Domowe sposoby na zmarszczki

Zmarszczki to naturalna oznaka starzenia się całego organizmu i nie powinny być powodem do zmartwień. Jednak każda kobieta (mężczyzna) chce jak najdłużej zachować młody, atrakcyjny wygląd, dlatego w miarę możliwości poszukujemy sposobów na zmiany w funkcjonowaniu organizmu nadchodzące z wiekiem, w tym zmarszczki i brak elastyczności skóry. Domowe sposoby na zmarszczki w zaciszu swojej łazienki to doskonały sposób na walkę ze starzeniem skóry.

 

Jak przeciwdziałać zmarszczkom?

 

Domowe sposoby na zmarszczki to naturalny sposób przeciwdziałania widoczności zmian zachodzących w skórze. Zmarszczki pojawiają się poprzez zmiany w strukturze komórek skóry, co powoduje utratę naturalnej elastyczności  i jędrności.  Warto zatem z nimi walczyć oraz w skuteczny sposób je wygładzać i zmniejszać. Najczęstszym działaniem w tym kierunku jest oczywiście stosowanie rozmaitych kosmetyków do cery dojrzałej – kremów i maseczek, o działaniu aktywizującym komórki i spowalniającym proces starzenia się skóry.

Zobacz też: Sposoby na cienie pod oczami

Spośród wielu serii kosmetyków możemy wybierać kremy na dzień i na noc, serum, balsamy odżywcze, kremy pod oczy, kremy spłycające zmarszczki mimiczne wokół ust. Składy kremów obejmują różnorodne składniki aktywne i sprawdzone w walce z objawami starzenia się skóry witaminy. Każda  z nas może dobrać kosmetyki odpowiednie do swojego rodzaju cery oraz gustów i preferencji.

Domowe sposoby na zmarszczki

W walce ze zmarszczkami i poprawą stanu naszej skóry może pomóc wiele produktów spożywczych stosowanych w formie maseczek. Możemy przygotować dla skóry maseczki np.  z jogurtu, kefiru, maślanki, miodu, z owoców sezonowych, ze świeżego ogórka wraz ze skórką. Ponadto możemy wykorzystać pożyteczne działanie naturalnych olejków, np. olejku arganowego. oliwy z oliwek, oleju migdałowego czy oleju lnianego. Świetnie dbają o natłuszczenie skóry dostarczając jej odpowiednich witamin.

Zobacz też: Jak zlikwidować zmarszczki na twarzy?

 

Dla dobra skóry pij wodę

Poza działaniami stosowanymi na skórę od zewnątrz, domowe sposoby na zmarszczki obejmują również odpowiednie odżywianie organizmu i dostarczanie mu niezbędnych związków i minerałów od wewnątrz. Codzienne nawadnianie płynami to podstawa pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Zachowaniu zdrowia i elastyczności skóry dobrze służy wypijanie około 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej dziennie.

 

Unikaj żywności przetworzonej

Oczywiście należy unikać niezdrowej żywności, substancji syntetycznych, konserwantów, barwników, żywności przetworzonej – dosładzanej, instant, wysokotłuszczowej i wysoko solonej. Jeśli dieta nie uwzględnia wszystkich niezbędnych składników mineralnych, należy je uzupełniać stosując preparaty i suplementy mineralno-witaminowe.

Zobacz też: Jak dbać o cerę aby zawsze wyglądać pięknie?

 

Jak pozbyć się zmarszczek?

 

Najlepsze domowe sposoby na zmarszczki to zapobieganie ich powstawaniu. Należy unikać palenia tytoniu i przebywania w zadymionych pomieszczeniach. Palenie w każdej formie fatalnie wpływa na kondycję skóry.

Masaż twarzy to jeden z najlepszych sposobów w walce ze starzejącą się skórą. Wykonywany systematycznie, kilka minut dziennie zapewni  nam piękny i zdrowy wygląd skóry.

Podstawą w walce ze zmarszczkami jest unikanie promieniowania słonecznego. Słońce wyniszcza i degeneruje skórę, która nie da się już odbudować. Warto wystawić ciało na słońce tylko przez 20 minut dziennie w celu wytworzenia niezbędnej do funkcjonowania organizmu witaminy D. Dłuższe opalanie przyspiesza powstawanie zmarszczek i starzenie się skóry.

Zobacz też: Plastyka opadających powiek odmłodzi Cię o kilka lat!

Domowe sposoby na zmarszczki to także unikanie stresującego trybu życia. Jeżeli nie da się go uniknąć to warto przynajmniej zadbać o wieczorne wyciszenie poprzez relaksacyjną kąpiel lub uspokajającą muzykę.

Ostatni bardzo istotny czynnik wpływający na powstawanie zmarszczek to brak snu. Niestety osoba, która się nie wysypia wygląda gorzej. Worki i cienie pod oczami powodują efekt ciągle zmęczonej twarzy. Z wiekiem coraz bardziej się to nasila i walka ze zmarszczkami staje się utrudniona dlatego warto zadać o jakość i długość snu.

Jak widać domowe sposoby na zmarszczki są naprawdę skuteczne. Warto wprowadzić w życie dobre nawyki i zdrowy styl życia by cieszyć się piękną i zadbaną skórą pozbawioną zmarszczek.

Starzenie się skóry poprzez promieniowanie słoneczne

Odwiedź i polub nas
Oceń