Jak dbać o zdrowie? Zima to czas, w którym nasz organizm narażony jest na działanie wielu negatywnych czynników, takich jak gwałtowna zmiana temperatur, wirusy, bakterie. Panująca na zewnątrz aura sprzyja infekcjom oraz negatywnie wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Łatwiej też o urazy i kontuzje. Jednym słowem – to pora roku, która nie sprzyja szczególnie naszej kondycji. Co zrobić, by podczas mroźnych i krótkich dni, nieprzerwanie cieszyć się zdrowiem i tak pożądaną aktywnością?

Jak dbać o zdrowie? Zimowa dieta

Dieta jest jednym z głównych czynników, mających bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Powinna być odpowiednio zbilansowana i dostosowana do naszego stylu życia. W okresie jesiennym i zimowym

Jak dbaco zdrowie
pixabay.com

organizm wykazuje większe zapotrzebowanie na energię, ponieważ chce ochronić nas przed chłodem.  W tym czasie powinniśmy dostarczać mu więcej składników bogatych w węglowodany złożone, które będą stopniowo uwalniać energię. Warto więc, by w naszym menu znalazły się pokarmy pełnoziarniste (np. makaron, ryż brązowy, kasza gryczana, pieczywo), rośliny strączkowe (np. soczewica, fasola, soja) oraz warzywa (np. brokuły, szpinak, rzepa, seler czy bakłażan).

Zobacz też: Dieta bez efektu jojo czyli jak utrzymać wagę po odchudzaniu?

Wskazane jest także spożywanie pokarmów bogatych w witaminy, zwłaszcza z grupy A, B, E oraz C, a także w białko – znajdziemy je w chudym mięsie oraz rybach. Należy także pamiętać o zdrowych tłuszczach roślinnych, które znajdują się m.in. w oliwie z oliwek, oleju rzepakowym, migdałach czy orzechach. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli nam cieszyć się zdrowiem oraz lepszych nastrojem, także w jesienne i zimowe dni, zwłaszcza, jeśli połączymy ją z aktywnością fizyczną.

Jak dbać o zdrowie? Regularna dawka ruchu

O tym, że ruch jest kluczowym elementem zdrowego życia i dobrego samopoczucia, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak wraz z nadejściem zimy, wielu z nas rezygnuje z jakiejkolwiek

Jak dbać o zdrowie zimą
pixabay.com

aktywności fizycznej. Krótkie dni oraz niesprzyjająca pogoda powodują obniżenie naszego nastroju, przez co wolny czas spędzamy bezczynnie w domu. Warto jednak przełamać zimową chandrę i zapewnić sobie odrobinę ruchu. Spacer z najbliższymi, zajęcia fitness, basen, trening na siłowni, tenis – możliwości jest obecnie tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz też: Jaka jest najlepsza pora na trening?

Wystarczy poświęcić pół godziny przez 3 dni w tygodniu na ulubioną formę aktywności, by dostrzec korzyści z niej płynące – zwiększoną odporność, lepszą kondycję, a także pozytywny nastrój i energię do działania. Pamiętajmy jednak, by intensywność wysiłku dostosować do własnych możliwości. Jeśli mamy wątpliwości, skonsultujmy się z lekarzem lub trenerem personalnym. Warto także zadbać o odpowiednie wzmocnienie organizmu, a zwłaszcza – kości i stawów. Z pomocą przyjdą nam suplementy diety.

 Jak dbać o zdrowie? Regeneracja stawów i wzmocnienie kości

Ćwiczenia fizyczne, uprawiane także zimą, na świeżym powietrzu, pozytywnie wpływają na nasz organizm, pozwalając cieszyć się lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Jednak podczas takich aktywności łatwiej o upadek: ze względu na oblodzoną nawierzchnię, niedokładnie odśnieżone schody – o zwichnięcie lub złamanie naprawdę nietrudno. Powody do obaw mogą mieć także Litozin_Kolagenosoby odczuwające bóle stawów, ponieważ takie dolegliwości utrudniają poruszanie się, zwłaszcza po śliskiej powierzchni. Tym samym – łatwiej się przewrócić. Dlatego, szczególnie w tym okresie powinniśmy zadbać o nasze stawy oraz kości.

Zobacz też: Piękne włosy, gęste rzęsy i skóra pełna blasku

Wybierając produkt wspomagający pracę stawów, warto zwrócić uwagę, czy posiada on w swoim składzie kolagen typu II. Jest to główny typ kolagenu występujący w chrząstce stawowej. Znajdziemy go w unikalnym produkcie – LITOZIN® Kolagen, który jako jedyny preparat na rynku zawiera również Rosenoid® – naturalny kompleks składników bioaktywnych wyizolowanych z dzikiej róży i witaminy C. W trosce o mocne kości, warto zdecydować się na suplement diety UniKalk®. Zawiera wapń i witaminę D3, które są kluczowe dla utrzymania zdrowych kości. W czasie zimy szczególnie warto zadbać więc o układ kostno-stawowy.

Jak dbać o zdrowie? Relaks i odpoczynek

Warto po ciężkim dniu zrelaksować się w zaciszu swojego domu, włączyć miłą muzykę, zrobić sobie gorącą kąpiel, zapomnieć o problemach dnia codziennego i zminimalizować działanie stresu, który niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Odpowiednia ilość snu a także techniki relaksacyjne zapewnią nam zdrowie psychiczne oraz równowagę ciała i umysłu.

Informacja prasowa – źródło: Multi Comunnications

Kolagen na stawy – pomoże na ból i usprawni układ ruchu

Ciągły stres skróci Ci życie

Czym jest cholesterol?

Odwiedź i polub nas
Oceń