Tworzenie stron www, projektowanie stron internetowych

Posiadanie strony WWW jest dziś nieodłącznym elementem niemal każdego biznesu. Własną stronę mają nie tylko firmy, ale również artyści, politycy, lekarze, prawnicy, a nawet księża. Za pomocą witryny internetowej marki docierają do klientów i komunikują się z nimi. Ponadto strona kreuje wizerunek i generuje sprzedaż. Duży popyt na wysokiej jakości strony internetowe powoduje, że pojawia się realna szansa na zarobek dla każdego webmastera, który potrafi stworzyć i postawić witrynę internetową. Jest ogromne zapotrzebowanie na projektowanie stron internetowych.

Oczywiście zarabianie na tworzeniu stron internetowych wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z tej dziedziny, której fundamentem są języki HTML i CSS. Znajomość znaczników i komend jest niezbędna do sprawnego przygotowania witryny spełniającej najnowsze standardy. Co istotne, nie trzeba być nie wiadomo jakim koderem, żeby tworzyć strony – zawsze można bowiem bazować na gotowych systemach CMS, takich jak WordPress, Drupal, Joomla! czy QuickCMS. One praktycznie nie wymagają znajomości języków HTML i CSS, choć zdecydowanie warto potrafić się nimi posługiwać.

Zobacz też: Pisanie tekstów na zlecenie czyli praca jako copywriter

Projektowanie stron internetowych – WordPress

Z reguły klienta nie interesuje, za pomocą jakich technologii jest wykonana strona – liczy się to, aby była schludna, estetyczna, funkcjonalna, łatwa w obsłudze i zgodna z pierwotnymi założeniami. To, jakimi metodami dojdziesz do celu, zależy wyłącznie od Ciebie, dlatego warto się skupić na jednej, wybranej technologii (np. WordPress) i w niej się wyspecjalizować.

Jak zarabiać na tworzeniu stron www?

Gdzie szukać zleceń? Możliwości jest kilka, a jedna z nich polega na tworzeniu stron internetowych na zamówienie. Jako freelancer lub zarejestrowana firma przeglądaj strony ze zleceniami, takie jak Oferia.pl czy Freelancer.pl, a także ogłaszaj się w katalogach i na stronach branżowych. Inna możliwość zarobku to tworzenie gotowych szablonów i wystawianie ich na sprzedaż w serwisach typu ThemeForest.com czy TemplateMonster.com, które zajmują się sprzedażą skórek.

Zobacz też: Jak zarabiać przez Internet? Pozycjonowanie stron

Ile można zarobić na projektowaniu stron www?

Znalezienie klientów na własną rękę gwarantuje pewny zarobek, podczas gdy sprzedaż szablonów w serwisach typu ThemeForest.com i TemplateMonster.com może skończyć się całkowitą klapą i zerowym zyskiem. Oczywiście im lepszy szablon, tym większe szanse, że tak się nie stanie i będzie na siebie zarabiał – wówczas zyski mogą być nawet pięciocyfrowe, jeśli szablon okaże się bardzo popularny.

Oczywiście nie warto się nastawiać na milionowe zyski, bo bardzo trudno je osiągnąć. Główną przyczyną jest ogromna konkurencja w postaci innych freelancerów oraz firm i agencji zajmujących się tworzeniem stron internetowych. Coraz większą konkurencją dla webmasterów są również aplikacje online pozwalające na szybkie, proste i tanie stworzenie strony WWW własnymi rękami za pomocą edytora graficznego.

Na jakie zarobki może liczyć webmaster? Wykonanie pojedynczej strony firmowej kosztuje w granicach 500 – 5000 zł. Ostateczna cena zależy od Twojego doświadczenia, jakości i zaawansowania technologicznego projektu, funkcjonalności witryny oraz konkretnych wymagań klienta.

Ile można zarobić na blogu? 15 000 złotych miesięcznie?

Jak zarabiać na blogu?

Jak pisać bloga żeby odnieść sukces?

Oceń