Powiększenie ust – sposoby domowe

Odpowiednio uwydatnione usta to marzenie każdej kobiety. Nie zawsze jednak usta są piękne z natury. Czasami trzeba im nieco pomóc, stosując właściwe sposoby, by zwracały na siebie uwagę innych osób. Jak powiększyć usta? Istnieje szereg naturalnych, domowych sposobów, jak i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym można osiągnąć odpowiednie efekty w zakresie powiększenia ust.

Ćwiczenia ust

Jednym z najprostszych, domowym i jednocześnie darmowym sposobem na powiększenie i ujędrnienie ust jest ćwiczenie twarzy. Na uwydatnienie ust można wpłynąć wykonując m.in. ćwiczenia polegające na wymawianiu samogłosek A-E-I-O-U-Y przy odpowiedniej pracy warg, układaniu ust w charakterystyczny „dziubek” czy szerokim uśmiechaniu się przy zamkniętych ustach, maksymalnie oddalając od siebie ich kąciki. Na takie domowe ćwiczenia powiększania ust wystarczy poświęcić co najmniej 3 minuty dziennie, aby zauważyć, iż realnie zwiększają one swoją objętość.

Zobacz też: Jak masaż banką chińską działa na skórę?

Masaż ust

Innym z prostych i skutecznych sposobów na uwydatnienie ust jest ich regularne masowanie za pomocą okrężnych ruchów. Taki masaż można wykonać miękką szczoteczką do zębów lub też delikatnym w dotyku ręcznikiem (najlepiej wykonanym z tkaniny frotte). Masaż ust pozwala na usunięcie uszkodzonego naskórka działając jak swoistego rodzaju peeling, a jednocześnie poprawia ukrwienie i w konsekwencji kolor ust. Po naturalnym peelingu, którym jest masaż warto nałożyć na usta balsam ochronny, pomadkę, wazelinę lub mód aby efekt takich zabiegów utrzymał się jak najdłużej.

Kosmetyki do ust

W przypadku chęci powiększenia ust pod względem wizualnym dobrym sposobem mogą okazać się kosmetyki. Stosowanie ich w domowym zaciszu nie wymaga wizyt w salonach urody. Dobrym pomysłem jest pomalowanie warg konturówką w kolorze zbliżonym do koloru ust, która optycznie wywołuje ich powiększenie, a następnie nałożenie na wargi przezroczystego błyszczyka, który sprawi, że staną się bardziej jędrne. Do dobrych sposobów zaliczyć można też zakup kosmetyków powiększających usta, które spowodują, że będą one bardziej wydatne i przyciągające uwagę.

Zobacz też: Melanotan 2 – prawdopodobne działania uboczne

Powiększanie ust za pomocą specjalistycznych zabiegów

Jeśli naturalne metody nie pomagają lub gdy chce się uzyskać bardzo trwały efekt, istnieją alternatywne sposoby na powiększenie ust poprzez przeprowadzenie jednego ze specjalistycznych zabiegów. Pierwszy z nich polega na wstrzyknięciu w usta kwasu hialuronowego przy znieczuleniu miejscowym. Koszt takiego zabiegu to zaledwie kilkaset złotych. Należy jednak pamiętać, że nie mogą z niego skorzystać kobiety w ciąży bądź karmiące piersią, a także cierpiące na opryszczkę.

Droższym rozwiązaniem jest powiększanie ust za pomocą silikonowych implantów. Zabieg ich wszczepienia trwa około 30 minut i kosztuje od ok. 4000 do 5000, złotych, a jego zaletą jest to, że w każdej chwili można takie implanty usunąć w celu np. ich zamiany na większe. Warto również spróbować makijażu permanentnego, powodującego wizualne powiększenie ust. Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu w głąb naskórka ust, z wykorzystaniem igły, specjalnego barwnika. Cena takiego zabiegu to zazwyczaj od 500 do 1200 złotych, a jego efekty utrzymują się przeważnie od 2 do 7 lat.

Przeszczep tłuszczu jako skuteczna metoda walki ze starzeniem się skóry

Jak szybko się opalić?

Czy warto iść pod nóż? Poznaj wady i zalety operacji plastycznych!

Odwiedź i polub nas
Oceń