Jak zlikwidować zmarszczki na czole?

Jak się pozbyć zmarszczek na czole? Zmarszczki na czole to zdecydowanie najmniej estetyczne oraz najbardziej widoczne zmarszczki na naszej twarzy. Główną przyczyną pojawienia się zmarszczek jest wpływ marszczenia czoła, które wynika np. ze zmartwienia, stresu, zdziwienia, radości bądź złości. Warto podkreślić, że zmarszczki na czole, kurze łapki czy zmarszczki w kącikach ust nie wynikają z wieku. Ich główną przyczyną jest naturalna mimika twarzy, która po pewnym czasie potrafi wyryć w naszej skórze twarzy naprawdę głębokie bruzdy.  Zatem jak zlikwidować zmarszczki na czole? Ograniczenie mimiki twarzy byłoby czystą głupotą więc zastosowanie mają tu inne metody walki ze zmarszczkami.

 

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na czole?

 

Zmarszczki na czole bardzo dużą mówią o naszym nastawieniu do życia. Jeżeli prowadzimy stresujące życie, mamy wiele zmartwień i kłopotów, odbija się to również na naszym wyglądzie, w tym zmarszczkach na twarzy. Warto zadać o relaksację i wyciszenie umysłu co w znaczny sposób ograniczy powstawanie zmarszczek. Człowiek zestresowany nie wygląda dobrze, dlatego warto zmienić styl życia nie tylko dla pięknie wyglądającej skóry twarzy ale także dla zdrowia.

Zobacz też: Domowe sposoby na zmarszczki

 

Istotnym czynnikiem odpowiedzialnym za pojawianie się zmarszczek na czole jest również odpowiednia ilość snu. Należy spać co najmniej 8 godzin dziennie, sen pomaga poprawić wygląd naszej skóry, a także przyspiesza regenerację. Osoba, która nie ma czasu na odpoczynek i ma ograniczoną ilość snu w ciągu doby wygląda na zmęczoną i niewyspaną. Pojawiają się cienie i worki pod oczami, skóra staje się poszarzała i wysuszona przez co twarz wygląda starzej niż jest w rzeczywistości.

 

Jak geny wpływają na pojawianie się zmarszczek?

 

Warto podkreślić, że zmarszczki na czole mogą pojawić się również ze względu na geny, które dziedziczyliśmy po naszych rodzicach, czy dziadkach. Niektóre osoby bez względu na wiek i styl życia mają do nich predyspozycje. Jeżeli u babci lub mamy, zmarszczki pojawiły się w młodym wieku to znak, że o skórę należy zadbać w wyjątkowy sposób by nie dopuścić do jej przedwczesnego starzenia się.

Zobacz też: Jak zlikwidować zmarszczki na twarzy?

 

Jak zlikwidować zmarszczki na czole? Rodzaj skóry ma znaczenie!

 

Duże znaczenie ma rodzaj naszej cery. Według szeroko pojętych badań oraz statystyk uważa się, że najpóźniej starzeją się osoby, które posiadają tłustą cerę. Natomiast najszybciej starzenie dotyka osoby, które posiadają cerę suchą. Jak można zauważyć, stan oraz rodzaj cery ma niebagatelne znaczenie przy powstawaniu zmarszczek, również tych na czole. Posiadaczki przesuszonej skóry powinny regularnie nawilżać i natłuszczać skórę co opóźni procesy starzenia się i zapobiegnie powstawaniu nowych zmarszczek.

 

Jak zlikwidować zmarszczki na czole?

 

Odpowiedzi na to pytanie jest niezmiernie wiele. Przede wszystkim należy o siebie dbać, prowadzić zdrowy tryb życia, uprawiać sporty, dobrze się odżywiać, nie zapominać o odpowiednim nawilżeniu. Warto prowadzić w miarę spokojne, bezstresowe życie.

Zobacz też: Przeszczep tłuszczu jako skuteczna metoda walki ze starzeniem skóry

 

Bardzo istotne jest dbanie, by w naszej diecie pojawiały się owoce i warzywa, produkty bogate w witaminy, które spowalniają starzenie, czyli A, C, E.

Do codziennej pielęgnacji zaleca się używanie kremów z filtrami UV, które chronią przed nadmiernym promieniowaniem zarówno UVA, jak i UVB. Nie należy przesadzać z nadmierną ekspozycją skóry na długie działanie słońca w ciągu dnia. Także duże znaczenie ma unikanie dymu tytoniowego, zarówno jak osoba czynna, jak i bierna.

 

Jak zlikwidować zmarszczki na czole? Zmarszczki na czole mogą pojawiać się, ponieważ nasza codzienna pielęgnacja twarzy pozostawia wiele do życzenia. Warto stosować kosmetyki przeznaczone typowo do walki ze zmarszczkami na twarzy oraz peelingi dostosowane do rodzaju naszej skóry. Kremy należy stosować regularnie, rano i wieczorem. Należy pamiętać by zawsze dokładnie oczyścić twarz przed nałożeniem kremu. Pozwoli to na lepsze wnikanie składników odżywczych w głąb skóry. Osoby z cerą suchą powinny w szczególny sposób dbać o skórę. Stosowanie kosmetyków z kwasem hialuronowym, kolagen i naturalnymi olejkami  zapewni świeży i zdrowy wygląd twarzy.

Zobacz też: Jak się pozbyć cellulitu?

 

Jak pozbyć się zmarszczek na czole? Masaż czoła

 

Jeżeli chcesz w skuteczny sposób zlikwidować zmarszczki na czole to skorzystać z masażu czoła. Możesz skorzystać z usług doświadczonej masażystki lub wykonać go w domu przed lustrem. Do masażu należy użyć środka poślizgowego np. oleju kokosowego. Należy następnie wykonywać techniki głaskania, rozcierania, ugniatania oraz uciski i potrząsanie czoła w kierunku od środka czoła do skroni.  Codzienny kilkominutowy masaż potrafi zdziałać cuda. Bruzdy i zmarszczki na czole zmniejszają się i są mniej widoczne. Efekt możemy uzyskać już po dwóch tygodniach. Ale aby utrzymywały się stale trzeba być wytrwałym i systematycznym.

 

A może medycyna estetyczna…

 

Jeżeli uważasz, że nic nie pomaga i dalej zadajesz sobie pytanie jak zlikwidować zmarszczki na czole, to pozostaje tylko skorzystanie z usług gabinetów medycyny estetycznej. Efekty takich zabiegów są natychmiastowe i utrzymują się przez kilka miesięcy.

Przesuszona skóra twarzy

Odwiedź i polub nas
Oceń