Jak zarabiać na Facebooku? Własny fanpage

Jeden z opisanych wcześniej przeze mnie sposobów zarabiania w Internecie bazował już na wykorzystaniu mediów społecznościowych i polegał na odpłatnym prowadzeniu kont (tzw. fanpage’ów) firm, marek czy produktów na Facebooku. Warto jednak dowiedzieć się jak zarabiać na Facebooku w inny sposób. W social media można zarobić również, jeśli prowadzi się fanpage’a dla siebie – w tym celu należy stworzyć popularny i często „lajkowany” profil, a następnie czerpać profity z jego popularności.

Co zrobić żeby zarabiać na Facebooku?

Jak zawsze najważniejsze jest przyciągnięcie odbiorców, którzy będą lubić i udostępniać posty. Aby to osiągnąć, zadbaj o spójność profilu, zaczynając od początku, czyli od tematyki. Zanim założysz fanpage, wybierz jedno konkretne zagadnienie i skup się na nim w swoich publikacjach. O czym możesz pisać żeby zarabiać na Facebooku? Możliwości jest wiele i właściwie są one nieograniczone – niezależnie od tego, czy będziesz publikować treści dotyczące związków damsko-męskich, gotowania, polityki, czy sportu, liczy się to, żeby wzbudzić zainteresowanie.

Zobacz też: Jak zarabiać na YouTube?

Jak zdobyć lajki na FB?

Chcąc zyskać fanów, wykazuj się kreatywnością i twórz treści, które mają wartość praktyczną lub emocjonalną. Udostępniaj poradniki na dany temat, analizuj wybrany obszar rzeczywistości, opowiadaj historie, publikuj żarty, komentuj zachowanie gwiazd, ale pamiętaj, że cokolwiek robisz, staraj się być błyskotliwym. Aby zarabiać na fanpage’u na Facebooku powinieneś wyróżnić się kąśliwym humorem, oryginalnymi skojarzeniami, niebanalną grą słów, wzruszającą opowieścią czy prowokacyjnym przekazem skłaniającym użytkowników do lajkowania i dzielenia się Twoim materiałem. Wypracuj własny styl, który zapewni Ci popularność i rozpoznawalność pośród setek tysięcy innych profili.

Jak założyć fanpage na FB?

Procedura zakładania profilu na Facebooku jest bardzo łatwa i nikt, kto regularnie korzysta z tego serwisu, nie powinien mieć z nią problemów. Jeżeli posiadasz konto osobiste to wystarczy tylko kliknąć w Ustawienia – Utwórz stronę. Następnie należy wybrać kategorię oraz wypełnić podstawowe informacje na temat naszego fanpage’a. Jednak zanim się za to zabierzesz, dobrze przemyśl nazwę swojego profilu – z jednej strony powinna być niebanalna i łatwa do zapamiętania, a z drugiej kojarzyć się z wybraną tematyką. Bardzo ważne jest, żeby odpowiednio wszystko zaplanować i nie popełnić błędu, który może przekreślić szanse na sukces Twojego profilu i uniemożliwić zarabianie na Facebooku.

Zobacz też: Czy zarabianie przez Internet się opłaca?

Jak zarobić na fanpage’u?

Jeżeli uda Ci się zdobyć dużą liczbę fanów, pojawi się możliwość zarabiania na Twoim profilu. W jaki sposób? Chociażby poprzez zapisanie się do jednej z sieci afiliacyjnych i udział w programach partnerskich, które polegają na promowaniu wybranych produktów i usług. Właściciele fanpage’ów z dużą liczbą polubień i obserwatorów mogą porozumieć się bezpośrednio z firmami i markami, aby reklamować ich ofertę. Druga możliwość zarobku na fanpage’u to sprzedaż fanów lub sprzedaż samego profilu, co oznacza jednorazowy zastrzyk gotówki i wyklucza dalsze osiąganie przychodów.

Ile można zarobić na Facebooku?

Na zarobki z prowadzenia fanpage’a trzeba poczekać, lecz ich górna granica nie istnieje – prowadząc profil z setkami tysiącami fanów, możesz liczyć nawet na pięciocyfrowe przychody. Oczywiście są one rzadkością i bardzo trudno je osiągnąć, niemniej ostateczna kwota zależy od Twojej kreatywności, systematyczności i umiejętności tworzenia interesujących oraz angażujących treści.

Oceń