Jak być lubianym? Każdy z nas chciałby być osobą lubianą i pożądaną w towarzystwie. Jest sprawą oczywistą, że łatwiej się żyje mając serdecznych przyjaciół i znajomych. Życie staję się dużo bardziej ciekawe a czas spędzony z przyjaciółmi jest bezcenny. Warto dowiedzieć się więcej na temat jak być lubianym w towarzystwie?

Jak być lubianym? Zainteresuj rozmową

Bardzo ważny jest sposób prowadzenia rozmowy z innymi ludźmi. W towarzystwie najbardziej pożądane są osoby inteligentne, posiadające szeroką wiedzę, od których zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego. Warto więc rozwijać swoje pasje, bo wtedy stajemy się bardziej atrakcyjnymi rozmówcami.

Zobacz też: Jak polubić siebie?

Jak być lubianym? Słuchaj innych

Trzeba także umieć słuchać i okazywać innym zainteresowanie. Nikt nie lubi osób, które ciągle mówią o sobie i przerywają innym. Bardzo źle widziane są także takie cechy jak plotkarstwo, skłonności do manipulacji i intryg.

Jak być lubianym? Pomagaj innym

Osoba, która chce być lubiana przez innych musi także przejawiać pewne zachowania. Warto być pomocnym i gościnnym. Wyświadczanie bezinteresownych przysług bardzo zjednuje ludzi. Warto innych często do siebie zapraszać, bo jest to bardzo dobry dowód sympatii.

Zobacz też: Jak znaleźć pracę, która będzie Twoją pasją?

Jak być lubianym? Uśmiechaj się

W towarzystwie cenione jest także poczucie humoru, bo często spotykamy się w celach rozrywkowych więc lubimy uśmiech i relaks. Sympatia innych zależy więc przede wszystkim od tego jak ich traktujemy.

Jak być lubianym? Bądź sobą

Pozostań sobą, nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Przejmowanie zachowań innych ludzi lub robienie tego, czego oczekują od nas znajomi tylko po to, aby nas akceptowali, jest złym pomysłem. Na pewno masz coś ciekawego do zaoferowania, może masz interesującą pasję, lubisz sport lub jazdę na rowerze, a może interesuje cię informatyka i gry komputerowe. Jeżeli tak, to możesz być pewny, że znajdziesz grono przyjaciół, którzy podzielają podobne zainteresowania i docenią to kim jesteś naprawdę.

Zobacz też: Cechy lidera – kilka rad jak zostać przywódcą

Jak być lubianym? Nie kłam

Fajnie jak posiadamy bogatą wyobraźnię ale sprawy wymykają się spod kontroli w momencie, gdy zaczynamy kłamać i zmyślać. Po pewnym czasie znajomi wychwycą fakt, że nie jesteś szczerą osobą a historie opowiadane przez ciebie są po prostu fikcją. Nikt nie lubi być okłamywany, szczerość i mówienie prawdy to podstawa dobrych relacji między znajomymi.

Jak być lubianym? Zapamiętuj imiona

Zwracaj się do ludzi po imieniu, dasz im do zrozumienia, że jesteś zainteresowany znajomością i nie traktujesz ich w sposób lekceważący. Każda osoba przebywająca w twoim towarzystwie poczuję się wyjątkowo i na pewno doceni znajomość z tobą.

Zobacz tez: Jak założyć sklep internetowy? Krok po kroku

Jak być lubianym? Szanuj poglądy innych

Szanuj innych za to kim są, za ich poglądy i podejście do życia. Nie narzucaj swojego zdania. Ludzie rożnie postrzegają świat a ty nie koniecznie musisz się z tym zgadzać. Warto wysłuchać co do powiedzenia mają inni i zrozumieć ich punkt widzenia.

Pamiętaj, że powyższe informacje są tylko wskazówkami ku temu, aby ludzie lepiej nas rozumieli i akceptowali. Nie zmieniaj się na siłę. Jeżeli masz grono swoich przyjaciół i znajomych doceń to i zrozum, że jesteś osobą wartościową, posiadającą specjalne cechy charakteru, które lubią w tobie inni. A jeżeli jest ktoś, kto za tobą nie przepada nie przejmuj się – nie ma na świecie takiej osoby, która byłaby lubiana przez wszystkich. Jeżeli polubisz samego siebie, świat stanie się piękniejszy a osoby przebywające w twoim towarzystwie na pewno to dostrzegą.

Jak skutecznie dążyć do celu?

Cechy człowieka sukcesu

Asertywność – umiejętność, która pozwala na pozostanie z samym sobą w zgodzie

Oceń