Jak dobrać  podkład do cery? Czy istnieje prosty sposób na to, by cera wyglądała zdrowo i atrakcyjnie? Takie pytania zadaje sobie z pewnością wiele pań. I choć wydaje się to nieprawdopodobne, mimo wrodzonych defektów i niedoskonałości każda z nas może cieszyć się wyjątkowo piękną cerą. Sposób jest prosty – dobry podkład. Jak go wybrać, by ukryć wszelkie niedoskonałości cery? 

Zobacz też: Melanotan 2 – prawdopodobne działania uboczne

Jak dobrać podkład do cery? Praktyczne porady

Przy wyborze fluidu kierujemy się kolorem naszej skóry. Powinien on mieć taki sam kolor jak nasza cera. Pamiętajmy, żeby podkład nanosić na skórę w niewielkich ilościach tak, aby nie powstała nam na twarzy maska. Nie należy kupować fluidu przy sztucznym oświetleniu, gdyż tak wybrany odcień może mieć zupełnie inny kolor w świetle dziennym. Testujemy go nie na skórze dłoni jak to się często robi, ale na skórze szyi. Warto pamiętać, iż w lecie używamy innego koloru pokładu niż w zimie.

Jak dobrać podkład do cery? Wybierz odpowiednią bazę

Baza pod podkład pozwala ukryć wszystkie mankamenty skóry. Ten lekki kosmetyk świetnie wygładza całą skórę i dodatkowo podkreśla makijaż. Baza to krem, który można szybko i równomiernie rozprowadzić po całej twarzy.

Zobacz też: Piękne włosy, gęste rzęsy i skóra pełna blasku

Najważniejszy jest wybór koloru. Aby rozświetlić skórę, należy wybrać bazę białą, z kolei wybór bazy zielonej pozwala na ukrycie zaczerwienionych powierzchni na twarzy.

Jak dobrać podkład do cery?

Gdy baza zostanie przygotowana, można nanosić podkład. To bardzo ważny kosmetyk, który kolorystycznie powinien stapiać się ze skórą. Fluid, delikatnie naniesiony na twarz, powinien być niewidoczny, dzięki czemu nie zmienia się w nienaturalną maskę.

Zobacz też: Na czym polega makijaż permanentny?

Na początku zastanów się jaki rodzaj skóry posiadasz. Rozróżniamy skórę suchą, tłustą, mieszaną i wrażliwą. Do cery suchej warto wybierać podkłady nawilżające, posiadaczki cery mieszanej i tłustej powinny używać kosmetyków nie zawierających tłuszczu a panie, które mają cerę wrażliwą powinny wybierać podkłady delikatne i bezzapachowe, które nie wywołują podrażnień.

Cera sucha wymaga nawilżenia dlatego podkład powinien mieć konsystencję płynną oraz zawierać minerały i składniki odżywcze dostosowane do cery wysuszonej. Pozwoli to na odpowiednie odżywienie, nawilżenie oraz usunięcie uczucia ściągniętej skóry.

Zobacz też: Masaż bańką chińską – jak działa na skórę?

Do cery mieszanej, która charakteryzuje się suchymi policzkami i strefą T, warto wybierać takie podkłady, które nawilżają okolicę policzków a matują takie problematyczne miejsca jak czoło, nos i brodę.

Panie, które mają cerę tłustą powinny wybierać produkty matujące, które nie tylko doskonale kryją niedoskonałości ale również wchłaniają nadmiar łoju.

Cera naczynkowa powoduje, że jej posiadaczka ma na skórze twarzy, głównie na policzkach widoczną sieć spękanych naczyń. Wygląda to nieestetycznie i wymaga mocnego krycia. Warto użyć zielonego korektora, który łanie zatuszuje wszelkie niedoskonałości. Podkład do cery naczynkowej  powinien tuszować zaczerwienienia i długo utrzymywać się na twarzy.

Do cery wrażliwej warto wybierać kosmetyki bezzapachowe i hipoalergiczne.

Zobacz też: Domowe sposoby na powiększenie ust

Jak dobrać podkład do cery? Unikaj zbyt ciemnych podkładów

Częstym błędem jest też wybór podkładu zbyt ciemnego, przez co makijaż wygląda sztucznie i nienaturalnie. Pamiętaj, by kolor dobrany do twarzy nie zmieniał odcienia skóry. Wywoła to efekt maski i będzie wyglądać nieatrakcyjnie. Warto dobierać identyczny kolor jaki znajduje się na skórze twarzy. Dzięki temu podkład będzie niewidoczny a uzyskany efekt bardzo zadowalający, gdyż skóra będzie wyglądać zdrowo, świeżo i naturalnie.

Teraz już wiesz jak dobrać podkład do cery. Warto zrezygnować też z tych podkładów, które utrzymane są w chłodnych kolorach. Z ich powodu skóra może przybrać wygląd zmęczonej i znacznie starszej, niż w rzeczywistości.

Jak przyspieszyć metabolizm?

Jak skutecznie schudnąć?

Zdrowy styl życia – kilka zasad

Odwiedź i polub nas
Oceń