Jak zarabiać na YouTube?    

Potrafisz robić piękną biżuterię i chciałabyś podzielić się swoją pasją? Jesteś zapalonym graczem i przez całe godziny nie potrafisz oderwać wzroku od komputera? A może jesteś dobry w jakieś dziedzinie w której inni chcieliby się podszkolić?  Zastanów się nad spieniężeniem swojego hobby. Możesz to zrobić w prosty sposób, poprzez publikacje nagrań w serwisie YouTube. Nie wiesz jak zarabiać na YouTube? My podpowiemy Ci kilka sprawdzonych sposobów.

Jak zacząć zarabiać na YouTube?

Jeżeli masz artystyczny talent i tworzysz piękne bransoletki, naszyjniki i kolczyki to spróbuj nagrać swoją twórczość i zainspirować innych. Jeżeli uważasz się za dobrego gracza w jednej z popularnych gier online, nagrywaj swoje potyczki, a następnie umieszczaj je na YouTube. Jeśli posiadasz wiedzę w danej dziedzinie to nagraj pierwszy film i załóż swój kanał na YouTube. W ten sposób możesz pozyskać dużą liczbę wyświetleń i subskrybentów, za których otrzymujesz wynagrodzenie.

Zobacz też: Jak zarabiać w Internecie? Sprzedaż własnych produktów

Zarabianie na reklamach Google AdSense

Każdy kto zakłada kanał na YouTube może połączyć go z kontem Google AdSense. Daje to możliwość zarabiania pieniędzy na reklamach wyświetlanych na początku filmu lub w jego trakcie. Zarobki na YouTube zależą od zainteresowania publikacją i ilości wyświetleń. Oczywiste jest, że im więcej osób obejrzy filmy i reklamę, tym większe są nasze zyski.

 Jak zarabiać na YouTube? Współpraca z reklamodawcami

Wyświetlanie reklam to niejedyna metoda zarabiania na YouTube – drugą możliwością jest współpraca z agencjami reklamowymi, firmami czy markami. Jak można się domyślać, również w tym modelu biznesowym o sukcesie decyduje popularność autora – jeśli udało Ci się zdobyć rozpoznawalność i Twoje filmy są często oglądane przez wielu użytkowników, istnieje możliwość, że któraś z agencji, firm czy marek zdecyduje się zamówić u Ciebie reklamę lub zatrudni Cię do promowania swoich produktów czy usług.

Zobacz też: Jak wydać e-booka i na nim zarobić?

Innym sposobem na pozyskanie zewnętrznych reklamodawców jest przyłączenie się do jednej z sieci partnerskich pośredniczących pomiędzy autorami filmów a reklamodawcami. Takie rozwiązanie wiąże się z koniecznością zapłaty prowizji za zyski wypracowane poprzez promocję produktów i usług, ale pozwala na znacznie łatwiejsze i szybsze pozyskanie dochodów z działalności prowadzonej na YouTube.

Jak umieścić reklamę w filmie?

Lokowanie produktu

Jak zarabiać na YouTube i zachować wysoką jakość filmu? Istnieje wiele form promowania produktów i usług w filmach na YouTube, a jedną z nich jest lokowanie produktu (z ang. product placement). Polega ono na pokazywaniu produktów, usług czy nazw marek w naturalnym użyciu, bez żadnych dodatkowych językowych chwytów marketingowych. Przykładowo, lokowaniem produktu w przypadku laptopa będzie pokazanie jego obudowy z logo producenta. Taka forma reklamy jest bezinwazyjna, ponieważ może być całkowicie niezależna od przekazu i treści filmu.

Zobacz też: Jak założyć bloga za darmo?

Jak zarabiać na YouTube? Recenzja produktu i sponsorowanie filmu

Inna forma promocji marek i firm dzięki której można zarobić sporo pieniędzy na YouTube to recenzowanie produktu. Mechanizm jest prosty – jako popularny autor otrzymujesz jakiś produkt lub usługę, a następnie za ustaloną opłatą nagrywasz jego recenzję i publikujesz ją w serwisie YouTube. Popularną metodą jest także sponsorowanie filmów. Polega ona na przekazaniu informacji mówiącej, że dany materiał jest sponsorowany przez jakąś firmę czy markę. Tak jak lokowanie produktu, jest to również dość delikatna forma reklamy, która nie wpływa negatywnie na odbiór filmów przez użytkowników.

Im większa popularność tym większe zarobki na YouTube

Zanim rozpoczniesz karierę youtubera, musisz zdawać sobie sprawę, że wyłącznie duża liczba wyświetleń, idąca w setki tysięcy miesięczne, pozwala na stosunkowo wysoki i regularny przychód. Oczywiście trudno mówić o jakichkolwiek sztywnych stawkach, bo te zależą od wielu różnych czynników, przy czym popularność, czyli liczba wyświetleń filmów ma największe znaczenie. Najwięksi youtuberzy, których liczba subskrypcji wynosi kilkaset tysięcy mogą pochwalić się zarobkami sięgającymi od 6 000 do 13 000 złotych za jednorazową współpracę z marką.

Zobacz też: Ile można zarobić na blogu?

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nagrywaniem filmów to dobrze przemyśl w jakiej kategorii chcesz działać, by przyciągnąć większą liczbę subskrybentów i odnieść sukces. Ale jak zarabiać więcej na YouTube kiedy jest się początkującym youtuberem? Dobrym sposobem na zwiększenie możliwości zarobkowych jest publikowanie materiałów w języku angielskim, co daje dostęp do znacznie większej liczby reklamodawców i pozwala generować znacznie większą liczbę wyświetleń, co przekłada się na większe zarobki.

Oceń