Jak znaleźć pracę?

Przede wszystkim nie stresuj się. Zamiast tego zaparz sobie dobrej, mocnej herbaty, usiądź w spokojnym miejscu, niech nikt ani nic ci nie przeszkadza, wycisz się, postaraj się nie myśleć o niczym. A potem pozwól sobie na marzenia… zadaj sobie pytania o to, co najbardziej lubisz robić, co sprawia ci największą przyjemność.

Jak znaleźć pracę? Zastanów się co lubisz robić

Czy lubisz raczej samotność czy ludzi wokół siebie? Lubisz ruch czy spokój? A może uwielbiasz psy czy dzieci? Albo marzysz o podróżach i fotografii? Wolisz siedzieć za biurkiem czy raczej wolisz zmiany, ruch? Takie pytania powoli naprowadzą cię na właściwy trop. Nie myśl o wysokości zarobków, o tym gdzie pracują twoi znajomi. Co jest dla nich dobre, nie musi być wcale satysfakcjonujące dla ciebie. Posłuchaj swego wewnętrznego głosu. To ma być coś, co będziesz robić z przyjemnością.

Zobacz też: Cechy człowieka sukcesu

Powodzenie w życiu leży w twoich rękach, nie warto zajmować się tym, co cię nie interesuje, ponieważ szybko się zmęczysz tym zajęciem a życie stanie się udręką. Lepiej robić to, co lubisz i cieszyć się, że jeszcze ci za to płacą.Być może jedna sesja sam na sam ze sobą nie doprowadzi cię od razu do celu, może będzie potrzebne trochę czasu, aby znaleźć to coś, co okaże się skrojone dokładnie do twoich potrzeb. Nie spiesz się, pośpiech jest złym doradcą. Najlepsze pomysły przychodzą, kiedy popuścisz wodze fantazji. Nie bój się, nie ograniczaj, daj poszaleć swojej wyobraźni.

Jak znaleźć pracę? Zastanów się jakie masz osiągnięcia zawodowe i nie popełnij błędów w CV

Zastanów się dobrze jakie są twoje osiągnięcia zawodowe a następnie zapisz je w CV. Pisz w naturalny sposób, nie bądź za skromny, chwal swoje drobne sukcesy i zastanów się dobrze jakie korzyści płyną z zatrudnienia twojej osoby. Zanim wyślesz CV do potencjalnego pracodawcy sprawdź czy nie zawiera błędów. Dokumenty tego typu powinny być napisane w sposób profesjonalny. CV ma zachęcać potencjalnego pracodawcę do zaproszenia twojej osoby na rozmowę rekrutacyjną. 

Zobacz też: Jak skutecznie dążyć do celu?

Jak znaleźć pracę? Ciągle się rozwijaj

Poszerzaj swoje umiejętności. Pamiętaj, by nie stać w jednym miejscu. Jeżeli udało ci się osiągnąć coś w życiu, masz na swoim koncie sukcesy i dobre kwalifikacje nie poprzestawaj tylko na tym. Człowiek uczy się całe życie, dlatego warto poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe kompetencje i umiejętności oraz rozwijać się zawodowo. Dzięki temu twoje CV będzie dużo bogatsze co zwiększy szanse na znalezienie lepszej pracy i wyższe wynagrodzenie.

Jak znaleźć pracę? Nie trać motywacji

Staraj się bardziej niż inni. W trakcie rozmowy rekrutacyjnej bądź pewny siebie, pokazuj, że zależy ci na zdobyciu pracy na tym właśnie stanowisku. Dobrze się zaprezentuj, bądź zmotywowany i w jak najlepszy sposób przedstaw swoją osobę. Nie denerwuj się, często patrz pracodawcy w oczy, wyrażaj się w sposób spokojny i mów wyraźnie. Pamiętaj, by ubrać się w odpowiedni sposób. Ubranie powinno być czyste i schludne, założenie dżinsów czy koszulki na rozmowę rekrutacyjną może w skuteczny sposób zniszczyć dobry wizerunek mimo wspaniałych kwalifikacji.

Zobacz też: Jak skutecznie schudnąć? Triki odchudzające

Jak znaleźć pracę? Myśl pozytywnie i aktywnie szukaj pracy

Praca sama do nas nie przyjdzie. Aby znaleźć pracę i zacząć zarabiać realne pieniądze trzeba poświecić na to 8 godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu. Warto szukać ofert w lokalnych gazetach a także sprawdzać ogłoszenia w Internecie. Jeżeli znajdziesz już coś interesującego wyślij CV i nie zrażaj się jeżeli nikt się do ciebie nie odezwie. Często zdarza się, że telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną zadzwoni dopiero po kilku miesiącach. Pozytywne myślenie to podstawa skutecznego szukania pracy.

Jak znaleźć pracę? Nie kompromituj się na Facebooku

Zwracaj uwagę na to, co publikujesz na portalach społecznościowych. Osoby zajmujące się rekrutacją przeglądają profile potencjalnych pracowników. To co dla znajomych bywa śmieszne, dla pracodawcy już niekoniecznie. Zdjęcia z pijackich imprez czy wulgarne wpisy na Facebooku nie przedstawią cię w pozytywnym świetle. Kompromitujące publikacje mogą w skuteczny sposób zniechęcić pracodawcę, który po prześwietleniu twojej osoby w Google nie zaprosi cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Jak radzić sobie ze stresem?

Jak polubić siebie?

Aktywna mama w domu i w pracy

Oceń