Samodzielne namalowanie chmurek na ścianie może być trudne. Na szczęście z pomocą przychodzą nam różne narzędzia, które możemy wykorzystać do tego celu. Szablony malarskie to niezawodna metoda na szybkie i bezproblemowe upiększenie dowolnego wnętrza. Kiedy brak czasu i pomysłu na wymyślne dekoracje, szablony będą niezastąpione. Przede wszystkim są bardzo proste w obsłudze, a mnogość wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

Gdzie można wykorzystać szablony?

Szablony malarskie są uniwersalne. Można ich użyć w każdym pomieszczeniu, które wymaga odświeżenia lub urozmaicenia. Sprawdzą się na ścianie w pokoju dziennym, sypialni, czy kuchni. Dzięki nim wnętrze zyska na atrakcyjności oraz unikatowości, ponieważ za pomocą szablonów można wykonać dowolny wzór na całej powierzchni ściany lub na wybranym jej fragmencie dokładnie w takiej konfiguracji, jak sobie tego życzymy.

szablony malarskie

Szablony przydadzą się na pewno w aranżacji dziecięcego pokoju. Jak namalować chmurki na ścianie? Oczywiście można zdać się na własny talent, ale nie każdy posiada wystarczające zdolności manualne, aby wykonać to dokładnie i estetycznie. W takiej sytuacji szablon może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie, gdy mały właściciel pokoiku jest wyjątkowo wymagający.

szablon malarski chmura

Jak namalować chmurki na ścianie?

Aplikacja wzorów za pomocą szablonów malarskich jest bardzo łatwa. Oczywiście wymaga to nieco wprawy, ale odrobina cierpliwości i samozaparcia wystarcza, aby dokonać wymarzonych zmian we wnętrzu, które potrzebuje metamorfozy. Kiedy wzór jest już wybrany- niech będą to wspomniane wcześniej chmurki w dziecięcym pokoiku, należy odpowiednio zabezpieczyć podłogę, nad którą będzie umieszczona dekoracja. Do tego celu wystarczy kawałek zwykłej folii malarskiej. I można przystąpić do dzieła.

chmurki na ścianie

Szablon należy umieścić na ścianie w wybranym miejscu i przymocować go za pomocą kilku kawałeczków papierowej taśmy malarskiej, która jest zupełnie bezpieczna i nie zniszczy malowanej powierzchni. Szablony są lekkie, więc taki sposób mocowania powinien w zupełności wystarczyć. Należy jednak pamiętać, aby zrobić to dość skrupulatnie i zabezpieczyć wzór z każdej strony.

chmurka malarska

Szablon nie może się ruszać podczas nakładania farby. Do malowania najlepiej wybrać niewielki wałek. Przyda się również kuweta malarska, do odsączania nadmiaru farby. Samo malowanie powinno przebiegać powoli i z wyczuciem. Nie należy przesadzać z ilością farby, gdyż może to doprowadzić do podciekania emulsji pod szablon.

malowanie pokoju

Dokładność i delikatność jest tu jak najbardziej wskazana. Gdy farba lekko przeschnie można ostrożnie usunąć szablon. Aby stworzyć całe zachmurzone niebo, należy oczywiście powtórzyć cały cykl odpowiednią ilość razy.

Oceń