Jak wyczyścić przypalony garnek?

Wiele osób zastanawia się jak wyczyścić przypalony garnek. Jest wiele skutecznych sposobów, które ułatwią nam to zadanie. I jak niektórym się wydaje wcale nie trzeba wkładać w to wiele wysiłku.

Kuchnia to miejsce niemal święte. Rytuały, zapachy, dodatki, sekrety, przepisy – każda gotująca osoba ma swoje tajemnice. Za każdym razem radość sprawia, kiedy ktoś ze smakiem zjada wszystko z talerza, mile widziana jest też pochwała. W całym domu unoszą się zapachy, można zgadywać co dzisiaj zjemy. W żołądku robi się miejsce od samego wąchania wszystkich tych aromatów i czarów.

Najlepiej jak będzie rosół albo nie, dziś pomidorowa! Może pieczeń? Nie ma się co kłócić, nie ma co typować, obiadu nie będzie! Smród nieludzki, jakieś dymy, mocne odgłosy niezadowolenia i złości. Dzisiaj zjemy kanapki. Katastrofa? Zwyczajny przypadek, zaduma, zagapienie albo nieodpowiednie wyczucie czasu i jedzenie się delikatnie mówiąc przypaliło. Ale jak wyczyścić przypalony garnek?

Zobacz też: Sposoby na muszki owocówki

Pierwszym sposobem, jaki może przyjść do głowy jest zwyczajna pasta do czyszczenia (nie butów oczywiście, ale różnych powierzchni kuchennych, domowych). Tylko pasty nie ma, czasu nie ma, przypalony garnek jest! Panika na bok, myślenie w ruch, jak to było? Jak wyczyścić przypalony garnek? Babcia, mama, ktoś na pewno coś tłumaczył…

Jak wyczyścić przypalony garnek domowymi sposobami?

No przecież, sól! Wlewamy wodę do garnka i dodajemy sporą ilość soli, wszystko to gotujemy przez chwilę, po lekkiej spaleniźnie nie powinno zostać śladu. Soli nie ma, co więc czynić? Skoro sól, to oczywiście teraz czas na sodę, soda jest dobra na wszystko, wiedzą o tym wszystkie panie domu i panowie domu też. Znowu do garnka spalonego woda, do wody soda i gotujemy. Działa? To super, garnek uratowany, z godnością trochę gorzej, ale można nadrobić jakimś szybkim ciastem. Nie działa? Szukamy dalej.

Zobacz też: Jak usunąć kamień z toalety?

Weźmy teraz ocet, nalejmy do garnka i gotujmy przez kilka minut.  Ostrożnie i z rozwagą, bo ocet jest ostry. Garnki emaliowane lepiej oszczędzić przed tym zabiegiem. Jeżeli i tym razem coś poszło nie tak, nie załamujemy się, bo przecież kreatywnie i inteligentnie możemy użyć tabletki do zmywarek. Oczywiście, ten proceder potrwa jednak znacznie dłużej niż poprzednie, ale cóż mamy do stracenia oprócz garnka, który właśnie ratujemy? No to już, do garnka znowuż woda, do wody tabletka, biegniemy do zajęć normalnych, śpimy, a tabletka działa za nas. Uwaga jednak na dosyć ostry charakter takiej mieszanki. Ręce z daleka od takiego roztworu! Rano z garnkiem powinno być wszystko w porządku.

Na pewno jest jeszcze bardzo dużo sposobów na tego typu wpadki, ale teraz zakończymy na patencie z colą – wystarczy ją wlać do przypalonego naczynia (nie stosować do czyszczenia garnków emaliowanych), chwilę pogotować a potem zwyczajnie garnek umyć – rezultaty są naprawdę zaskakujące a garnek może zostać uratowany dzięki napojowi! Nie ma więc strachu przed gotowaniem bowiem z każdej opresji można wyjść bez przypalonego garnka i z nowym doświadczeniem na koncie.

Jak usunąć gumę z ubrania?

5 sposobów na niepowtarzalne wykorzystanie zdjęć

Jak znaleźć pracę?

Oceń