Ile można zarobić na blogu?

Osoby prowadzące swojego bloga często zadają sobie pytanie – ile można zarobić na blogu? Jeżeli prowadzimy go z pasją i dbamy o jego zawartość poprzez systematyczne dodawanie wpisów to na początku możemy liczyć na zyski rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Są też tacy blogerzy, którzy potrafią zarobić nawet kilkanaście tysięcy. Jest tylko jeden warunek – strona musi być odwiedzana przez dużą liczbę czytelników.

Blog z kilkoma wpisami nie będzie zarabiał

Jest mnóstwo blogów, które zostały założone a po kilku miesiącach porzucone przez autorów. Jest to błąd ponieważ liczy się tutaj cierpliwość i wytrwałość w działaniu. Pieniądze nie przyjdą od razu. Oczywiste jest, że taki blog nie będzie zarabiał. Kilka artykułów nie jest w stanie przyciągnąć wiernego grona odbiorców. Aby to zrobić trzeba często pisać wartościowe treści z zawartymi w tekście słowami kluczowymi a także udzielać się na portalach społecznościowych i tam promować swój blog. Tylko wytrwali blogerzy, którzy piszą unikalne treści, nie kopiują z innych stron mogą spodziewać się dużego zainteresowania co przekłada się na wysokie zarobki na blogu.

Zobacz też: Jak zarabiać na blogu?

Jak pisać ciekawe artykuły i zarabiać na blogu dużo pieniędzy?

Najważniejsze jest to co masz do przekazania. Jeżeli posiadasz specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie, to na pewno Twój blog znajdzie zainteresowanie wśród odbiorców. Pamiętaj, aby w tekście nie znajdowały się błędy a artykuł był napisany w prosty i zrozumiały sposób dla zwykłego człowieka. Jeżeli chcesz, aby wpisy znajdowały się wysoko w wynikach wyszukiwania warto umieszczać słowa kluczowe w treści. Dzięki wysokim pozycjom w wyszukiwarce, zwiększy się liczba odwiedzających Twojego bloga. Zatem ile można zarobić na blogu? W odpowiedzi na to pytanie pomogą statystyki wyświetleń strony, które są bardzo ważne z punktu widzenia reklamodawców.

Zarabianie na blogu

Jeżeli Twoja strona poświęcona jest jednemu tematowi np. macierzyństwu czy modzie to możesz zacząć zarabiać pieniądze w momencie, gdy Twojego bloga odwiedza kilkadziesiąt tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu. Jeżeli masz ich około 30 tysięcy to już jest dobry znak. Jesteś w stanie generować zarobki z wyświetlania reklam z Google AdSense a także pewne zyski przyniesie Ci współpraca z reklamodawcami. I są to najbardziej dochodowe źródła zarabiania na blogu. Jeśli liczba czytelników wraz z każdym dniem wzrasta i masz już ich 50 lub 70 tysięcy to Twoje zyski z Google AdSense zwiększą się do kilkuset złotych a ze współpracy z reklamodawcami będziesz mógł już pochwalić się niezłą sumką.

Zobacz też: Czy praca przez Internet się opłaca?

Reklamodawcy interesują się blogami, które są powiązane tematycznie z profilem ich działalności. Przykładowo kobieta czytająca artykuł o najlepszych wózkach dla dziecka jest bardziej skłonna kliknąć w reklamę z artykułami dla niemowląt niż w reklamę związaną z częściami komputerowymi. Mężczyzna, który czyta artykuł o najlepszych kredytach hipotecznych kliknie w reklamę dotycząca właśnie pożyczek bankowych a nie w reklamę samochodów.

Jeśli Twój blog ma już grono wiernych odbiorców to zapewne reklamodawcy zgłoszą się do Ciebie. Możesz także sam kontaktować się z firmami, które wydają się interesujące z perspektywy osób czytających bloga. Jeżeli masz blog o modzie to szukaj reklamodawców związanych z branżą modową np. sklepy internetowe z odzieżą, biżuterią i kosmetykami. Współpraca polega na zamieszczeniu wpisu na temat firmy i opisaniu ich produktu w pozytywny (ale nieprzesadny) sposób. Na pewno na blog modowy nie zgłosi się żaden sprzedawca motorów lub kosiarek do trawy, a gdyby tak było to raczej nie recenzuj jego produktów na kartach swojego bloga bo przestaniesz być wiarygodnym blogerem dla swoich czytelników.

Zobacz też: Jak założyć bloga?

Ile można zarobić na blogu?

Jeżeli nikt nie zarabiałby na blogu to nie byłoby blogów. I nie jest to garstka blogerów, którzy generują wysokie zarobki, ale spora grupa ludzi pracujących na swój sukces. Piszą oni wartościowe i unikalne treści przyciągając wielu odbiorców, a za jeden reklamowy wpis żądają kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Publikacja kilku reklamowych artykułów w miesiącu przynosi blogerowi duże zyski (od 5 000 do 20 000 zł) a najlepsi w tej dziedzinie potrafią zarobić nawet kilkaset tysięcy w skali roku. Są także tacy blogerzy, którzy zarabiają na swoim blogu sumy pozwalające utrzymać siebie i swoją rodzinę.

Teraz już wiesz ile można zarobić na blogu. Nie wahaj się – załóż swój blog i pisz z pasją a Twoje starania na pewno po kilkunastu miesiącach przyniosą zamierzone efekty i duże zyski.

Oceń