Jak usunąć kamień z toalety?

Wielu z nas ma problem z kamieniem, który pojawia się w naszej toalecie. Używamy kostek odświeżających i zapobiegających powstawaniu kamienia, ale co jeśli nasza kostka odświeża zapach ale nie radzi sobie z kamieniem? Otóż są na to sposoby.

Jak usunąć kamień z toalety? Ocet

Okazuje się, że domowe sposoby są coraz częściej wykorzystywane ponieważ są bardzo skuteczne. Zacznijmy więc od metody z octem. Wystarczy zwykły ocet, który zapewne większość ma w domu, a jeśli nie znaleźliśmy go akurat w swoich zapasach, możemy kupić go w każdym sklepie spożywczym czy markecie, a jego cena jest bardzo niska.

Żeby usunąć kamień z naszej toalety, możemy po prostu wlać do niej octu, następnie dosypać sody. Taką buzującą mieszankę pozostawiamy na 20 minut a następnie spłukujemy kilkukrotnie toaletę. W ten sposób ocet i soda zrobią za nas całą robotę.

Zobacz też: Jak usunąć gumę z ubrania?

Jak usunąć kamień z toalety? Tabletki do protez

Następnym sposobem jest wrzucenie do toalety kilku tabletek do protez. Tabletki rozpuszczą się i zaczną działać na kamień. Zostawiamy je tak na kilka godzin a następnie czyścimy toaletę szczotką do toalet i spłukujemy wodę.

Jak usunąć kamień z toalety? Soda oczyszczona

Warto raz w tygodniu wlewać jedną szklankę sody oczyszczonej do toalety, wspomoże to proces usuwania kamienia i przede wszystkim zapobiegnie powstawaniu brzydkiego zapachu w toalecie.

Jak usunąć kamień z toalety? Witamina C

Dobrym sposobem na walkę z kamieniem jest użycie tabletek  z witaminą C, wrzucamy kilka do toalety, pozostawiamy na noc i rankiem szorujemy toaletę szczotką a następnie spłukujemy wodę.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu?

Coca cola jako skuteczna metoda walki z kamieniem w toalecie

Skuteczna w walce z kamieniem jest również Coca Cola, którą znamy ze sklepowych półek jako napój gazowany. Wiadomo już, że Coca Cola jest świetnym odrdzewiaczem, ale okazuje się, że świetnie radzi sobie również z kamieniem. Wystarczy wlać butelkę Coli do naszej toalety i zostawić na jakiś czas, następnie wyczyścić toaletę szczotką i spłukać wodę.

Natomiast na kamień, który znajduje się w trudno dostępnych miejscach również możemy zastosować Coca Cole. Ręczniki papierowe zwijamy bądź składamy, mocno nasączamy je lub po prostu zalewamy Colą i przykładamy do miejsc pokrytych kamieniem, zostawiając je tak na co najmniej kilka godzin. Ręczniki możemy użyć w taki sam sposób zamieniając Cole na ocet. Tak więc od dziś kamień w naszej toalecie to nie problem.

Jak polubić siebie i cieszyć się życiem?

Jak być lubianym w towarzystwie?

Zrelaksuj siew swoim ogrodzie – zalety posiadania własnego kawałka ziemi

Oceń