Jak szybko się opalić? Piękna opalenizna jest marzeniem wielu kobiet, bardzo często możemy jednak usłyszeć o tym, że jej uzyskanie jest trudne szczególnie dla pań o bardzo jasnej karnacji. Nie każda z nas opala się tak szybko jakby tego chciała. Dziś jednak wiemy już na ten temat na tyle dużo, że potrafimy skutecznie przyspieszyć wspomniany proces.

Jak szybko się opalić? Przyspieszacze opalania

Problem zbyt wolnego opalania się nie jest obcy producentom kosmetyków, nie powinniśmy być więc zaskoczone dowiadując się, że w drogeriach oczekują na nas przyspieszacze opalania. Kosmetyki tego rodzaju nie zastąpią promieni słonecznych. Sprawiają jednak, że opalanie trwa krócej, a jego efekty są bardziej spektakularne. Co do zasady, są to produkty, które nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie stosować zbyt często tych preparatów, w składzie których znajduje się psoralen i tyrozyna. Zwiększają one wrażliwość skóry na światło dlatego należy korzystać z nich z umiarem. Warto wybierać te preparaty, które mają w sobie filtry ochronne.

Zobacz też: Starzenie się skóry poprzez promieniowanie słoneczne

Jak szybko się opalić? Suplementy diety

Przed urlopem można też zaopatrzyć się w przyspieszające opalanie suplementy diety. Ich liczba jest coraz bardziej imponująca. Przed dokonaniem zakupu nie zaszkodzi więc, jeśli szczegółowo zapoznamy się z ich składem. Najczęściej zawierają one beta karoten, pomocny może okazać się jednak również wyciąg z zielonej herbaty. Stosując produkty tego typu warto jednak pamiętać, aby proces ich przyjmowania nie trwał zbyt długo.

Jak szybko się opalić? Zagryzanie marchewki

Naturalnym sposobem na ładną opaleniznę jest spożywanie marchewki lub jej przetworów np. soki. Marchew za sprawą karotenoidów zwiększa wytrzymałość skóry na światło, zmniejsza wrażliwość na szkodliwe promieniowanie słońca a opalanie staje się bezpieczniejsze, gdyż mniej zagraża nam poparzenie skóry. Beta karoten jest ważnym czynnikiem warunkującym zdrowie skóry, gdyż neutralizuje wolne rodniki, opóźnia powstawanie zmarszczek a przy tym nadaje skórze ładnego koloru.

Zobacz też: Bezpieczne opalanie – jaki krem do opalania wybrać?

Teraz już wiesz jak szybko się opalić, ale pamiętaj nadmiar promieni słonecznych szkodzi skórze. Kobieta o bardzo jasnej karnacji nigdy nie będzie mulatką, dlatego warto delikatnie korzystać ze słońca. Miłośniczki intensywnego opalania powinny liczyć się z tym, że po kilku latach stan ich skóry znacznie się pogorszy a zmarszczki będą dużo głębsze i bardziej widoczne niż u ich rówieśniczek. Dlatego unikajmy słońca w godzinach od 11 do 15 i korzystajmy z jego dobrodziejstw z umiarem.

Zdrowy styl życia – kilka zasad

Zgrabna pupa i jędrne pośladki – kilka sposobów

Jak usunąć przebarwienia na twarzy i dłoniach?

Jak się pozbyć cellulitu?

Odwiedź i polub nas
Oceń