Sposoby na przetłuszczające się włosy

Poznaj sposoby na przetłuszczające się włosy. Osoby zmagające się z problemem włosów, które się przetłuszczają nie mają łatwego zadania do zrealizowania. Utrzymanie ich w czystości należy bowiem do trudnych przedsięwzięć. Czy jednak ich codzienne mycie jest jedynym sposobem, aby prezentowały się naprawdę dobrze? Na szczęście sytuacja wcale nie przedstawia się aż tak źle.

Sposoby na przetłuszczające się włosy – używaj łagodnych preparatów myjących

Jedna z podstawowych zasad mówi o tym, by myć włosy tak często, jak one same tego potrzebują. Nie wolno jednak zapominać o tym, że najważniejsze nie jest wcale to, jak, ale czym je myjemy. Gdy skóra głowy ma skłonność do przetłuszczania się, nie ma sensu jej dodatkowo obciążać. Stosowanie bardzo mocnych detergentów powoduje reakcje odwrotną od pożądanej, gdyż włosy dostają mocną dawkę stresu co powoduje jeszcze intensywniejsze wydzielanie sebum. Im więc łagodniejszy będzie stosowany przez nas szampon – tym lepiej.

Zobacz też: Przyczyny wypadania włosów

Sposoby na przetłuszczające się włosy – nie nakładaj odżywki u nasady włosów

Warto pamiętać i o tym, że włosy, które szybko stają się tłuste, powinny być odżywiane. Choć i tu warto zastosować kilka mniej konwencjonalnych praktyk. Stosując odżywki nie powinno się dopuścić, aby była ona wmasowywana w skórę głowy zwracając uwagę na to, by preparat znalazł się tylko na końcówkach włosów.

Sposoby na przetłuszczające się włosy – odżywiaj włosy przed myciem

Nie zaszkodzi też, jeśli pomyślimy o maskach stosowanych przed myciem włosów. Odżywki tego typu należy utrzymać na tyle długo, aby wszystkie składniki miały czas wniknąć we włosy. Wystarczy około pół godziny, by nasze włosy otrzymały wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Następnie po zaaplikowaniu takiej dawki witamin na włosy należy je umyć. Stosowanie odżywek przed myciem sprawi, że włosy nie będą tak obciążone i nie będą przetłuszczać się tak szybko, zatem efekt czystych włosów dzięki temu utrzyma się na dłużej.

Zobacz też: Melanotan 2 – powoduje piękną opaleniznę, odchudza, poprawia libido ale może też zaszkodzić!

Sposoby na przetłuszczające się włosy – stosuj suche szampony

Warto też zainwestować w suchy szampon, który pozwoli odsunąć nieco w czasie kolejne mycie włosów. Suche szampony mają za zadanie wchłonąć nadmiar sebum dając efekt odświeżenia. Kosmetyk ten nie tylko absorbuje nadmiar tłustej wydzieliny ale też nadaje włosom świeży zapach. Należy pamiętać, że suchy szampon nie zastąpi zwykłego mycia, tylko przedłuży ich świeżość. Dodatkowym atutem tego preparatu jest fakt, że włosy zyskują na objętości, dzięki temu bardziej widoczny będzie efekt ich uniesienia, co w znacznym stopniu spowolni przetłuszczanie się włosów. Dzieje się tak, gdyż uniesione włosy nie przylegają do przetłuszczającej się skóry głowy co skutecznie opóźnia moment ich następnego mycia. Więc oprócz stosowania suchych szamponów warto dobierać fryzury, które nie przylegają do głowy tylko są lekko uniesione.

Zobacz też: Przesuszone włosy – przyczyny

Sposoby na przetłuszczające się włosy – jedz zdrowo

Istotny wpływ na kondycję włosów przetłuszczających się ma sposób odżywiania. Niestety fast foody i tłuste potrawy tylko pogorszą problem. Lepiej wybierać lekkie dania i spożywać dużo owoców i warzyw oraz chude wędliny i mięsa. Dodatkowo, aby skutecznie usunąć toksyny z organizmu warto pić około dwa litry wody dziennie.

Sposoby na przetłuszczające się włosy – nie dotykaj palcami

Unikaj ciągłego dotykania włosów palcami. Wiele kobiet nieświadomie bawi się włosami co sprzyja szybszemu przetłuszczaniu. Unikaj też stosowania wysokiej temperatury podczas suszenia i zadbaj o to, by suszarka znajdowała się około 30 centymetrów od włosów co znacznie poprawi ich kondycję.

Farbowanie włosów – w domu czy u fryzjera?

Jak zwiększyć objętość włosów?

Jak przyspieszyć wzrost włosów?

Jak rozpoznać zdradę u mężczyzny?

Odwiedź i polub nas
Oceń