Konto osobiste w banku

Zdecydowana większość z nas posiada przynajmniej jedno konto w banku. W dzisiejszych czasach to już norma i standard. Można wręcz powiedzieć, iż obecnie trudno jest wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie w świecie bez konta bankowego.

Tu założysz konto internetowe

Konta bankowe można podzielić generalnie na dwa typy. Konta osobiste i konta firmowe. Osobiste konto bankowe zakładane jest przez osoby prywatne. Konto to służy do przetrzymywania naszych środków pieniężnych. To właśnie na nasze osobiste konta bankowe co miesiąc przelewane jest wynagrodzenie z miejsca pracy. Środkami tymi możemy dowolnie dysponować.

Tu założysz konto osobiste

Dysponować środkami pieniężnymi obecnymi na naszym koncie możemy na różne sposoby,  wypłacać pieniądze w bankomacie za pomocą karty bankomatowej lub w oddziale banku, realizować przelewy online i dokonywać zakupów za pomocą tejże karty.

 

Na rynku obecnych jest wiele ofert założenia własnego konta bankowego. Należy dokładnie każdą z nich przeanalizować. Chodzi oczywiście o koszty związane z utrzymaniem. Mogą się one bowiem różnić od siebie w zależności od oferty i banku. Wiele banków oferuje także bezpłatne konta bankowe jednak pod pewnymi warunkami.

Tu znajdziesz wszystkie oferty kredytowe

Konto oszczędnościowe

Wśród ofert kont bankowych bardzo dużą popularnością cieszą się rachunki oszczędnościowe. Zanim jednak zdecydujemy się na rachunek oszczędnościowy warto wiedzieć, czym kierować się przy jego wyborze.

Tu założysz konto oszczędnościowe

Oczywiście najważniejszą kwestią przy wyborze konta oszczędnościowego jest jego oprocentowanie. Im wyższe tym oczywiście lepiej. Wysokie oprocentowanie oznacza dla nas większe zyski na rachunku oszczędnościowym.

 

Bardzo ważnym elementem przy wyborze konta oszczędnościowego jest także możliwość i koszt transakcji. Trzeba bowiem wiedzieć, że pod tym względem konto oszczędnościowe jest dużo droższe w porównaniu z normalnym rachunkiem bankowym. Innymi słowy, koszt przelewu na rachunku oszczędnościowym jest dużo wyższy. Dlatego nie można tego typu konta traktować tak jak zwykłe konto osobiste.

 

Wszystko to sprawia, iż każdą ofertę konta oszczędnościowego należy bardzo dokładnie przeanalizować. Takie konto w końcu zakłada się po to, aby czerpać z niego zyski. Dlatego zawsze zwracajmy uwagę na wysokość oprocentowania środków na koniec oraz wszelkie koszty jego użytkowania.

Oceń