W dzisiejszych czasach kobiety za kierownicą już nikogo nie dziwią ale wiele osób nie wyzbyło się jeszcze pewnych stereotypów. Obecnie już praktycznie każdy z nas posiada prawo jazdy. Dzięki temu dokumentowi możemy spokojnie, bezpiecznie i zgodnie z prawem poruszać się po drogach i ulicach. To sprawia, że nasze podróże są szybsze i przyjemniejsze. Jednak coraz częściej słyszymy o tym, że kobiety nie powinny siadać za kierownicą. Zwykle są to opinie wydawane przez mężczyzn. Jak więc jest naprawdę?

Czy kobiety są lepszymi kierowcami niż mężczyźni?

Wbrew pozorom często tak jest. Warto tutaj zapoznać się z kilkoma cechami, które posiadają właśnie kobiety. Dzięki tym cechom mogą być one lepszymi kierowcami.

Po pierwsze, kobietom zwykle nie zależy na “szpanowaniu”. Nie muszą one niczego udowadniać swoją jazdą. A niestety, mężczyźni często starają się zaimponować swoim partnerkom bądź kolegom na drodze. To przez to jeżdżą bardzo szybko i nierozważnie. Mają także skłonność do agresywnych zachowań i uwielbiają ryzyko. W piciu alkoholu oraz jeździe po pijanemu też dominują mężczyźni. Tym samym są sprawcami wielu wypadków, które nie zawsze kończą się dobrze. Dlatego tutaj można zauważyć przewagę kobiet. To one jeżdżą zwykle bardzo bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Dzięki temu kobiety za kierownicą nie stanowią zagrożenia na drodze. A pamiętajmy, że jeśli sami poruszamy się po jezdniach, musimy dbać przy tym nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również i o bezpieczeństwo naszych pasażerów oraz innych kierowców. Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że prawidłowo poruszamy się za pomocą swojego samochodu.

Zobacz też: Jak polubić siebie?

Oprócz tego możemy zauważyć, że kobiety są bardziej spostrzegawcze. To one zwykle zwracają uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. Robią to w różnych sytuacjach i także na drodze. Dzięki temu nie pomijają żadnego znaku ostrzegawczego bądź czerwonego światła. Na wszystko zwracają uwagę i obserwują świat dookoła. O mężczyznach niestety nie można tego powiedzieć. Panowie najczęściej zajęci są szybką jazdą, przez co nawet nie patrzą, czy światło zmieniło się z czerwonego na zielone. A gdy poruszamy się po drogach, musimy koniecznie obserwować wszystkie znaki, jakie tylko spotkamy obok jezdni. Trzymajmy się więc zasad ruchu drogowego, a nasze podróże na pewno będą bezpieczne.

Warto wspomnieć o technicznej obsłudze pojazdu. Niestety w tym zakresie kobiety zostają daleko w tyle za panami, którzy naprawdę są specjalistami w tym temacie. Trzeba też wspomnieć, że mężczyźni lepiej radzą sobie w takich sytuacjach jak cofanie czy parkowanie pojazdu.

Kobiety za kierownicą – makijaż w samochodzie…

My kobiety potrafimy skupić uwagę naprawdę na kilku rzeczach na raz, w niektórych sytuacjach jest to zbawienne a niektóre z nich mogą przysporzyć nam sporo problemów tak jak robienie makijażu w trakcie postoju na skrzyżowaniu czy nawet podczas jazdy za kierownicą. Dodatkowo lubimy często przeglądać się w lusterku co odciąga naszą uwagę od kierowania i panowania nad pojazdem. Takie zachowania mogą naprawdę doprowadzić nas do kłopotów. Lepiej stanąć gdzieś na uboczu i na spokojnie poprawić makijaż, pozwoli to na unikniecie nerwowego grzebania w torebce, niezdarnego szukania kosmetyków i niechcianej stłuczki.

Jak widać, kobiety wcale nie muszą być gorszymi kierowcami. Wbrew pozorom to one właśnie jeżdżą w sposób bezpieczny, prawidłowy i zgodny z przepisami. Mimo tego mężczyźni wciąż krytykują kobiety na drogach. Uważają oni, że panie często po prostu nie potrafią posługiwać się samochodem co jest błędnym myśleniem ponieważ to czy jest się dobrym czy złym kierowcą nie zależy od płci a od cech charakteru i doświadczenia.  Zamiast więc się nad tym zastanawiać, zadbajmy o to, abyśmy my prawidłowo poruszali się po drodze. Dzięki temu na pewno zostaniemy świetnymi kierowcami.

O czym marzą kobiety?

Zrelaksuj się w swoim ogrodzie

Firma sprzątająca wyczyści Twój dom i zaoszczędzi czas!

Oceń