Jak zoptymalizować stronę pod kątem pozycjonowania?

Fundamentem pozycjonowania jest zawsze dobra, ciekawa i odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO strona internetowa. Co to znaczy? Oznacza to, że jest stworzona zgodnie z wymaganiami wyszukiwarek, tak aby była dla nich jak najbardziej czytelna i przejrzysta. Warto dowiedzieć się jak zoptymalizować stronę. Dzięki tym działaniom nasz blog lub sklep internetowy będzie miał większą szansę na znalezienie się na pierwszych miejscach wyników wyszywania.

Optymalizacja treści na stronie

Najważniejszą rolę z punktu widzenia optymalizacji witryny pod kątem pozycjonowania odgrywa treść, która powinna być wartościowa i interesująca dla użytkowników, aby chętnie się nią dzielili. Teksty znajdujące się na Twojej stronie powinny więc charakteryzować się wysokim poziomem merytorycznym lub nieść ze sobą inną wartość, np. rozrywkową czy emocjonalną. Każdy artykuł powinien być nasycony frazami. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z zagęszczeniem słów kluczowych. Wystarczy umieścić je w tytule, nagłówkach i kilka razy w tekście.

Zobacz też: Jak zarabiać na zdjęciach?

Jak zoptymalizować stronę?

Kolejnym elementem optymalizacji SEO jest przygotowanie czytelnej struktury strony, co obejmuje logiczny podział witryny na podstrony, kategorie i podkategorie. Równie istotne jest wdrożenie tzw. przyjaznych URL-i, czyli adresów WWW składających się ze słów kluczowych, a nie przypadkowych cyfr i liter. Przykładem prawidłowego adresu URL jest zatem www.domena.pl/artykuly/jak-kupic-tv.html, podczas gdy błędny adres to www.domena.pl/asasa489491.html.

Na optymalizację strony internetowej składa się prawidłowe uzupełnienie znaczników meta znajdujących się w kodzie strony, czyli title, description i keywords. Większość systemów zarządzania treścią posiada taką możliwość. Co istotne, dla każdej podstrony w witrynie należy przygotować odrębne i unikalne opisy meta. Bardzo ważne znaczenie ma znacznik title, w którym powinno się zawrzeć tytuł strony.

Zobacz też: Jak zarabiać na Facebooku?

Podczas optymalizacji strony WWW należy zadbać również o należytą strukturę treści. Chodzi o to, żeby teksty były podzielone na akapity poprzedzielane nagłówkami H2 – H6 i miały tytuł w formie nagłówka H1. Odgrywają one istotną rolę z punktu widzenia widoczności strony w wyszukiwarkach, wskazując na najważniejsze treści umieszczone w witrynie. Zadbaj więc o to, aby w miarę możliwości w nagłówkach pojawiały się najważniejsze słowa kluczowe.

Zadając sobie pytanie jak zoptymalizować stronę warto pomyśleć o szybkości jej ładowania. Strona internetowa powinna być jak najlżejsza i najszybsza, ponieważ im szybciej się wczytuje, tym lepiej jest postrzegana przez wyszukiwarki. Z kolei powolne działanie może wpływać niekorzystnie na pozycję w wynikach wyszukiwania. Chcąc przyspieszyć witrynę, należy „odchudzić” jej kod źródłowy oraz zmniejszyć rozmiary zdjęć.

Zobacz też: Jak pozycjonować stronę samemu i za darmo?

Jak sprawdzić czy strona jest poprawnie zoptymalizowana?

Wyniki optymalizacji zweryfikujesz, korzystając ze strony SEOptimer.com. Jeżeli Twój wynik jest satysfakcjonujący i udało Ci się poprawnie przeprowadzić proces optymalizacji strony WWW, możesz śmiało przejść do jej pozycjonowania. Miej jednak na uwadze, że jest to proces długotrwały i wymagający systematyczności oraz determinacji. Aby osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, potrzeba dużo czasu – tu nie ma dróg na skróty, a jeśli ktoś twierdzi inaczej, świadomie lub nieświadomie wprowadza Cię w błąd.

Oceń