Jak zacząć z WordPress?

Chcąc zarabiać na blogu, stronie WWW czy serwisie internetowym, należy wybrać system zarządzania treścią, na którym będzie dany projekt działał. Ogromna rzesza twórców wykorzystuje w tym celu całkowicie darmowy system blogowy WordPress, ponieważ jest bardzo elastyczny, uniwersalny i prosty w obsłudze. Jak zacząć z WordPress i zrobić swoją pierwszą stronę internetową? Aby wykonywać podstawowe operacje, nie trzeba posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy – graficzny panel administratora jest czytelny i w pełni przetłumaczony na język polski, co znacznie ułatwia kwestię obsługi. Podstawowa znajomość WordPressa jest wystarczająca, jeżeli chcesz zarabiać na blogu, stronie internetowej czy serwisie WWW.

WordPress jak zacząć? Poradnik dla początkujących

Instalacja WordPressa nie sprawia większych problemów, szczególnie jeśli korzystasz z hostingu wyposażonego w instalator skryptów, który pozwala zautomatyzować ten proces. Z uwagi na ogromną bazę różnego rodzaju motywów i szablonów kłopotów nie sprawia również wybór schematu graficznego. Tutaj masz dwa wyjścia: skorzystać z darmowej skórki lub zapłacić za profesjonalny motyw, którego cena waha się w granicach 50 – 400 zł. Ostateczny wybór zależy od Twoich potrzeb, wymagań i możliwości finansowych.

Zobacz też: Jak założyć bloga za darmo?

Postawienie strony na WordPressie krok po kroku:

  • Instalacja aplikacji WordPress za pomocą automatycznego instalatora lub ręcznie, poprzez wrzucenie plików na serwer i połączenie z bazą danych.
  • Wybór szablonu graficznego spośród darmowego zbioru dostępnego na stronie WordPressa lub zakupienie płatnej skórki.
  • Zainstalowanie i konfiguracja niezbędnych wtyczek, które pozwolą na prawidłowe działanie WordPressa, zgodnie z Twoimi wymaganiami i potrzebami oraz zoptymalizowanie go pod kątem pozycjonowania.

Zobacz też: Ile można zarobić na blogu?

Poradnik jak zacząć z WordPress  – jak dodać nowy wpis na blog?

W tym celu klikamy na WPISY – DODAJ NOWY. Otworzy się nowa podstrona. Następnie należy:

  • wpisać tytuł artykułu i treść wpisu
  • wybrać kategorię
  • wpisać tagi
  • dodać obraz wyróżniający

Teraz wystarczy tylko opublikować wpis. Jeżeli artykuł wymaga dodatkowych poprawek to po ich dokonaniu należy kliknąć ZAKTUALIZUJ. Warto także zoptymalizować wpis pod kątem pozycjonowania. W tym celu trzeba zainstalować wtyczkę WordPress SEO by Yoast.

Zobacz też: Wtyczki do WordPressa, które musisz mieć

Jak zacząć z WordPress i osiągnąć sukces?

Opanowanie podstawowej znajomości systemu WordPress, tak aby pisać posty, nie sprawia żadnego problemu i powinien poradzić sobie z nią każdy, nawet laicy w obsłudze komputerów. Taka wiedza wystarczy na początku przygody z zarabianiem w Internecie. W celu rozkręcenia internetowego biznesu – z podstawową konfiguracją WordPressa można zacząć budować prawdziwe zyski, ale aby je zwiększać w długofalowej perspektywie należy stale rozwijać swoje umiejętności.

Zobacz też: Jak zarabiać na Facebooku?

Tu potrzeba ciągłej nauki i dążenia do rozwoju, bycia na bieżąco z nowinkami technicznymi, odkrywania nowych możliwości systemu WordPress, poznawania nowych wtyczek, a nawet umiejętności modyfikowania szablonów oraz funkcji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy konfiguracji WordPressa skorzystać z pomocy specjalistów w tej dziedzinie lub ze wsparcia zawodowych programistów, jednak to wymaga dodatkowych nakładów finansowych, co przy małym, jednoosobowym biznesie niekiedy może być kłopotliwe.

Zobacz też: Jak zarabiać na zdjęciach?

Czy warto zacząć biznes z systemem WordPress?

W każdym razie warto zacząć przygodę z WordPress ponieważ jest  to system w zupełności wystarczający i odpowiadający na potrzeby małych i średnich biznesów internetowych, niezależnie od tego, czy chodzi o blog, serwis WWW, czy sklep internetowy. Odpowiednia konfiguracja, zainstalowanie potrzebnych wtyczek, wdrożenie zabezpieczeń oraz optymalizacja pod kątem wydajności i pozycjonowania to działania, które pozwalają stworzyć z systemu WordPress potężne narzędzie. Aby zacząć dochodowy biznes z WordPress zapoznaj się z nim dokładnie, ucz się jego obsługi, czytaj poradniki, oglądaj tutoriale, udzielaj się na forach, a przede wszystkim twórz własne strony i nigdy się nie poddawaj, jeśli napotkasz błędy i komplikacje – one są nieodłącznym elementem biznesu internetowego.

Oceń