Ile można zarobić na korepetycjach?

Możliwości technologiczne, jakie oferuje współczesny cyfrowy świat, pozwalają na nawiązanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy osobami znajdującymi się w odległości setek kilometrów od siebie. Daje to ogromną szansę korepetytorom i nauczycielom, którzy obecnie nie muszą ograniczać swoich usług wyłącznie do obszaru zamieszkania – dzięki Internetowi można dotrzeć do uczniów z każdego zakątka Polski – więc ile można zarobić na korepetycjach?

Aby zarabiać na korepetycjach potrzebna jest w tym celu specjalistyczna wiedza z jakiejś dziedziny nauczanej w szkole. Dużą popularnością cieszą się korepetycje z matematyki, języka polskiego i języków obcych, przy czym te ostatnie można zaoferować nie tylko uczniom w wieku szkolnym, ale również dorosłym, którzy szukają skutecznego sposobu na nauczenie się języka obcego.

Jak udzielać korepetycji przez Internet?

Aby udzielać korepetycji przez Internet, wystarczy standardowe łącze internetowe i kamera internetowa. W ten sposób całkowicie za darmo, bez wykorzystania specjalistycznych technologii można przekazywać wiedzę za pośrednictwem Sieci. Trzeba „tylko” znaleźć klientów, którzy będą gotowi zapłacić za skorzystanie z Twoich usług. Tutaj sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Zobacz też: Jak znaleźć pracę?

Jak zacząć zarabiać na korepetycjach online?

Ogromna konkurencja i zerowe koszty działalności powodują, że potrzeba czasu i wytrwałości, żeby się przebić. Gdzie się ogłaszać? Podstawowym i do tego darmowym narzędziem są specjalistyczne serwisy przeznaczone dla korepetytorów, na łamach których bez żadnych opłat można umieścić swoją ofertę i czekać na odzew. Nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do tej metody – znacznie lepszym wyjściem jest wykreowanie siebie na specjalistę w danej dziedzinie co daje możliwość zarabiania większych pieniędzy jako korepetytor.

W tym celu warto stworzyć własną stronę lub bloga, a także udzielać się na specjalistycznych forach i w mediach społecznościowych. Zdobywając rozpoznawalność i budując własną markę, masz szansę na dotarcie do znacznie szerszego grona odbiorców i uzyskanie wyższych zarobków niż konkurencja. Jeśli więc udzielasz lekcji języka polskiego, pisz bloga o literaturze; jeżeli nauczasz matematyki, pokaż swoją pasję do liczb na profilu facebookowym; jako korepetytor rysunku udostępniaj swoje prace na dowód kompetencji plastycznych, a jako muzyk dający lekcje gry na gitarze publikuj swoje utwory.

Zobacz też: Jak zarabiać na Allegro?

Ile da się zarobić jako korepetytor online?

Na pewno można z tego wyżyć, jeżeli codziennie udziela się kilku lekcji, ponieważ cena za godzinę korepetycji waha się w granicach 15-50 zł w zależności od przedmiotu i kompetencji nauczyciela. Najlepsze zarobki można uzyskać w naukach ścisłych, przede wszystkim udzielając korepetycji z matematyki, a także w językach obcych, szczególnie tych mniej popularnych, jak norweski, hiszpański czy francuski, choć tutaj znacznie trudniej o klientów. Oczywiście im wyższy poziom Twojego nauczania, im większe doświadczenie, im więcej certyfikatów posiadasz, tym większej stawki możesz zażądać bez obaw o utratę klientów. Znacznie mniej zarabiają bowiem korepetytorzy, którzy kierują swoją ofertę do uczniów szkół podstawowych aniżeli osoby, które przygotowują biznesmenów do zaawansowanych egzaminów z języka obcego.                                                                        

Oceń