Ubezpieczenie na życie

Czy zadawaliście sobie kiedyś pytanie “Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie i zdrowie?” Czy zastanawialiście się kiedyś nad wykupieniem ubezpieczenia na życie? Jednak wahaliście się, bo nie do końca zdajecie sobie sprawę jakie korzyści da wam takie zabezpieczenie? Podpowiemy wam, czym jest ubezpieczenie, jakie są jego rodzaje i czego możecie oczekiwać od swojego ubezpieczyciela.

 Czym jest ubezpieczenie na życie i zdrowie?

Dokładnie definiuje artykuł 805 Kodeksu Cywilnego. Z zapisów tych wynika, iż ten rodzaj umowy, to ubezpieczenie, które ma na celu ochronę tak życia, jak i zdrowia ludzkiego poprzez podjęcie odpowiednich działań, jakimi są gwarantowane świadczenia. Zwykle gwarancje te dotyczą wypłat pieniężnych, jakie ustala się na określone sytuacje życiowe typu śmierć, nieszczęśliwy wypadek, czy też dożycie określonego wieku. Podstawą ubezpieczenia jest zawarta umowa ubezpieczenia pomiędzy świadczeniodawcą a świadczeniobiorcą.

Formy ubezpieczeń oraz ich funkcje

Dostępne formy ubezpieczeń na życie to ubezpieczenia grupowe, ubezpieczenia indywidualne, na wypadek śmierci, na dożycie, renty życiowe, ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym. Dzięki zabezpieczeniom w tej formie zyskuje się zarówno ochronę, jak i oszczędności. Funkcja oszczędnościowa związek ma z funduszami inwestycyjnymi. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie korzyści typu pożyczka. Funkcja ochronna to zabezpieczenie potrzeb finansowych jakie powstają po stracie ubezpieczonego.

Czy warto wykupić ubezpieczenie na życie i zdrowie?

Zdecydowanie tak! Zakup ubezpieczenia na życie i zdrowie to inwestycja opłacalna. Warto zwrócić uwagę na korzyści jakie daje ten rodzaj zabezpieczenia. To przede wszystkim zabezpieczenie bytu dla swoich bliskich, aby nie zostali bez środków do życia zwłaszcza po śmierci ubezpieczonego. Niestety zdarzają się różne sytuacje, bywa tak, że wypadek samochodowy czy choroba zabiera nam ukochaną osobę a nas skazuje na walkę o własny byt i godne życie dla naszych dzieci. Często też zdarzenie losowe skazuje nas lub naszych bliskich na trwałe kalectwo. Pieniądze z ubezpieczenia dają nam wtedy większe szanse na przetrwanie tych ciężkich chwil poprzez wsparcie finansowe na leczenie chorego, co przyczynia się do poprawy jakości zdrowia fizycznego oraz szybszego i szczęśliwego powrotu do zdrowia psychicznego osoby okaleczonej jak i bliskich.

Zobacz też: Wady i zalety samozatrudnienia

Tego typu ubezpieczenie pozwala na unikniecie przykrych i stresujących zdarzeń dotyczących kwestii finansowej. Poczucie bezpieczeństwa w niedoli losu jest warte tego, by poświęcić niewielką część comiesięcznego budżetu. To również często sposób na zapewnienie finansowego startu dla dzieci, sposób na gromadzenie oszczędności, zabezpieczenie kredytu hipotecznego czy godziwa emerytura na starość. Warto też wspomnieć o grupowych ubezpieczenia na życie, dotyczą one głównie pracowników i ich rodzin. Polisa taka zapewnia dodatkowe wsparcie finansowe w różnych sytuacjach życiowych takich jak wypadki, choroby, pobyt w szpitalu czy urodzenie dziecka. W ostatnim przypadku kwota ubezpieczenia to nawet 1500 złotych przypadająca na każdego ubezpieczonego rodzica co może w znacznym stopniu zwiększyć domowy budżet na wydatki związane z rodzicielstwem i macierzyństwem.

Jeżeli zastanawiasz się czy warto wykupić ubezpieczenie na życie to powinieneś skonsultować swoje oczekiwania i możliwości finansowe z ubezpieczycielem, tak by wybrać najdogodniejszą dla siebie i swojej rodziny polisę ubezpieczeniową i w pełni korzystać z gwarancji, jaką daje ubezpieczenie na życie i zdrowie.

Jak polubić siebie?

Jak założyć sklep internetowy?

Jak otworzyć salon masażu?

Oceń