Farbowanie włosów w domu czy u fryzjera? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Należy dokładnie przemyśleć decyzję, gdzie będziemy farbować włosy ponieważ  zły wybór farby lub nasza niewiedza może naprawdę zaszkodzić naszej fryzurze.

W dzisiejszych czasach mało która kobieta jest zadowolona ze swojego naturalnego koloru włosów i dlatego wiele z nich decyduje się na farbowanie. Obecnie paleta kolorów daje nam wiele możliwości, możemy wybierać kolory w odcieniach czerwieni, blondu, czerni, brązu itp. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Kobiety często decydują się zakryć swój naturalny kolor włosów, wynika to przede wszystkim z mody, ale trzeba też przyznać, że jeśli chodzi o szerokość geograficzną, w jakiej znajduje się Polska, powoduje ona, że najczęściej spotykany naturalny kolor włosów to tzw. myszowaty, a więc zdecydowanie mało atrakcyjny i wyrazisty. Nie wszystkie panie czują się w nim dobrze i zwłaszcza młode dziewczęta nie stronią od eksperymentów.

Zobacz też: Jak promieniowanie słoneczne niszczy naszą skórę?

Gdzie farbować włosy?

Najczęściej, gdy tylko pozwala im na to wiek, od razu zaczynają eksperymentować z farbami, szamponetkami i innymi metodami koloryzacji włosów. Często też zadają sobie pytanie: gdzie farbować włosy – w domu czy salonie fryzjerskim? Za tym pierwszym oczywiście najmocniej przemawia oszczędność pieniędzy. W zależności od salonu i miasta, za farbowanie u fryzjera trzeba zapłacić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, a jeśli to ma być modne farbowanie, z wykorzystaniem wielu kolorów farb, ich mieszaniem czy innymi dodatkowymi utrudnieniami, koszty znacznie wzrastają.

Poza tym nie każdy ma dostęp do dobrego fryzjera, a powierzyć swoje włosy w ręce osiedlowych fryzjerek, które być może potrafią nieźle ścinać włosy, ale modnie i dobrze farbować – już niekoniecznie, nie każdy się zdecyduje. Dlatego właśnie tak popularne jest farbowanie w domu.

Warto też wspomnieć o tym, że producenci środków do koloryzacji wiele robią, by ułatwić i usprawnić ten zabieg, a nawet go uprzyjemnić. Ciągle wypuszczane są nowe preparaty, które mają atrakcyjną formę, działają szybko i skutecznie, a przy tym są niezwykle tanie.

Zobacz też: Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Czy jednak farbowanie włosów w domu jest dobrym rozwiązaniem?

Na pewno nie w każdym przypadku. Czasem efekt kolorystyczny może nie być taki, jak oczekiwany, mogą nawet wyjść całkiem dziwne kolory, które szybko będzie trzeba zamalować. Najgroźniejsze są jednak zniszczenia, które zafundować można sobie na skutek używania farb złej jakości, przetrzymywania ich na włosach przez zbyt długi czas czy też nieumiejętnego rozjaśniania. Tylko w niektórych przypadkach farbowanie w domu nie wiążę się z ryzykiem, jeśli więc tylko jest taka możliwość, lepiej oddać się w ręce fryzjera i to fryzjera dobrego oraz doświadczonego. Nie warto zwłaszcza eksperymentować samodzielnie jeśli ma się już zniszczone włosy albo są one słabe i podatne na zniszczenia z natury. Dotyczy to zwłaszcza cienkich włosów, które nie są odporne na agresywną chemię zawartą w farbach i nawet po krótkim czasie mogą być mocno przesuszone.

W profesjonalnym salonie mamy pewność, że farba jest dobrej jakości i bardziej trwała niż ta kupiona w sklepie kosmetycznym. Poza tym dobry fryzjer nałoży maskę nawilżającą, doradzi jak dbać o włosy a otrzymany kolor będzie taki o jakim marzyłyśmy co w przypadku farbowania domowego nie zawsze się udaje. Dodatkowo farby z salonu mają więcej składników odżywczych, nie niszczą i nie wysuszają włosów tak jak farby do koloryzacji użyte w domu. 

Farbowanie włosów w domu nie koniecznie musi nam zaszkodzić, jeżeli mamy odpowiednią wiedzę, umiemy dobrać farbę do rodzaju włosów to efekty mogą być naprawdę zadowalające. Jeżeli  czujemy się niepewnie i nie wiemy jak zabrać się za koloryzację włosów to lepiej zostawmy to w rękach dobrych i sprawdzonych profesjonalistów. 

Poznaj przyczyny wypadania włosów

Jak przyspieszyć porost włosów?

Jak zwiększyć objętość włosów?

Jak niezdrowe jedzenie wpływa na organizm?

Odwiedź i polub nas
Oceń