Jak powiększyć oczy?

„ Mam na imię Anna i od zawsze zmagam się z problemem małych oczu. Marzę o tym, aby je powiększyć ale nie do końca wiem jak to zrobić. Chciałabym się dowiedzieć jakie są sposoby na optyczne powiększenie oczu?” – Każda z nas chce mieć piękne oczy.  Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, by nasze oczy wydawały się dużo większe niż są w rzeczywistości.  Jak powiększyć oczy i zachwycać spojrzeniem?

Dbaj o brwi

Wyregulowane brwi czynią cuda ale warto robić to z umiarem. Włoski należy usuwać pojedynczo pęsetą pod łukiem brwiowym i u nasady nosa. Zawsze należy depilować dolną linię brwi. Wyrywając włosy powyżej górnej linii sprawimy, że będziemy wyglądać dziwnie i nienaturalnie. Gdy już pozbędziemy się niepotrzebnych włosków dostrzeżemy, że nie tylko brew ale i cała powieka uniosła się do góry a oko optycznie otworzyło i powiększyło się.

Zobacz też: Jak używać zalotki do rzęs?

Podkręcaj i dokładnie tuszuj rzęsy

Jednym ze sposobów na powiększenie oczu jest używanie zalotki. Dzięki niej nasze rzęsy staną się mocno podkręcone, spojrzenie nabierze blasku a oczy będą wydawały się optycznie większe. Pamiętaj także o dokładnym tuszowaniu rzęs, tak aby się nie posklejały. Jest to ostatni etap makijażu ale bardzo istotny. Najpierw pomaluj tuszem same końcówki rzęs a dopiero potem wytuszuj od nasady aż po same końce. Następnie używaj zygzakowatych ruchów w prawo i w lewo. Dzięki temu dokładnie umalujesz rzęsy i unikniesz ich sklejenia. Gęste, mocno pogrubione i wydłużone rzęsy nadadzą twojemu spojrzeniu głębokiego wyrazu.

Zobacz też: Dlaczego cellulit występuje głównie u kobiet?

Jak powiększyć oczy za pomocą kredki?

Innym sposobem na wizualne powiększenie oczu jest malowanie ich kredką lub eyelinerem. Należy obrysować wzdłuż linii rzęs całą górna powiekę. Przy zewnętrznym kąciku kreska powinna kierować się w górę. Do malowania dolnej powieki użyj jasnych kolorów. Efekt murowany. Twoje oczy będą wydawać się naprawdę dużo większe.

Teraz już każda z pań wie jak powiększyć oczy i wyglądać pięknie. Nie trzeba wydawać majątku na zabiegi kosmetyczne. Wystarczy tylko kupić odpowiednie kosmetyki do makijażu oczu oraz zastosować  kilka drobnych trików.

Jak dbać o dłonie?

Jak masaż bańką chińską działa na skórę?

Jak zwiększyć objętość włosów?

Odwiedź i polub nas
Oceń