Pielęgnacja ust -sposoby na jędrne, ponętne i kuszące usta

Pielęgnacja ust - zdbane usta to wizytówka każdej kobiety

Pielęgnacja ust

Zadbane usta to wizytówka każdej kobiety. Niestety, zmiany pogody, choroby, jak i inne sytuacje z życia codziennego mogą mieć destrukcyjny wpływ na to jak się one prezentują. Skóra ust jest bardzo cienka i w związku z tym niezwykle delikatna, dlatego wymaga niezwykłej uwagi. Istnieje szereg środków pielęgnacji i ćwiczeń, które są w stanie przywrócić ustom ich atrakcyjny wygląd i sprawić, by ten efekt pozostał długotrwały. Oto pielęgnacja ust dla każdego.

Pielęgnacja ust – kosmetyki

Aby usta pięknie prezentowały się każdego dnia, po porannej toalecie należy je koniecznie posmarować kremem, a co kilka dni, regenerującym serum do ust. Decydując się na zakup kosmetyków, warto jest wybrać takie, które w swoim składzie posiadają olejki, witaminę C bądź retinol. Gdy zauważymy, że nasze usta po nocy są spierzchnięte, należy także zadbać o ich odpowiednią pielęgnację wieczorem. W tym celu można nałożyć na nie tłusty krem nawilżający lub miód. W nocy wchłania się on powodując, że wargi o poranku są miękkie i gładkie. W trakcie dnia natomiast doskonale sprawdzą się pomadki do ust. Nawilżają one usta, chroniąc je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych związanych z pogodą czy suchym powietrzem. Najlepiej jest wybrać pomadki posiadające witaminę E i masło shea.

Zobacz też: Na czym polega makijaż permanentny?

Pielęgnacja ust – masaż szczoteczką do zębów

Dobrym sposobem jest też masaż warg szczoteczką do zębów. Masaż powinien trwać około minuty, nie dłużej. Doprowadzi to do poprawy ukrwienia ust i usunięcia martwego naskórka. W celu zakończenia czynności pielęgnacyjnych, nałóż grubą warstwę miodu na około 10 minut. Następnie obliż jego pozostałości. Jeżeli nie lubisz miodu, zamiast niego możesz użyć odżywczego kremu. Dzięki temu zabiegowi twoje usta będą miękkie i bardziej obfite.

Pielęgnacja ust – ćwiczenia dla ust

Aby pięknie wyglądać decydujemy się na gimnastykę. Ćwiczenia wykonujemy wykorzystując różne partie ciała, ale często zapominamy o gimnastyce twarzy. Ćwiczenia dla ust są bardzo ważne, gdyż mogą sprawić, że będą one jędrne i zmysłowe, a wokół nich nie zaczną pojawiać się zmarszczki. Takie ćwiczenia wystarczy wykonywać naprzemiennie co 2 dzień przez około 10 minut, by zobaczyć już po kilku tygodniach widoczne efekty.

Zobacz też: Domowe sposoby na powiększenie ust

Pierwsze z ćwiczeń jest bardzo proste. Polega ono na szerokim uśmiechnięciu się bez otwierania ust i na utrzymaniu tego stanu przez około 15-20 sekund. Kolejne z ćwiczeń, wykonywane również przy zamkniętych ustach, polega na maksymalnym przybliżeniu ich do nosa, bez otwierania. Oprócz tego usta można także ćwiczyć, wymawiając przy wydatnej pracy warg, samogłoski A, E, O, U oraz poprzez nabieranie maksymalnie dużej ilości powietrza do ust i wypuszczanie go przez usta, które zostały złożone w rurkę.

Gładkie i jędrne usta są atrybutem każdej kobiety więc dbajmy o nie, by jak najdłużej pozostały młode i kusząco atrakcyjne.

Jak przyspieszyć metabolizm?

Przeszczep tłuszczu – walka ze starzeniem skóry

Jak szybko się opalić?

Odwiedź i polub nas
Oceń