Każda z nas chce mieć piękne, długie i zalotnie podkręcone rzęsy. Do tego zabiegu nie wystarczy używać odpowiedniego tuszu do rzęs, w tym przypadku powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa zalotki. Co to jest zalotka? Jak używać zalotki? To trudne pytania, dla osób, które z zalotką do tej pory niewiele miały wspólnego.

Tusz do rzęs to niejedyny sprzymierzeniec pań w posiadaniu wspaniałych i zalotnych rzęs. Warto także skorzystać z zalotnej zalotki. Zalotka to przyrząd do podkręcania rzęs, odpowiednio użyta podkręci spojrzenie każdej pani. Faktem jest, że jeżeli źle użyjemy zalotki to możemy doprowadzić do wyrwania i zniszczenia rzęs. Dlatego bardzo ważne jest by używać zalotkę tak jak należy.

Jak używać zalotki?

Najpierw należy zrobić całkowity demakijaż oczu aby pozbyć się starych resztek wszelkich kosmetyków. Następnie możemy wykonać makijaż oka, pamiętajmy jednak, że nie powinnyśmy użyć tuszu do rzęs. Następnie bierzemy zalotkę i podgrzewamy ją przez kilka sekund, na przykład suszarką do włosów. Sprawdzamy czy zalotka nie jest za gorąca, co po przyłożeniu do powieki mogłoby spowodować jej oparzenie. Podgrzaną zalotkę otwieramy i wkładami między jej dwie części nasze górne rzęsy. Warto pamiętać, że zalotka powinna zostać zaciśnięta jak najbliżej powieki przy samej nasadzie rzęs a nie w ich połowie ponieważ może to spowodować efekt złamanych rzęs i wyglądać nienaturalnie. Im dłużej przytrzymujemy zalotkę na rzęsach tym lepszy i bardziej spektakularny będzie efekt. Zazwyczaj wystarczy od 10 do 30 sekund aby nasze rzęsy były ładnie zakręcone.

Dopiero po podkręceniu naszych rzęs możemy na nie nałożyć odpowiednią ilość maskary. Zabieg podkręcania musimy wykonać delikatnie, nie poruszać niepotrzebnie ręką czy zalotką, aby nie spowodować wyrwania naszych pięknych rzęs. Zalotkę można używać codziennie ale w weekend, kiedy nie wychodzimy do pracy, warto dać rzęsom odpocząć aby mogły się zregenerować. Pielęgnacja zalotki polega na wymianie zużytych poduszeczek przynajmniej co trzy miesiące.

Co niszczy zęby?

Domowe sposoby na powiększenie ust

Starzenie się skóry poprzez promieniowanie słoneczne

Odwiedź i polub nas
Oceń