Każdy kto zaczyna przygodę z YouTubem zastanawia się czym nagrywać filmy. I choć niektórzy twierdzą, że jakość filmu ma największe znaczenie to raczej liczy się to jaką wiedzę chcemy przekazać. Jest wiele osób, które zaczynały nagrywać za pomocą aparatu w telefonie a dziś są sławnymi gwiazdami Internetu z tysiącami subskrybentów.

Telefon to rozwiązanie dla osób, które na początku mają niski budżet i nie mogą pozwolić sobie na kupienie droższego sprzętu. Z czasem jednak kiedy filmy zyskają na oglądalności a tematyka będzie wartościowa i interesująca dla użytkowania warto zainwestować w lustrzankę.

Jaki aparat do filmu?

Dzięki lustrzance nie tylko nakręcimy dobry film ale wykonamy także wspaniałe zdjęcia. Dlatego z lustrzanek korzystają blogerzy, którzy robią własne fotki i wrzucają na swoją stronę internetową lub portale społecznościowe. W tematyce beauty dobry aparat fotograficzny to podstawa, gdyż zdjęcia powinny być nieskazitelne.

Blogowaniem zajmuję się od dłuższego czasu. Mam doświadczenie w fotografii produktowej więc moje wszystkie prace możesz oglądać we wpisach, które publikuję. Są  to głównie zdjęcia kosmetyków i moje własne, które wstawiam na Instagram, Pinterest i Facebook. Ale powróćmy do tematu a dokładnie do nagrywania filmów na YouTube. Odsyłam cię do artykułu “Jakie oświetlenie do filmu” gdzie opisuję jakie lampy są potrzebne do narywania. Zobaczysz tam moje małe studio filmowe w którym znajduje się tło, lampy, blenda, krzesło i stolik na którym trzymam swoje kosmetyki.

Jaki sprzęt do nagrywania filmów?

Czym nagrywam filmy na YouTube?

Obecnie jest to lustrzanka Nikon D5600. Dopiero zaczynam swoją przygodę z YouTubem i nie jestem specjalistą od nagrywania. Czasami zniknie mi ostrość, coś źle ustawię lub zepsuję montaż tła na green screen. Ale moje umiejętności nie powinny umniejszać jakości nagrywania, którą daje nam lustrzanka.

Moją pierwszą „produkcję” kręciłam telefonem komórkowym. Był to film dla dzieci o kotkach skaczących po łóżku.

Dwie następne realizacje „jak usunąć zmarszczki na czole” i „jak zrobić bransoletkę” nagrywałam zwykłą kamerą za 1000 złotych i obraz wyszedł fatalny. Mam więc porównanie  i wiem, że lustrzanka daje największe możliwości.

Sprzęt do filmów na yt

W zależności co chcemy nagrywać lub fotografować, by wydobyć te możliwości trzeba dowiedzieć się czym jest przysłona, ISO i czas naświetlania. Nikt nie jest w stanie podać nam gotowej instrukcji. Tego musimy nauczyć się sami. Wszystko zależy od oświetlenia, miejsca, pory dnia itp. Ale to już jest temat na inny artykuł.

Nie ma wątpliwości, że lustrzanka to najlepszy sprzęt do nagrywania filmów na YouTube. Nie ważne czy nagrywasz w plenerze, czy śmieszne filmiki w celach rozrywkowych, czy nagrywasz samego siebie chcąc przekazać jakąś cenną wiedzę. Jeśli zależy ci na jakości to warto zainwestować w aparat cyfrowy.

Filmy na YouTube

Zdjęcia Aparatu Nikon D5600 wykonałam telefonem.

Oceń