Jak przyciągnąć klienta?

Odpowiednia liczba klientów to gwarancja osiągania wysokich zysków przez firmę, obojętnie czy sprzedaje ona określone produkty, czy też świadczy ona różnego rodzaju usługi. Wiele nowych firm, jak i tych, które istnieją już na rynku przez wiele lat ma problem ze zdobywaniem nowych klientów. Wynika to z dużej konkurencji. Istnieje na szczęście szereg sprawdzonych sposobów na zdobycie odpowiedniej klienteli. Jak przyciągnąć klienta?

Programy lojalnościowy czyli jak przyciągnąć klienta

Rabat przy zakupie powyżej określonej kwoty, co dziesiąty zakup gratis, zbieranie przy zakupie punktów wymiennych na różnego rodzaju nagrody, to tylko niektóre przykłady programów lojalnościowych dla klientów. Organizując tego rodzaju przedsięwzięcia można zyskać stałych klientów, którzy co pewien czas będą zostawiać w sklepie lub w placówce usługowej, określone kwoty pieniędzy.

Promocje

Wielu nowych klientów można zyskać organizując okresowe obniżki cen swoich produktów lub usług. Hasło “promocja” ze wskazaniem korzyści z zakupu określonego produktu to doskonałe rozwiązanie w przypadku spadku zysków ze sprzedaży.

Zobacz też: Jak zarobić pieniądze?

Korzystanie z tzw. social media

Obecnie wielu potencjalnych klientów korzysta w trakcie zakupów z Internetu. Dlatego tak niezwykle ważne jest by dany sklep lub punkt usługowy oprócz strony internetowej, posiadał także konto na co najmniej jednym z portali społecznościowych (np. na Facebooku), gdzie będzie gromadził swoje newsy na temat oferowanych produktów i usług, zniżek oraz publikował ciekawe artykuły tematyczne. Konto na portalu społecznościowym daje większe możliwości w zakresie komunikowania się sklepu lub punktu usługowego ze swoimi klientami.

Pozycjonowanie strony internetowej

Bardzo ważne w kwestii przyciągnięcia odpowiedniej liczby klientów, jest odpowiednie pozycjonowanie strony internetowej firmy w wyszukiwarkach internetowych. To właśnie od wyszukiwarek potencjalni klienci rozpoczynają poszukiwania danego produktu lub usługi w konkretnej lokalizacji. Korzystając z usług firmy oferującej usługi pozycjonowania można sprawić, że dana strona internetowa będzie wyświetlała się na wysokiej pozycji.

Zobacz też: Zarabianie przez Internet

Porady jak przyciągnąć klienta:

Dbaj o dobrą opinię

Jeżeli jest taka możliwość warto poprosić klienta, który zrobił zakupy w sklepie o opinię dotyczącą produktów. Im więcej dobrych opinii znajdujących się w Internecie tym większe zaufanie budzi twoja marka wśród nowych klientów.

Dbaj o klienta

Zawsze bądź do dyspozycji klienta. Jeżeli ma jakiekolwiek pytania dotyczące zakupu nie lekceważ go, tylko odpowiedz na każdą jego wątpliwość by miał pewność, że produkty lub usługi, które proponujesz spełnią jego oczekiwania. Więc, jak klient napisze do ciebie wiadomość nie każ mu czekać kilka dni na odpowiedź.

Newsletter

Zbieraj maile kupujących i proś o zezwolenie na wysłanie informacji o produktach lub usługach. Dzięki tym działaniom będziesz przypominał o istnieniu swojej firmy oraz o pojawieniu się nowych produktów w sklepie a tym samym skłonisz klienta do reakcji.

Jak oszczędzać pieniądze?

Jak skutecznie dążyć do celu?

Jak znaleźć pracę, która będzie Twoją pasją?

Oceń