe uczynki szczególnie w przypadku młodszych dzieci, których osobowość można jeszcze ukształtować. Bądź przewodnikiem dla dziecka i pokaż właściwą drogę. Tłumacz, że pewne zachowania są nieodpowiednie aby w przyszłości umiało ocenić czy postępuje dobrze czy źle. Więc za dobre zachowanie zawsze chwal a za złe stosuj kary takie jak np. zakaz spożywania słodyczy lub zakaz wyjścia na plac zabaw. Ale nigdy nie bij dziecka!

Większość z rodziców uważa, że klaps w tyłek to nie bicie.

Jest to opinia błędna bo klaps dla dziecka jest tak samo upokarzający jak każda inna forma przemocy. Dla rodzica to nic wielkiego ale dziecko bardzo dobrze pamięta, że mama czy tata zrobili mu krzywdę. Dając dziecku taki przykład dajemy mu przyzwolenie na bicie. Bo przecież jak mama i tata mogą bić to ja też uderzę koleżankę w szkole. Klaps w pupę nie spowoduje, że dziecko nabędzie jakieś nowe umiejętności i nauczy się samokontroli. Wręcz przeciwnie, przestanie nad sobą panować i stanie się agresywne w stosunku do rówieśników. Aby poradzić sobie z emocjami będzie musiało użyć agresji by sobie ulżyć i wtedy dopiero się uspokoić.

Zobacz też: Mam dość swojego dziecka! Szokujące ale prawdziwe

Klaps w pupę i bicie dzieci niszczy ich psychikę.

Przemoc wobec dzieci uznaje większość  Polaków. Wielu z nich przyznaje się, że daje klapsy swoim dzieciom a nawet używa pasa w tym celu. Należy być świadomym, tego jaką krzywdę wyrządzamy najmłodszym. Przemoc fizyczna i psychiczna skierowana w stronę dzieci zaburza ich naturalny rozwój. Bite dziecko w przyszłości może mieć większe skłonności do zachorowania na depresję i różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Dzieci, które doznały przemocy zarówno psychicznej jak i fizycznej są mniej inteligentne niż te wychowywane w atmosferze miłości i szczęścia. Bicie upokarza i niszczy dziecko. Bite dziecko czuje się bezwartościowe i ma problemy w relacjach z rówieśnikami. Siniaki, które powstają na ciele znikną, ale rany w psychice nigdy się nie zagoją.

 

Oceń