Jak ozdobić ściany w pokoju dziecka?

Ściany w pokoju dziecięcym to miejsce, które warto w odpowiedni sposób zagospodarować. Wiele dorosłych osób nie zwraca na to uwagi, tymczasem właściwe wybory w tej kwestii mogą mieć bardzo duże znaczenie dla wystroju, ale także dla zadowolenia i rozwoju malucha lub nastolatka. Jak ozdobić ściany w pokoju dziecka? Istnieje szereg ciekawych rozwiązań w tej kwestii. Warto postawić na jedno z nich lub też na kilka z nich jednocześnie.

Ściana w pokoju dziecka – Tapeta

Tapety na ścianę to doskonałe rozwiązanie dla dzieci w wieku szkolnym. Można się wówczas zdecydować na te o wzorach przedstawiających postaci z bajek lub seriali. Sprawdzą się one jednak także wśród nastolatków, jeśli będą na nich widoczne motywy zgodne z ich zainteresowaniami (jak np. przyroda lub motoryzacja). Atutem tapet jest to, że bardzo szybko się je nakłada. Wystarczy nałożyć klej i precyzyjnie je przymocować do ściany. Równie szybko się je zdejmuje co pozwala na zmianę wystroju pokoju dziecięcego wraz ze zmianą wieku lub zainteresowań dziecka.

Zobacz też: Lanie pasem

Jak ozdobić ściany w pokoju dziecka? Obrazy na ścianę

Decydując się na udekorowanie ścian pokoju dziecka za pomocą obrazów, bardzo dobrym pomysłem może być postawienie na żywe barwy i zabawne wzory. Dzięki temu możliwe jest pobudzenie wyobraźni dziecka co bardzo pozytywnie wpłynie na jego dalszy rozwój. Wśród najbardziej popularnych obrazów do pokoju dziecięcego można znaleźć obraz z motywami zwierzęcymi, postaciami bajkowymi (np. wróżkami) oraz pojazdami (co doskonale sprawdzi się wśród chłopców). Najlepszym pomysłem może być postawienie na obraz wykonany na specjalnym płótnie. Charakteryzuje się on dużą wytrzymałością, która jest niezwykle ważna, ponieważ ciekawe świata dziecko w innym przypadku mogłoby taki obraz szybko uszkodzić co zdecydowanie zepsułoby wrażenia estetyczne.

Oprócz standardowych obrazów istnieje także opcja zakupienia obrazów wieloczęściowych. Możliwość dowolnego rozmieszczenia poszczególnych elementów jest w stanie sprawić dziecku niesamowitą frajdę. Takie obrazy będą wówczas spełniały oprócz funkcji dekoracyjnej również funkcję zabawową i edukacyjną.

Zobacz też: Czego nie mówić dziecku?

Ściana w pokoju dziecka – Plakaty na ścianę

W pokoju dziecięcym warto postawić również na plakaty. Oprócz plakatów znanych muzyków, aktorów lub postaci z bajek i seriali, można zdecydować się na plakaty o walorach edukacyjnych, np. do nauki liter. Dostępne w ofercie sklepów internetowych plakaty wpływają na atmosferę w pokoju dziecięcym. Nie muszą być one infantylne. Dobre wrażenie w kwestii wystroju pokoju dziecka sprawiają plakaty o prostych formach i monochromatycznych wzorach. Dzięki temu pokój dziecięcy prezentuje się równie efektownie, jak inne pomieszczenia.

Jak ozdobić ściany w pokoju dziecka – Naklejki na ścianę

Większość dzieci uwielbia zbierać naklejki. Dla takich dzieci doskonałym rozwiązaniem będą specjalne naklejki na ścianę. Bardzo popularne są także naklejki w formie napisów oraz naklejki imitujące swoim wyglądem zwierzęta czy też rośliny. Przed ich zakupem warto skonsultować zawsze swój wybór z dzieckiem, by było ono w pełni zadowolone z osiągniętego efektu wizualnego. Każde dziecko ma bowiem inne zainteresowania.

Ozdobienie ścian w pokoju dziecka za pomocą tapet, obrazów, plakatów czy też naklejek sprawia, że dziecko bardzo chętnie w takim pomieszczeniu przebywa, a gdy pojawiają się dodatkowo jego koledzy lub koleżanki, z dumą prezentuje jego wnętrze.

Oceń