Makijaż permanentny brwi, oczu i ust to doskonała alternatywa tradycyjnego makijażu. Każda kobieta praktycznie codziennie nakłada na siebie różnorodne kosmetyki. Dzięki makijażowi można skutecznie zakryć mankamenty swojej cery, a tym samym podkreślić swoje naturalne piękno. Oczywiście aby tak się stało, makijaż musi być perfekcyjny. Niestety, nie każda kobieta potrafi go dobrze wykonywać. Co więcej, często również nie mamy czasu, aby codziennie rano spędzać dwie godziny przed lustrem. I właśnie dlatego powstał makijaż permanentny, z którego spokojnie możemy skorzystać.

Na czym polega makijaż permanentny brwi, oczu i ust?

Makijaż permanentny jest po prostu makijażem stałym, polega na wprowadzeniu barwnika w głąb skóry za pomocą cienkiej igiełki, dzięki czemu można na długi czas zachować perfekcyjny wygląd. Barwniki te wnikają do warstw skóry i tworzą makijaż. Można więc uznać, że zabieg przypomina co nieco tatuowanie. Makijaż może okazać się bolesny dlatego warto poprosić o zastosowanie znieczulenia, które poprawi komfort zabiegu.

Na początku należy umówić się na konsultację. Jest ona niezbędna w celu dokonania doboru koloru oraz ustalenia jakie okolice twarzy mają być objęte makijażem. Dodatkowo klientka dowiaduje się jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu oraz jak powinna pielęgnować twarz po zabiegu. Makijaż permanentny możemy zastosować w okolicach twarzy. Jeśli mamy ochotę możemy powiększyć usta, zmienić ich kształt lub usunąć asymetrię. Posiadaczki jasnych i cienkich brwi mogą skorzystać z zabiegu w celu ich zagęszczenia i przyciemnienia zaś kobiety, które pragną bardziej wyrazistego spojrzenia mogą zażyczyć sobie wykonanie kreski na górnej powiece co stworzy piękną oprawę oka i iluzje gęstych rzęs.  Dzięki temu nie będziemy musiały spędzać wielu godzin przed lustrem marnując czas na nakładanie i zmywanie tradycyjnego makijażu.

Okolice poddane zabiegowi mogą być nieco podrażnione, zaczerwienione i spuchnięte oraz mieć dosyć intensywny kolor nieprzypominający tego, który wybrałyśmy. Nie ma powodów do obaw gdyż opuchlizna szybko zniknie a kolor zjaśnieje po kilku dniach i nabierze normalnego zabarwienia. Skóra będzie się złuszczać dlatego po zabiegu niezbędne jest stosowanie kosmetyków nawilżających. Przyspieszy to gojenie i regenerację skóry.

Zobacz też: Zabiegi pielęgnacyjne poprawiające jędrność pośladków

Efekt makijażu permanentnego może utrzymywać się od dwóch do nawet pięciu lat. Z czasem kolor zaczyna jaśnieć a po kilku latach pozostają po nim jedynie delikatne ślady. Aby zatrzymać intensywność koloru warto raz do roku powtórzyć zabieg.

Przeciwwskazania do zabiegu to ciąża, cukrzyca, łuszczyca, infekcje, przyjmowanie leków sterydowych, opryszczka.

Zalety makijażu permanentnego

Makijaż permanentny podkreśla walory urody oraz maskuje niedoskonałości skóry a co najważniejsze nie rozmazuje się jak makijaż wykonany tradycyjną metodą. Kontury stają się bardziej wyraziste a poszczególne elementy twarzy podkreślone w naturalny sposób.

Niewątpliwą zaletą makijażu permanentnego jest to, że utrzymuje się na skórze przez kilka lat co wiąże się z uniknięciem codziennego nakładania drogich kosmetyków. Zyskamy przy tym ogromną ilość czasu wolnego, który spożytkujemy w dowolny sposób.

Dodatkowo, wbrew pozorom taki makijaż pozwoli nam również zaoszczędzić sporo pieniędzy. Za zabieg należy oczywiście zapłacić, jednak później nie będziemy musiały inwestować w kosmetyki przeznaczone do oczu, brwi czy ust.

Zobacz też: Jak skutecznie przyspieszyć opalanie?

 Dla kogo makijaż permanentny?

Jest to świetna opcja dla kobiet zapracowanych, które mimo swoich obowiązków, muszą stale dobrze wyglądać. Taki makijaż permanentny sprawdzi się również u pań, które nie za bardzo potrafią posługiwać się kosmetykami i nie wiedzą jak podkreślić swoje piękno lub po prostu nie lubią się malować. Z zabiegu mogą skorzystać też kobiety, które uprawiają intensywne sporty, jednocześnie chcą wyglądać dobrze i atrakcyjnie.

Na makijaż permanentny brwi, oczu i ust zdecydowało się już wiele kobiet. A jeśli jest on tak popularny, musi mieć swoje zalety. Warto zapoznać się z ofertą profesjonalnych gabinetów kosmetycznych lub salonów urody, które taki makijaż wykonują. Jeśli zdecydujemy się na zabieg, na pewno sporo na tym zyskamy.

Czy lody odchudzają?

Domowe sposoby na powiększenie ust

Jak dbać o dłonie?

Farbowanie włosów w domu czy u fryzjera?

Odwiedź i polub nas
Oceń