Pielęgnacja cery tłustej – porady

Pielęgnacja cery tłustej - poznaj kilka przydatnych porad

Pielęgnacja tłustej cery

Pielęgnacja cery tłustej – poznaj kilka sprawdzonych porad. Zbyt sucha skóra może stać się poważnym problemem. Łatwego życia nie mają jednak i te osoby, których skóra szybko się przetłuszcza. Dlaczego? Tłusta skóra być może ładniej się starzeje, za to jest bardzo wymagająca w pielęgnacji.

Każdego dnia patrzysz w lusterko i widzisz szpecące krostki. Porównujesz siebie do innych kobiet zadając sobie pytanie dlaczego koleżanka z ławki czy sąsiadka mają idealnie wygładzoną skórę a ty musisz chować się po kątach lub odpuścić wyjście na fajną imprezę bo właśnie dziś wyskoczył ci pryszcz. W jaki sposób uniknąć takiej sytuacji?

Zobacz też: Jak dobrać podkład do cery?

Pielęgnacja cery tłustej – usuwaj nadmiar sebum

Pamiętaj, by tylko usunąć część łoju. Używanie zbyt agresywnych środków zaburza naturalne funkcjonowanie skóry prowadząc w efekcie do wzmożonego wydzielania sebum. Takie działanie nie poprawi stanu naszej cery ponieważ nadmierne odtłuszczanie usuwa naturalną florę bakteryjną skóry oraz powoduje jej wysuszenie.

Pielęgnacja cery tłustej – używaj odpowiednich kosmetyków

Warto wybierać te kosmetyki, które dobrze radzą sobie z trądzikiem. To właśnie on jest najczęstszą zmorą nastolatków. Kosmetyki do cery tłustej zawierają składniki matujące i absorbują nadmiar sebum. Podstawą pielęgnacji jest używanie kosmetyków beztłuszczowych z tej samej linii. Kosmetyczka osoby z tłustą cerą powinna zawierać płyn micelarny, żel oczyszczający, tonik antybakteryjny (bezalkoholowy), krem nawilżający i matujący na dzień oraz krem regulujący wydzielanie sebum na noc. Warto też w ciągu dnia stosować filtry UVA i UVB chroniące skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Tłuszcz ze skóry można usunąć również za pomocą specjalnych maseczek. Szczególnie zalecane są w takich przypadkach maseczki z glinki oraz z błota. Dzięki nim skóra nie przetłuszcza się tak szybko, jest też znacznie lepiej oczyszczona.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu?

Pielęgnacja cery tłustej – pamiętaj o oczyszczaniu

Podstawowe znacznie w przypadku tłustej skóry ma troska o zachowanie jej czystości oraz odpowiedni sposób jej mycia. Twarz należy myć w ciepłej wodzie, stosując jednocześnie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery tłustej. Warto oczyszczać skórę twarzy dwa razy dziennie. Takie działanie usunie ze skóry nadmiar sebum, po myciu najlepiej przetrzeć skórę tonikiem antybakteryjnym. Aby usunąć resztki martwego naskórka należy raz w tygodniu robić peeling. Dzięki temu nie dojdzie do zablokowania porów co zapobiegnie powstawaniu szpecących krostek. Po peelingu można nałożyć na skórę maseczkę antybakteryjną lub ściągającą pory.

Pielęgnacja cery tłustej – zwracaj uwagę na to, co jesz

Istotnym elementem w pielęgnacji tak problematycznej cery jest dieta. Należy unikać napojów gazowanych, które zawierają w sobie duże ilości konserwantów. Nie zaleca się spożywania słodyczy zwłaszcza czekolady, gdyż wspomaga ona powstawanie szpecących krostek. Należy zrezygnować z tłustych potraw smażonych oraz z jedzenia typu fast food. Unikaj także mleka i jego przetworów. Wprowadź do diety produkty zawierające witaminy B2 i B6

Zobacz też: Piękne włosy, gęste rzęsy i skóra pełna blasku

Pielęgnacja cery tłustej – używaj bibułek matujących

Błyszczący nos, świecące czoło i policzki nie wyglądają ładnie. W ciągu dnia przydatnym elementem wyposażenia torebki mogą się okazać specjalne bibułki matujące, które są produkowane właśnie z myślą o pielęgnacji przetłuszczającej się skóry. Dzięki nim twoja skóra będzie wyglądała promiennie przez cały dzień.

Pielęgnacja cery tłustej – porady

  • unikaj toników zawierających alkohol, które podrażniają skórę
  • unikaj agresywnych środków myjących i odtłuszczających, które zaburzają florę bakteryjną skóry
  • nie obciążaj skóry nadmiarem pudru, który dodatkowo zatyka pory co sprzyja powstawaniu zaskórników
  • nie wyciskaj krostek i wyprysków ponieważ w ten sposób możesz uszkodzić skórę, doprowadzić do stanów zapalnych a w najgorszym wypadku do powstania blizn
  • unikaj kontaktu dłoni z twarzą, by nie doprowadzić do przeniesienia bakterii
  • unikaj nadmiernego opalania, które tylko chwilowo daje efekt ładniejszej skóry – po pewnym czasie znów jej stan ulegnie pogorszeniu
  • zawsze zmywaj makijaż przed pójściem spać

Jak zwiększyć objętość włosów?

Domowe sposoby na powiększenie ust

Dieta bez efektu jojo – jak utrzymać wagę po odchudzaniu?

Odwiedź i polub nas
Oceń