Jak zarabiać na Allegro?

Allegro oraz inne popularne serwisy ogłoszeniowo-aukcyjne zrzeszają wiele milionów kupujących i sprzedających z całej Polski, dając tani i natychmiastowy dostęp do ogromnego rynku. Również Ty możesz skorzystać z szansy, jaką on oferuje, jeżeli masz duszę handlowca i żyłkę do interesów. Sprzedaż na Allegro jest bardzo dobrym pomysłem na biznes. Warto dowiedzieć się jak zarabiać na Allegro i stać się niezależnym finansowo?

Czy na Allegro da się zarabiać?

Handel na Allegro nie wymaga wynajmowania lokalu ani zatrudniania pracowników, do tego można go w dużej mierze zautomatyzować – wystarczy wystawić wiele ogłoszeń, a następnie czekać, aż ktoś z nich skorzysta. Kwestią podstawową jest oczywiście wybór towaru, którym będzie się handlować – od tego zależy być albo nie być na tym rynku.

Zobacz też: Jak zarabiać na YouTube?

Jak sprzedawać na Allegro krok po kroku?

Aby zarabiać na Allegro należy zarejestrować się w serwisie i aktywować konto. Następnym krokiem jest uzupełnienie informacji dotyczących sklepu takich jak dostawa, płatność, reklamacja i zwroty. Warto wpisać także kilka słów o sprzedającym. Następnie trzeba wybrać wygląd aukcji, zamieścić logo firmy oraz wybrać kategorie dotyczące towaru, który chcemy sprzedawać na Allegro. Aby wystawić przedmiot należy wejść w zakładkę Moje Allegro – Sprzedaż – Wystaw. Pozostało tylko wypełnić następujące opisy:


-nazwa

– kategoria

– stan (nowy, używany, uszkodzony, powystawowy, z defektem)

– rodzaj przedmiotu

– zdjęcie i dokładny opis przedmiotu

– cena i forma sprzedaży (licytacja lub kup teraz)

– ilość sztuk

– czas trwania oferty np. 3, 5, 7, 10 dni

– dostawa i formy płatności (jeżeli informacje zostały uzupełnione wcześniej to wystarczy jedno kliknięcie i opis ten zostaje wypełniony automatycznie, w przypadku braku danych dotyczących dostawy i płatności trzeba przy każdym wystawionym przedmiocie wpisywać je ponownie)

– czas trwania wysyłki

– reklamacja i zwroty (warto uzupełnić te dane wcześniej, podczas wystawiania przedmiotu wystarczy tylko kliknąć “wybierz” i następuje automatyczne uzupełnienie informacji)

– opcja promowania (dla osób, które chcą wyróżnić swoją ofertę)

-data wystawienia przedmiotu

Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych informacji należy kliknąć WYSTAW PRZEDMIOT i gotowe. Teraz czekamy, jeżeli ktoś zainteresuje się naszą ofertą to towar należy spakować i wysyłać. Jeżeli nie uda się sprzedać produktu, możemy wznowić aukcję lub wystawić inny przedmiot.

Zobacz też:Jak zarabiać w Internecie na sprzedaży własnych produktów?

Jak zacząć zarabiać na Allegro?

Konkurencyjna cena podstawą sprzedaży

Sprzedaż na Allegro opiera się przede wszystkim na niskich marżach. Jako że konkuruje się głównie ceną, bez dostępu do taniego asortymentu trudno będzie uzyskać zadowalające zyski. Zorientuj się, skąd możesz go pozyskać i zainwestuj w jego zakup, a następnie narzuć swoją marżę i zaproponuj konkurencyjne ceny. Towarem może być cokolwiek, choć oczywiście najlepiej sprzedawać to, na czym się najlepiej znasz lub to, co się w danym momencie najlepiej sprzedaje.

Własne wyroby a możliwość zarabiania na Allegro

Handlować na Allegro da się również własnymi wyrobami. Sprzedaż własnych produktów to dobry pomysł na biznes ponieważ nie wymaga dużych nakładów finansowych jak kupno nowego towaru. Jeżeli masz talent plastyczny, możesz zaproponować swoje obrazy, jeżeli masz umiejętności graficzne, możesz sprzedawać wizytówki czy ulotki. Dużą popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju produkty typu handmade, jak ręcznie wykonane zaproszenia, pudełka, bransoletki czy kolczyki.

Zobacz też: Jak wydać e-booka i na nim zarabiać?

Sprzedaż antyków na Allegro

Oprócz wystawiania towarów w niskiej cenie, na Allegro można także zarobić sprzedając przedmioty rzadkie i trudno dostępne, dlatego jeżeli posiadasz w domu jakieś wartościowe antyki, historyczne medale czy odznaki albo różnego rodzaju dzieła kolekcjonerskie (rzadkie wydania książek, egzemplarze płyt publikowane w małym nakładzie, monety okazjonalne itp.), śmiało możesz je wystawić i oczekiwać na zainteresowanie ze strony kolekcjonerów.

Jak zarabiać na Allegro aby dorobić do pensji

Szukając sposobu na dorobienie do pensji, można sprzedawać nienoszone lub używane ubrania, przeczytane książki, przesłuchane płyty czy nieużywane urządzenia elektroniczne – pod warunkiem, że znajdują się w dobrym stanie i są zdatne do ponownego użycia. Trudno tu mówić o jakimś regularnym zarabianiu na Allegro pozwalającym myśleć o zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych, niemniej na przysłowiowe waciki można liczyć.

Zobacz też: Ile można zarobić na blogu? 15 000 zł miesięcznie?

Jeżeli chcesz zarabiać na Allegro dbaj o dobrą opinię i pozytywne komentarze

Klient nasz pan! Aby handel na Allegro okazał się dobrym pomysłem na biznes warto dbać o kupującego i jego potrzeby. Sprzedający powinien cechować się życzliwością i uczciwością, być zawsze pomocnym i odpowiadać na każde pytanie kupującego. Warto także przestrzegać terminu wysyłki i dbać o zgodność towaru z opisem. Jeżeli klient nie otrzyma produktu, który oczekiwał może się to wiązać z wystawieniem negatywnego komentarza, co stawia sprzedawcę w złym świetle. To z kolei może mieć wpływ na spadek sprzedaży i obniżenie zysków.

Sprzedaż na Allegro bez działalności gospodarczej

O ile ciągły i zorganizowany handel na Allegro nie wymaga żadnych nakładów początkowych, jeżeli dysponuje się własnymi wyrobami, o tyle wiąże się z obowiązkiem założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Co prawda sprzedaż jednej lub kilku rzeczy nie powoduje tego obowiązku, ale systematyczne wystawianie towaru zakupionego wyłącznie z myślą o handlu – już tak. Uchylanie się od tego wymogu i systematyczna sprzedaż na Allegro bez założonej działalności gospodarczej oznacza duże ryzyko wysokich kar urzędowych.

Handel na Allegro to pomysł na biznes, który cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Warto dokładnie przemyśleć jaki towar będziemy sprzedawać, aby wyróżnić się na tle konkurencji, uniknąć strat finansowych i zarobić godziwe pieniądze.

 

Oceń