Jak usunąć gumę z ubrania? Często nie zwracamy uwagi o co się opieramy lub gdzie siadamy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że może nas spotkać przykra niespodzianka w postaci gumy do żucia przyklejonej na ulubionym ubraniu. Może nam to się przydarzyć w szkole, autobusie czy na ławce w parku. Jak więc poradzić sobie w takiej sytuacji? Jak pozbyć się zaschniętej gumy z ubrania? Wiadomo, że zwykłe wypranie nie wystarczy a przecież szkoda wyrzucić do śmieci ulubione spodnie czy bluzkę.

Jak usunąć gumę z ubrania?

Pierwszym skutecznym sposobem na pozbycie się niechcianej plamy jest włożenie ubrania na kilka godzin do zamrażarki. Po wyjęciu takiego ubrania prościej jest odkleić zamarzniętą już gumę. Przed zamrożeniem warto przykleić do gumy kawałek woreczka lub folii co pozwoli na szybkie jej oderwanie. Niewielki ślad w postaci resztek gumy, które zostają można delikatnie wykruszyć.

Innym sposobem jest umieszczenie kostek lodu na zaschniętej gumie i mocne ich dociskanie. Woreczek z lodem można pozostawić na plamie na okres około 20 minut. Po tym czasie należy spróbować ściągnąć gumę z ubrania delikatnie ją odklejając. Ten sposób świetnie się sprawdza w momencie kiedy nie mamy miejsca w zamrażarce, pochłania też mniej czasu. Jednak trzeba przyznać, że jest trochę mniej skuteczny.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu?

Kolejnym sposobem jest zalanie ubrania do którego przylepiona jest guma gorącą wodą, następnie szorowanie niepotrzebną szczoteczką. Zajmuje to trochę czasu i trzeba uważać na to aby nie zniszczyć ubrania. Przykra byłaby konieczność pożegnania się z ulubionym ciuchem po takiej walce.

Można także użyć zmywacza do paznokci z dodatkiem acetonu. Jeżeli zmywacz z acetonem zawodzi, można spróbować zanurzyć kawałek ścierki w denaturacie a następnie pocierać plamę. To już powinno zadziałać.

Warto również użyć gorącego powietrza. Można spróbować potraktować plamę suszarką z możliwie najwyżej ustawioną temperaturą. Następnie należy wyprać ubranie w możliwie jak najgorętszej wodzie.

Często zapominamy również o najprostszym sposobie. Zdarza się tak, że gumę do żucia można usunąć palcami zdrapując ją cierpliwie z ubrania. Przy usuwaniu plamy należy pamiętać, że nie ma jednego skutecznego sposobu aby to zrobić. Często plama zostaje usunięta dopiero po którymś podejściu.

Jak polubić siebie i cieszyć się życiem?

Jak być lubianym w towarzystwie?

Jak poderwać chłopaka, który bardzo nam się podoba?

Oceń