Dowiedz się jakie mogą być przyczyny wypadania włosów! Wypadanie włosów to problem, z którym zmagają się nie tylko panowie, ale również panie. Jego przyczyny nie zawsze są takie same, a choć skutki u panów często bywają nieodwracalne, wcale nie oznacza to, że mówimy o procesie, którego nigdy nie można zahamować. Warto dowiedzieć się więcej na temat przyczyn wypadania włosów.

Przyczyny wypadania włosów – nieodpowiednia fryzura

Bardzo często bywa tak, że problem można rozwiązać już poprzez zmianę fryzury. Uczesania takie, jak choćby kok i koński ogon są bardzo efektowne. Skóra głowy bywa jednak na ich skutek poważnie obciążona, a co za tym idzie, dość szybko może dojść do zaniku mieszków włosowych.

Zobacz też: Jak zwiększyć objętość włosów?

Przyczyny wypadania włosów – wysoka temperatura i silne środki kosmetyczne

Inny problem to zbyt silne środki kosmetyczne. Z wypadaniem włosów problem mają przede wszystkim te kobiety, które decydują się na ich częste farbowanie. Niekiedy jednak skutki takie może przynieść nawet nieodpowiedni szampon. Włosy nie lubią także tapirowania, spinek i gumek, nie służy im przy tym wysoka temperatura. Ich wypadanie jest częstym problemem właścicielek lokówek i prostownic. Zmagają się z nim również te osoby, które susząc włosy korzystają ze strumienia gorącego powietrza.

Przyczyny wypadania włosów – stres, wiatr, słońce

Włosom nie służy też dym papierosowy, a choć wielu osobom trudno jest w to uwierzyć, bardzo szkodliwy potrafi być dla nich również długotrwały stres. Znaczenie ma tutaj też pora roku, gdyż w porze jesiennej lub wiosennej następuje wzmożone wypadanie włosów. Warto wspomóc się wtedy suplementami diety. Niekorzystne warunki atmosferyczne jak wiatr, słońce, woda morska też nie poprawiają kondycji włosów.

Zobacz też: Jak przyspieszyć wzrost włosów?

Przyczyny wypadania włosów – brak witamin i choroby skóry

Następna bardzo ważna przyczyna to brak witamin i minerałów. Warto zamienić niezdrową żywność na pełnowartościowe jedzenie lub stosować preparaty przeznaczone do wzmocnienia włosów. Warto też czasami zagryzać pestki dyni, które zwierają w sobie duże ilości cynku, wpływającego korzystnie na kondycję naszych włosów. Inne przyczyny to spożywanie niektórych leków oraz choroby skóry głowy (grzybica, łuszczyca, łupież). Wypadnie włosów może się wiązać z chorą tarczycą, dlatego należy udać się do lekarza, by ją zbadać.

Przyczyny wypadania włosów – podłoże hormonalne

Wypadnie i utrata dużej ilości włosów u kobiet jest zazwyczaj stanem odwracalnym lecz w przypadku mężczyzn bywa różnie, gdyż główną przyczyną jest podłoże hormonalne i jest to uwarunkowane genetycznie. Często zdarza się, że jak ojciec lub dziadek stracił włosy w młodym wieku to ta sytuacja może spotkać też syna czy wnuka. Dlatego warto korzystać z preparatów dostępnych w aptece, które mają za zadanie zatrzymać ten proces.

Z wiekiem nasze włosy stają się coraz cieńsze, tracą naturalny blask i gubimy ich więcej niż wyrasta nowych, dlatego postarajmy się, by nasza dieta była wzbogacona w witaminy i minerały a zabiegi kosmetyczne obciążające włosy zredukować do minimum, co na pewno wpłynie korzystnie na stan naszych włosów.

Jak skutecznie schudnąć? Triki odchudzające

Sposoby na przetłuszczające się włosy

Jak pozbyć się cellulitu?

Odwiedź i polub nas
Oceń